فوتیج ⭐️

کلیدواژه های مرتبط
مرتب سازی بر اساس :

هیچ محصولی یافت نشد.

فوتیج ویدیویی خام می باشد که هیچ گونه افکت و یا ویرایشی بر روی آن انجام نشده است؛ معمولا بدون صدا هستند و البته مدت زمان کوتاهی هم دارند. از آن ها در تولید فیلم ها، تدوین کلیپ های حرفه ای، نمایش های تلویزیونی و … استفاده می شود. استوک فوتیج ها منابع خوبی برای فیلم سازان می باشند که به آن ها امکان این را می دهد تا بهترین صحنه ها را بدون نیاز به فیلم برداری مجدد در اختیار داشته باشند و از آن ها در پروژه های خود استفاده کنند. اگر شما هم در تدوین ویدیویی، فیلم سازی یا سایر زمینه های مرتبط با آن فعال هستید ، احتمالا قبلاً در مورد آن شنیده اید، حتی اگر قبلا از فیلم های فوتیج چیزی نشنیده اید، هر روز صدها بار آن را مشاهده کرده اید، زیرا بیشتر تولیدات سمعی و بصری در تلویزیون، فیلم و اینترنت از فوتیج استفاده می کنند.

 

استوک فوتیج چیست؟

استوک فوتیج یا b-roll، بخشی از ویدیو یا کلیپ می باشد (معمولا کوتاه تر از 1 دقیقه است، اما موارد استثنائی نیز در آن وجود دارد) که در یک فیلمبرداری طولانی تر ضبط شده اما صرفا به استفاده در آن فیلم محدود نمیشود و یا حتما توسط عوامل تولید فیلم ضبط نشده است. اخیرا فیلمبرداران در طیف گسترده ای از مفاهیم و سبک ها اقدام به ضبط ویدیوهای زیبا و کاربردی می کنند و البته هدف آن ها به اشتراک گذاری تولیدات خود جهت فروش می باشد تا در پروژه های بزرگتر استفاده شوند.

 

مزایا و کاربرد فوتیج ها

ممکن فیلم برداری شما در اتاق نشمین در تهران انجام شود، اما قصد دارید فضای بیرون اتاق نشمین را در مازندران نشان دهید، در صورتی که بخواهید فقط برای نمایش محیط بیرون منزل تیم فیلم برداری به شمال کشور ببرید، برای شما هزینه های بیشتری خواهد داشت تا اینکه از یک فوتیج مربوط به طبیعت و یا شهر مازندران استفاده کنید.

اینگونه است که سازندگان فیلم از استوک فوتیج استفاده می کنند. شما هر روز آن را بارها و بارها در فیلم ها، تلویزیون، مستند، تبلیغات و موارد دیگر می بینید.

  • نمایی از افق شهری که پیش از صحنه بعدی فیلم مورد نظر شماست؟ به احتمال بسیار زیاد فوتیج استوک است.
  • چشم انداز یک ساختمان که بخش بعدی برنامه تلویزیونی مورد علاقه شما را معرفی می کند؟ فوتیج استوک.
  • طول فیلمبرداری زیاد از سابانای آفریقا در جدیدترین مستند؟ بله درست حدس زدید، این نیز فوتیج استوک است.
  • هدف استفاده از فوتیج استوک و یا فول فوتیج این است که در خلاقیت های بزرگتر به روشی یکپارچه قرار گیرند و بتوانند در پروژه های صحیح از آن استفاده کنند.

همانطور که ذکر شد، در کل، استفاده از فوتیج فیلم جهت کم کردن هزینه های فیلمبرداری است و از این جهت می توانند در کمترین زمان ممکن همراه با نازل ترین قیمت، اقدام به فیلم سازی کنند.

 

صفحات مرتبط : فوتیج آماده 360 درجهفوتیج آماده آتش و انفجارفوتیج آماده ابر و آسمانفوتیج آماده برف و بارانفوتیج آماده پرده سبز و کروماکیفوتیج آماده شهر و مکانفوتیج آماده طبیعت و حیواناتفوتیج آماده غذا و خوراکیفوتیج آماده کوه و دریافوتیج آماده لوازم و اشیاءفوتیج آماده مردم و کودکانفوتیج آماده مشاغلفوتیج آماده هنریفوتیج آماده ورزشیفوتیج آماده متفرقهپکیج انواع فوتیج آماده

 

سوالات متداول

فوتیج چیست؟ ⭐

فوتیج ویدیویی خام می باشد که هیچ گونه افکت و یا ویرایشی بر روی آن انجام نشده است؛ معمولا بدون صدا هستند و البته مدت زمان کوتاهی هم دارند.

کاربرد فوتیج چیست؟ ⭐

کاربرد اصلی فوتیج ها می تواند در صرفه جویی زمان و هزینه فیلم سازها و تدوین گران باشد.

آیا ایزی دیزاین فوتیج دارد؟ ⭐

بله، سایت ایزی دیزاین یکی از مراجع بزرگ و مهم برای دانلود فوتیج می باشد و محصولات جدید و با کیفیتی را در این خصوص ارائه می دهد.

آیا قیمت فوتیج در ایزی دیزاین مناسب می باشد؟ ⭐

بله، سایت ایزی دیزاین همواره سعی می کند علاوه بر تامین نیاز کاربران خود؛ قیمتی بسیار مناسب و پایین تر از رقبا را برای محصولات خود در نظر بگیرد و حتی بسیاری از محصولات خود را به صورت رایگان در اختیار کاربران خود قرار می دهد.