تعریف پلاگین فتوشاپ

پلاگین ها اکسسوری هایی بوده که توسط کمپانی تولید کننده نرم افزار مورد نظر همچون فتوشاپ برای کاربران در نظر گرفته شده است تا این امکان برای آنها وجود داشته باشد که کار خود را بهبود و گسترش دهند. اغلب تولید کنندگان نرم افزار در برنامه های خود این قابلیت را نیز لحاظ می کنند.

لذا هر شرکت و یا شخصی این امکان را داشته تا پلاگینی را برای برنامه خود ساخته و به طور معمول کارهای این پلاگین در حیطه همان برنامه می باشد. مراحل نصب و عملکرد هر پلاگین با دیگری متفاوت بوده و با توجه به تفاوت میان نرم افزار ها در انجام امور متفاوت بی شک پلاگین های آن ها نیز متمایز از یکدیگر می باشند.

کار پلاگین ها در فتوشاپ

پلاگین ها این اجازه را به کاربر داده تا افکت ها و تنظیمات از پیش تعیین شده را بر روی یک طرح انجام دهد و می توان گفت عملکرد آن ها کمی شبیه به اکشن ها بوده که البته توضیح در رابطه با عملکرد اکشن ها در این مقاله نمی گنجد و بسیار طولانی می باشد. برای مثال جهت اعمال افکت بر روی عکس، نوشته و یا هر طرح دیگر، به کمک اکشن، یا این امکان برای شما وجود نداشته چرا که برخی از کار های پلاگین ها بدون کمک گرفتن از فیلتر ها و پلاگین ها قابل اجرا نمی باشند و یا باید از دانش کافی جهت انجام این کار برخوردار بوده و البته اکشن ها زمان زیادی را از شما گرفته این در حالی است که تنها در عرض چند ثانیه پلاگین ها و فیلتر ها قادر به اجرای افکت مورد نظر بر روی طرح شما می باشند که به طور معمول تنظیمات خاص خود را دارند.

ایزی دیزاین
2132 کاربر
کاربران عضو شده در ایزی دیزاین
ایزی دیزاین
1056 آموزش رایگان
مقالات منتشر شده در حوزه گرافیک
ایزی دیزاین 64 دیدگاه
نظرات ثبت شده توسط کاربران
ایزی دیزاین 394 محصول حرفه ای
محصولات منتشر شده در ایزی دیزاین