دانلود شیپ فتوشاپ ⭐️


همان طور که می دانید یکی از نرم افزار های گرافیکی که بین طراحان از محبوبیت بالایی برخوردار بوده فتوشاپ می باشد. در فتوشاپ ابزاری به نام شیپ  (Shape) وجود داشته که در واقع این این شیپ ها اشکالی بوده که همچون سمبل ها یا دیگر اشکالی که در طرح ها مورد استفاده قرار می گیرند به شکل آماده ساخته می شوند.

 

نحوه  استفاده از شیپ در فتوشاپ

پس از دانلود یک Custom Shapes، نیاز است که برای نصب آن پیش از هر چیزی در جعبه ابزار،  ابزار Custom Shape  را پیدا نموده و به حالت انتخاب در آورید. بعد از آن در بخش Options Bar، با کلیک بر روی فلش موجود در کنار آیکون Custom Shape با لیستی از اشکال رو به رو خواهید شد. در این بخش این امکان برای شما وجود داشته که هر یک از اشکال نصب شده را انتخاب و استفاده نمایید. اما در این مرحله نیازی به استفاده از این شکل ها نبوده و در نتیجه با زدن بر روی فلش کوچک موجود در سمت راست پنجره، گزینه Load Shapes را انتخاب نمایید.

پس از کلیک بر روی این گزینه شما یک مرورگر را مشاهده نموده،  به کمک آن وارد آدرس اشکال ذخیره شده رفته و از آن جا به بارگذاری آن ها بپردازید. بعد از آن شما می توانید در بخش Shape Picker به اشکال جدید دسترسی داشته باشید.

با فشردن کلید میانبر U می توان ابزار براش را به حالت انتخاب درآورد.

پس از بارگذاری شیپ ها شما می توانید با انتخاب reset shape، حالت اولیه را برای شیپ ها در نظر گرفته و از طریق آن اقدام به برگرداندن شیپ های برنامه نمایید. اما این را به خاطر داشته باشید که شیپ های لود شده در برنامه پاک خواهند شد.

load shapes به شما در وارد نمودن شیپ های دانلود شده به درون برنامه کمک می نماید.

برای ذخیره سازی شیپ ها در یک فایل از گزینه save shapes استفاده نمایید. این کار کمک می کند تمامی شیپ ها را به صورت منسجم در یک فایل داشته باشید. بهتر است برای جلوگیری از لود مجدد یک شیپ ها، پس از لود نمودن کلیه شیپ ها با انتخاب save shapes آن ها را درون فایلی ذخیره سازید. به کمک replace shapes نیز می توان به لود نمودن شیپ ها در برنامه پرداخت،  اما این گزینه بر خلاف load shapes پس از باز نمودن شیپ های جدید امکان مشاهده شیپ های قدیمی را از شما خواهد گرفت. گزینه All باعث می شود کلیه شیپ ها را به صورت یک جا دیده اما شیپ های دانلود شده توسط شما را نمایش نمی دهد.