افکت صدا ⭐️

صفحه اصلی » فروشگاه » موسیقی » افکت صدا
نمایش براساس :

افکت های صوتی یا همان آواپردازی یا جلوه­های صوتی، صوتی است که در ویدیوها و برنامه­های صوتی(رادیویی) مورد استفاده قرار می­گیرد. مانند افکت­های صوتی اشیاء، افکت صوتی اشیای شکستنی و پلاستیکی، افکت­های طبیعت و … که در جهت تاثیرگذاری بیش تر محتوا بر روی بیننده یا شنونده از آن استفاده می­شود. در حین تصویربرداری و یا ضبط برنامه­های رادیویی ممکن است صداهایی ثبت و ضبط شود که ارتباطی با محتوا و هدف کارگردان نداشته باشد و یا صداهایی باید در تولید فایل های صوتی و تصویری اضافه شود که این کار را افکت­های صوتی انجام می­دهند. از افکت­ها و جلوه­های صوتی برای فضاسازی در ویدیوها و برنامه­های رادیویی استفاده می­شود که تدوین کنندگان و میکس کنندگان با دانلود افکت صدا از این آواها در جهت تاثیرگذاری بیش ­تر محتوا بر روی بینندگان و شنوندگان استفاده می­کنند.

 

افکت صدا چه کارکردهایی دارد؟

امروزه جلوه­های صوتی کارکرد بسیاری در صنعت صدا و سیما و سینما دارد که با دانلود افکت صدا این کارکرد خود را به نمایش می گذارد. این کارکردها عبارتند از:

صدای دراماتیک :

صدایی است که بر لحظه­هایی که موضوع در فیلم و یا در رادیو درام می­شود گذاشته می­شود. این صدا می­تواند صوت یک شخصیت دراماتیک باشد یا صحنه یا فیلم دراماتیک باشد یا صدای محیط به نحوی باشد که فضای دراماتیک ایجاد کند و یا صدا به نحوی تدوین شود که صوت کشمکش بر روی فایل گذاشته شود تا تاثیر درام را بر روی شنونده و بیننده داشته باشد.

 

صدای بارنمایانه :

صوت­هایی را شامل می­شود که یک واقعه را نشان می­دهد. مانند: صوت محیط(فرودگاه)، صوت­هایی که جلوه­های تاریخی یا زمانی را تداعی می­کند مانند: صوت لکوموتیو یا صدای سم اسب­ها، صوت­هایی که برای انتقال اطلاعات به کار می­رود یا صوت­هایی که در جهت فضاسازی از آن­ها استفاده می­شود.

 

صداهای انتزاعی :

مجموعه صوت­هایی که حالت واقعی ندارند و ذهنی هستند مانند صدای درون ذهن یا صداهای غیرطبیعی.

 

مرجع دانلود افکت صدا

سایت­های بسیاری برای دانلود افکت صدا وجود دارد که یکی از این سایت­ها، “سایت ایزی دیزان” است که مورد استفاده تدوین کنندگان قرار می­گیرد. دانلود افکت صدا متنوع و مناسب توسط تدوین کنندگان و استفاده در رادیو و سینما موجب رضایت بینندگان و شنوندگان و افزایش جذابیت در آن ها می شود. مرجع دانلود افکت صدا مخصوص تولید تیزرهای تبلیغاتی، صدای باز و بسته شدن درب، شلیک گلوله و… می باشد. تدوین کنندگان باید به صورت هدفمند و هوشمندانه به دانلود افکت صدا مناسب بپردازند. چرا که تحقق یک کار حرفه ای و هنری نیازمند دانلود افکت صدا است.

 

سوالات متداول

افکت صدا چیست؟ ⭐

افکت های صوتی یا همان آواپردازی یا جلوه­های صوتی، صوتی است که در ویدیوها و برنامه­های صوتی(رادیویی) مورد استفاده قرار می­گیرد.

افکت صدا چه کابردهایی دارد؟ ⭐

امروزه از افکت های صوتی در صعنت سینما، فیلم سازی، ساخت کلیپ و موسیقی استفاده می شود.

آیا ایزی دیزاین افکت صدا دارد؟ ⭐

بله، سایت ایزی دیزاین یکی از مراجع بزرگ و مهم برای دانلود افکت صدا می باشد و محصولات جدید و با کیفیتی را در این خصوص ارائه می دهد.

آیا قیمت افکت صدا در ایزی دیزاین مناسب می باشد؟ ⭐

بله، سایت ایزی دیزاین همواره سعی می کند علاوه بر تامین نیاز کاربران خود؛ قیمتی بسیار مناسب و پایین تر از رقبا را برای محصولات خود در نظر بگیرد و حتی بسیاری از محصولات خود را به صورت رایگان در اختیار کاربران خود قرار می دهد.