آموزش کورل دراو ⭐️

مرتب سازی بر اساس :

آموزش نرم افزار کورل دراو

کورل دراو نامی پر آوازه در دنیای گرافیک می باشد که بدون شک به همراه نرم افزار فتوشاپ مهم ترین و پر کاربردترین نرم افزاری می باشند که افراد در حوزه های گرافیکی با آن سر و کار دارند. بسیاری از تصاویر گرافیکی همچون بنر، کارت ویزیت، تراکت، لوگو، کاتالوگ و غیره را طراحان گرافیک با نرم افزار مورد علاقه خود یعنی کورل دراو طراحی می نمایند.

 

کاربردها و قابلیت ها کورل دراو

  • در ابتدای این مطلب باید بدانیم که اصولا نرم افزار کورل دراو بر چه پایه و اساسی عمل می کند و چه تفاوتی با نرم افزارهای گرافیکی دیگر مانند فتوشاپ دارد. نرم افزار کورل دراو کلیه عملیات خود را بر اساس بردارها یا همان وکتور انجام می دهد؛ در حالی که نرم افزاری مانند فتوشاپ عملیات خود را بر اساس نقاط یا پیکسل انجام می دهد.
  • در ادامه نیز بایستی بدانیم که بردار و پیکسل چه تفاوتی با هم دارند و اصولا چه فرقی بین نرم افزارهای پیکسلی و برداری وجود دارد. در نرم افزارهای پیکسلی در صورت بزرگنمایی تصاویر نقاط کیفیت خود را از دست می دهند ولی در نرم افزارهای برداری با توجه به اینکه طراحی به وسیله فرمول های ریاضی، رنگ ها و خطوط انجام می شوند در صورت بزرگنمایی کیفیت تصاویر به هیچ عنوان کاهش پیدا نمی کنند.
  • اصولا نرم افزارهایی مانند فتوشاپ به صورت کلی جهت ویرایش تصاویر از قبیل رنگ، نور و غیره ساخته شده اند ولی نرم افزارهای برداری که مهم ترین آنها نرم افزار کورل دراو می باشد جهت خلق تصاویر کاربرد دارند.
  • برای نمونه ساختن یک کارت ویزیت توسط نرم افزار کورل دراو بسیار ساده تر از ساخت همان کارت ویزیت با نرم افزار فتوشاپ می باشد.