آموزش تطبیق خودکار در ایندیزاین ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » ایندیزاین » آموزش تطبیق خودکار در ایندیزاین

سرعت العمل هنگام کار کردن با هر نرم افزاری حائز اهمیت و نشان از حرفه ای بودن طراح می باشد، ما قصد داریم با استفاده از آموزش ویژگی تطبیق خودکار در ایندیزاین به شما کمک کنیم تا با صرف کمترین زمان به وارد کردن تصاویر گرافیکی و عکس های مورد نظر خود در ایندیزاین بپردازید، و وقت ارزشمند خود را ذخیره کنید.

 

مرحله ۱

با مراجعه به مسیر object>Fitting>FrameFitting Option ویژگی تطبیق خودکار را باز نمایید.

 

ویژگی تطبیق خودکار در ایندیزاین

 

مرحله ۲

انجام این کار باعث باز شدن پنل شناور برای شما خواهد شد. تنظیمات چگونگی قرارگیری تصویر در قاب، در بخش بالایی پنل واقع شده است. ابتدا به تیک زدن مربع کناریAuto-Fit و سپس انتخاب گزینه Fitting از منوی کشویی پرداخته تا پنجره زیر برای شما نمایان شود. شما در این جا به انتخاب FillFrame Propertionally و قرار دادن align به شکل مرکزی اقدام کنید.

 

ویژگی تطبیق خودکار در ایندیزاین

 

مرحله ۳

در این مرحله شما برای شروع کار، به وارد کردن تعدادی عکس به محیط کاریتان نیاز دارید.

ما برای اینکار تعداد ۶ عکس را در نظر گرفتیم. چنانچه نحوه ورود تصاویر چندگانه را نمی دانید می توانید با مراجعه به بخش آموزشهای مقدماتی ایندیزاین آموزش Import کردن چندین تصویر درCS5 InDesign، آن را فرا بگیرید.

تطبیق خودکار در ایندیزاین

ویژگی تطبیق خودکار در ایندیزاین

 

هنگام فعال بودن Auto-Fit  ایندیزاین در قسمت جعبه کناری کنترل پنل توسط یک تیک آن را ظاهر می سازد.شما قادر خواهید بود با خاموش نمودن تیک این گزینه در بخش پنجره تنظیمات AutoFit را خاموش نمایید.

 

ویژگی تطبیق خودکار در ایندیزاین

 

مرحله ۴

هنگامی که شما تصاویر را وارد صفحه می نمایید می بینید که ویژگی  Auto-Fit به قرار دادن آن ها، طبق تنظیماتی که از پیش در پنل Auto-Fitاعمال کرده اید می پردازد. همچنین  شما می توانید با کلیک بر روی نگهدارنده مرکزی فریم به بررسی حالت تصویر اقدام کنید.

 

ویژگی تطبیق خودکار در ایندیزاین

 

مرحله ۵

در این مرحله با انتخاب ابزارSelection و کشیدن دستگیره یکی از فریم ها به سمت داخل می توانید به امتحان فعال بودن گزینه Auto-Fit بپردازید. با انجام این کار متوجه خواهید شد که تصویر شما طبق مشخصات و تنظیماتی که در پنل Frame Fitting Options تعیین شده است واقع می شود. در نمونه پایین، ما با کشیدن گوشه ی پایین سمت راست تصویر به قسمت داخل کادرپرداخته ایم. همانطور که مشاهده می کنید تصویر همچنان متناسب باقی مانده و تنظیماتش را به مرکز فریم نگه داشته است.

 

ویژگی تطبیق خودکار در ایندیزاین

 

مرحله ۶

چنانچه قصد داشته باشید که تنظیمات یکی از تصاویرتفاوت داشته باشد،با انتخاب ابزارSelection و یک بار کلیک روی فریم تصویر مورد نظر و سپس بازگشت به پنلAuto-Fildو مشخص کردن تنظیمات طبق مراحل پیشین و مرحله اول،می توانید این کار را انجام دهید. بعد روی جعبه Preview کلیک نمایید بدین ترتیب انتخاب شما بر روی ترتیب صفحه نمایان خواهد شد.

 

ویژگی تطبیق خودکار در ایندیزاین

 

در پایان روی OK کلیک نمایید. شما میتوانید به تکرار این کار برای هر تعداد فریمی که مد نظرتان بود اقدام کنید.

 

نتیجه گیری

یکی از دستورات عالی در محیط ایندیزاین، ویژگی Auto-Fit می باشد. که با ساده نمودن کارها سبب مدیریت زمان و صرفه جویی در طراحی خواهد شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظراتبدون دیدگاه
ارسال دیدگاه