مرتب سازی بر اساس :

آموزش لایت روم

لایت روم به عنوان یکی از نرم افزارهای شرکت ادوبی برای علاقه مندان به کارهای گرافیکی بسیار حیاتی می باشد و بیراه نیست اگر بگوییم همه عکاسان از جمله عکاسان حرفه ای و تازه کار باید لایت روم را فراگیرند و با قابلیت های این نرم افزار آشنایی پیدا کنند. در بین نرم افزارهای گرافیکی، لایت روم به نسبت جدید و تازه وارد در این عرصه محسوب می شود ولی در عین حال بسیار پر کاربرد می باشد. کار با لایت روم شاید در ابتدا باعث سردرگمی در میان عکاسان شود اما در حقیقت اینطور نیست. به عبارت دیگر این نرم افزار نام فتوشاپ را در اسم خود یدک می کشد و همین امر باعث سوال در ذهن کاربران می شود که آیا لایت روم همان قابلیت های فتوشاپ را دارا است؟

در واقع باید گفت کاربران با آموزش لایت روم ترکیب دو نرم افزار از خانواده فتوشاپ Adobe Bridge و Adobe Camera RAW را فرا میگیرند که خروجی آن امکاناتی را برای شما به همراه می آورد، امکاناتی نظیر مدیریت و دسته بندی نمایش عکس ها همچنین پردازش و ویرایش فایل خام (Raw) عکس ها.

 

قابلیت ها و کاربردهای لایت روم

لایت روم دارای قابلیتی می باشد که شامل یک ویرایشگر بسیار قدرتمند تصاویر RAW است. در حقیقت با استفاده از تصاویر RAW، دوربین های با کیفیت می توانند توسط فایل های RAW تمامی اطلاعاتی گرفته شده از سنسور دوربین را استخراج کنند. به عبارت ساده تر آنچه قصد داریم در آموزش لایت روم بگوییم این است که پسوند اکثر فایل های تصویر در دوربین های معمولی فرمت JPEG می باشد که ویرایش تصاویر این فرمت کیفیت را پایین می آورد ولی یک فایل RAW تقریبا تمامی اطلاعات گرفته شده از سنسور را ذخیره کرده و داده کافی را برای ویرایش تصاویر آن هم بدون پایین آمدن کیفیت در اختیارتان می گذارد. دلیل آن اینست که این نوع از فایل ها هنگام عکس برداری انعطاف بیشتری در اختیار شما قرار می دهد. به طور کلی آموزش لایت روم می توانید کارهای ویرایش های ساده همچون تمیز کردن تصاویر، کنتراست ، تثبیت رنگ و لکه را به راحتی انجام دهید.