آیا برای دانلود محصولات به راهنمایی نیاز دارید ؟ کلیک کنید

آموزش لایت روم ⭐️

صفحه اصلی » فروشگاه » آموزش » لایت روم
نمایش براساس :

لایت روم به عنوان یکی از نرم افزارهای شرکت ادوبی برای علاقه مندان به کارهای گرافیکی بسیار حیاتی می باشد و بیراه نیست اگر بگوییم همه عکاسان از جمله عکاسان حرفه ای و تازه کار باید لایت روم را فراگیرند و با قابلیت های این نرم افزار آشنایی پیدا کنند. در بین نرم افزارهای گرافیکی، لایت روم به نسبت جدید و تازه وارد در این عرصه محسوب می شود ولی در عین حال بسیار پر کاربرد می باشد. کار با لایت روم شاید در ابتدا باعث سردرگمی در میان عکاسان شود اما در حقیقت اینطور نیست. به عبارت دیگر این نرم افزار نام فتوشاپ را در اسم خود یدک می کشد و همین امر باعث سوال در ذهن کاربران می شود که آیا لایت روم همان قابلیت های فتوشاپ را دارا است؟

در واقع باید گفت کاربران با آموزش لایت روم ترکیب دو نرم افزار از خانواده فتوشاپ Adobe Bridge و Adobe Camera RAW را فرا میگیرند که خروجی آن امکاناتی را برای شما به همراه می آورد، امکاناتی نظیر مدیریت و دسته بندی نمایش عکس ها همچنین پردازش و ویرایش فایل خام (Raw) عکس ها.

 

قابلیت ها و کاربردهای لایت روم

لایت روم دارای قابلیتی می باشد که شامل یک ویرایشگر بسیار قدرتمند تصاویر RAW است. در حقیقت با استفاده از تصاویر RAW، دوربین های با کیفیت می توانند توسط فایل های RAW تمامی اطلاعاتی گرفته شده از سنسور دوربین را استخراج کنند. به عبارت ساده تر آنچه قصد داریم در آموزش لایت روم بگوییم این است که پسوند اکثر فایل های تصویر در دوربین های معمولی فرمت JPEG می باشد که ویرایش تصاویر این فرمت کیفیت را پایین می آورد ولی یک فایل RAW تقریبا تمامی اطلاعات گرفته شده از سنسور را ذخیره کرده و داده کافی را برای ویرایش تصاویر آن هم بدون پایین آمدن کیفیت در اختیارتان می گذارد. دلیل آن اینست که این نوع از فایل ها هنگام عکس برداری انعطاف بیشتری در اختیار شما قرار می دهد. به طور کلی آموزش لایت روم می توانید کارهای ویرایش های ساده همچون تمیز کردن تصاویر، کنتراست ، تثبیت رنگ و لکه را به راحتی انجام دهید.

 

سوالات متداول

نرم افزار لایت روم چیست ؟ ⭐

نرم افزار لایت روم ،یکی از نرم افزارهای قدرتمند در حرفه ی عکاسی به شمار میرود و میتوان گفت یک نرم افزار کاملا حرفه ای در کنار نرم افزار فتوشاپ برای ویرایش نور و رنگ به حساب میآید.

چرا باید کار با لایت روم را یاد بگیریم ؟

لایت روم یکی از نرم افزارهای بسیار کاربردی و حرفه ای برای ویرایش نور و رنگ و روتوش تصاویر مخصوصا پرتره می باشد و هنرجویان می توانند پس از یادگیری کار کردن با این نرم افزار به راحتی وارد بازار کار شوند و به کسب درآمد بپردازند البته شایان ذکر است که خلاقیت و ایده پردازی نیز در این مسیر حائز اهمیت می باشد.

آیا ایزی دیزاین آموزش های لایت روم را دارد ؟ ⭐

بله، سایت ایزی دیزاین یکی از مراجع اصلی برای دانلود آموزش های نرم افزار لایت روم می باشد و انواع مختلف عناوین آموزشی را با کیفیت عالی و تنوع بالا در دسترس شما قرار می دهد. این آموزش ها همگی ویدیویی و همراه با فایل های تمرینی هر جلسه مربوطه می باشند.

کیفیت آموزش های لایت روم در ایزی دیزاین چطور می باشد ؟ 

تمام محصولات آموزشی عرضه شده در سایت ایزی دیزاین دارای کیفیت فول اچ دی و محتوای بسیار خوب می باشند و تحت لایسنس شرکت های بزرگی مانند لیندا و یودمی می باشند. آموزش های نرم افزار لایت روم ما علاوه بر اینکه دارای بار علمی خوبی میباشند قیمت بسیار مناسب و پایینی نسبت به رقبا دارند.