دانلود اکشن فتوشاپ ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » ابزار فتوشاپ » اکشن فتوشاپ

چنانچه شما در زمینه گرافیک و یا عکاسی فعالیت داشته بی شک می توانید با استفاده از دستورات یا اکشن سرعت بیشتری به کار خود دهید. واقعیت آن است که در فتوشاپ به کمک اکشن می توان تنها با یک کلیک در عکس ها و طرح های خود معجزه نمود و نتیجه ای درخشان و شگفت انگیز به بار آورد.

در واقع اکشن (دستور) مجموعه ای از مراحل ضبط شده بوده که ثبت آن توسط یک شخص که با نرم افزار فتوشاپ مشغول به فعالیت بوده صورت گرفته است. این مجموعه مراحل به صورت فایل ATN بوده که در فتوشاپ می توان از آن استفاده کرد و با اجرای آن این امکان برای شما وجود داشته که تا دست یابی به نتیجه پایانی همه مراحل آن را دنبال نمایید.

 

فوائد و مزایا

در بالا نیز این مسئله را عنوان نمودیم که اکشن باعث سرعت بخشی به کار ها شده و از طریق آن می توان زمان خود را تا حدالامکان صرفه جویی نمود. در صورتی که برای انجام یک عمل حرفه ای در فتوشاپ در انتخاب ایده دچار سردرگمی شده به راحتی می توانید از یک اکشن متناسب با نیاز خود استفاده نموده و ذهن خود را درگیر پیدا کردن ایده نکنید. اکشن ها این اجازه را به شما داده تا تنها با یک کلیک کردن  از یک عکس معمولی یک تصویر خارق العاده بسازید. شاید فکر کنید که اکشن ها تنها مناسب افراد تازه کار و آماتور بوده این در حالی است که خیلی از افراد حرفه ای نیز در طراحی های خود از اکشن بهره می برند. از این رو چنانچه شما نیز مایل بودن با اکشن ها کار کنید ما در ادامه مطالب قصد داشته نصب یک اکشن در فتوشاپ و نحوه تاثیرگذاری آن روی یک تصویر را به شما آموزش دهیم. پس فرصت را از دست نداده و با ما همراه باشید.

 

جهت بهره بردن از یک اکشن در فتوشاپ نیاز بوده که پس از دانلود یک اکشن مراحل زیر را به ترتیب انجام داده تا اکشن نصب و اجرا گردد:

اکشن در نظر گرفته شده در این مقاله یک اکشن جهت تنظیم نور تصویر می باشد. نام ATN به عنوان پسوند اکشن می باشد. پس از ورود به فتوشاپ، در منوی اصلی گزینه Window >Action را انتخاب نموده تا کادری پیش روی شما ظاهر گردد.

بعد از آن از طریق پنل سمت راست اکشن مربوطه را انتخاب نموده و آن را به داخل فتوشاپ ببرید. بعد از این که اکشن به درون فتوشاپ رفته بایسته با رفتن روی اکشن، و زدن دکمه پلی که در پایین کادر به شکل یک مثلث کوچک بوده عملیات را با موفقیت به اتمام برسانید.