دانلود براش فتوشاپ ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » ابزار فتوشاپ » براش فتوشاپ

براش در فتوشاپ یک ابزار ساده بوده که این اجازه را به کاربر داده تا در زمان استفاده از اشکال و عناصر مختلف با کاهش کیفیت مواجه نگردد و کار را  با وضوح بالا حفظ می نماید. به عبارت دقیق تر، از آن جایی که در فتوشاپ ایجاد ذرات ممکن نمی باشد سعی شده است این نقص به کمک سیستم های دیگری از جمله براش ها جبران گردد.

براش ها این امکان را به کاربر داده تا یک سیستم ذرات حرفه ای (پیش ساخته) در اختیار داشته و در طراحی های خود از عناصر گوناگونی بهره مند گردد. از این رو به عبارتی می توان گفت براش در نقش یک ورودی بوده می توان آن را با ادغام و رنگ بندی عناصر و ذرات گوناگونی ایجاد نمود. مثل براش آتش ، براش دود ، براش قطره باران، براش چرک و…

اگر چه این روز ها براش های دیگری مانند براش عروسک ، براش ستاره (اشکال مختلف) نیز به جمع این براش ها افزوده شده اما در نهایت تنها همان ذرات و عناصر بوده که براش اصلی هستند.

 

آموزش نصب

ابتدا براش را دانلود نموده و اگر فشرده بوده آن را Extract نمایید. بعد از  اکسترکت برای کپی نمودن آن ها جای مناسبی را در نظر بگیرید، برای این کار می توانید از پوشه براش در دایرکتوری فتوشاپ استفاده نموده و یا این که پوشه دیگری را در فضای دیگری از سیستم به آن ها اختصاص دهید.

وارد فتوشاپ شده و ابزار براش را در آن انتخاب نمایید. (برای این کار در محیط فتوشاپ تنها فشردن کلید میانبر B کفایت می کند)

پس از انتخاب نمود ابزار براش، روی صفحه رایت کلیک نموده تا تنظیمات ضخامت ، ظرافت (تنظیمات حالت های براش) برای شما ظاهر گردد و در بین گزینه ها، بر روی گزینه Load Brushes کلیک نمایید. در پنجره ایمپورت یا لود با رفتن به مسیر براش ها آن ها را بارگذاری نمایید. براش ها دارای فرمت ABR بوده و شما توانسته پس از فراخوانی آن ها در بخش منیجرفتوشاپ، براش مناسب خود را انتخاب و در سایز مورد نیاز خود آن را به کار بگیرید.

 

مراحل زیر را طی نمایید:

windows>brushes یا  فشردن کلید میانبر F5

در پنجره باز شده براش هایی که به روش بالا فراخوانی شده برای شما به نمایش در خواهند آمد. این راه یکی از آسان ترین شیوه های افزودن براش در فتوشاپ می باشد.