مرتب سازی بر اساس :

نرم افزار مایا متعلق به شرکت Autodesk است و یک برنامه گرافیک سه بعدی رایانه ای است. از نرم افزار مایا برای ایجاد مدل های سه بعدی، انیمیشن سازی و ساخت بازی های ویدئویی استفاده می شود.

 

چه کسانی به آموزش مایا نیاز دارند؟

مایا در صنعت انیمیشن سازی بسیار پرکاربرد است. از این نرم افزار در استودیوهای برتر انیمیشن سازی مانند Blue Sky، Moving Picture و غیره استفاده می شود. علاوه بر استودیوهای انیمیشن سازی از مایا در کانال های خبری، آگهی های بازرگانی تلویزیونی و بازی های رایانه ای نیز استفاده می شود و افرادی که در این حوزه ها مشغول به کار هستند به آموزش مایا نیاز خواهند داشت. همچنین معماران و طراحان ساختمان می توانند با استفاده از مایا به طراحی و مدل سازی بپردازند.

 

برخی از ویژگی های مایا

  • قابلیت اجرا بر روی سیستم عامل های ویندوز، لینوکس و مک اوس (OS X )
  • امکان مشاهده خروجی نهایی در هر لحظه
  • امکان طراحی پویا و سریع لباس و مو
  • لود سریع فایل ها
  • و موارد بسیار دیگر

 

چند نکته مهم که در آموزش مایا باید در نظر گرفته شوند

بهتر است هنگام آموزش مایا نکات زیر به کاربران گوشزد شود تا مسیر یادگیری برای آن ها هموار شده و سختی راه آن ها را ناامید نکند.

عجله نکنید

شما می توانید از منابع مختلف آموزش مایا برای یادگیری استفاده کنید. ما توصیه می کنیم که حتما یک برنامه آموزشی برای خودتان در نظر بگیرید و اصولی را که یاد می گیرید به طور منظم تمرین کنید تا بر آن ها مسلط  شوید. اگر قبل از این که به طور کامل با ابزار و قواعد نرم افزار آشنا شوید بخواهید خودتان را آزمایش کنید، ممکن است نرم افزار آنچه را که میخواهید انجام ندهد و به بن بست برسید و از یادگیری ناامید شوید.

 

شلف ایجاد کنید

شلف مایا  (shelf) مانند یک نوار ابزار سفارشی عمل می کند و به شما امکان می دهد از دستورات متداول استفاده کنید تا بدون گشتن در منو به آن ها دسترسی پیدا کنید. مایا ابزارهای زیادی دارد، بنابراین باید ابزارهایی که بیشترین استفاده را از آن ها می کنید در دسترس قرار دهید.

 

از تصاویر دوبعدی برای مدل سازی استفاده کنید

ایده های خود را به صورت دو بعدی بکشید و سپس آنها را در مایا اسکن کنید. این کار به شما کمک می کند تا بتوانید مدل خود را راحتتر بسازید.