آیا برای دانلود محصولات به راهنمایی نیاز دارید ؟ کلیک کنید

مدل سه بعدی ⭐️

نمایش براساس :

مدل های سه بعدی، یعنی شبیه سازی مدل دیجیتالی پروژه توسط یک کامپیوتر طبق یک نسبت معین و مانند یک پروژه واقعی از نظر  شکلی، فنی و عملکردی می باشد. به عبارتی یعنی ساخت مدل سه بعدی از اشیا زنده و بی جان در محیط گرافیک رایانه ای. مدل های سه بعدی به کاربران این اجازه را می دهند که پروژه های خود را پیش از ساخت و تولید در دنیای واقعی به وسیله یک کامپیوتر ایجاد نمایند و به شکل مجازی بررسی کنند تا بتوانند آن را در زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهند و اصلاحات مورد نیاز را انجام دهند. در مدل های سه بعدی می توان از پروژه خود یک نمونه کامپیوتری ایجاد کرد و در این مدل کلیه ویژگی ها و جزئیات پروژه جهت مشاهده، تحلیل، تست و نمایش نشان داده می شود.

 

 کاربردها

استفاده از مدل های سه بعدی یک روش عالی و ارزشمند برای تمام طراحان، صنعت گران، هنرمندان و کلیه مدیران پروژه مهندسی می باشد. از جمله کاربردهای آن ها می توان به صنعت سرگرمی از قبیل انیمیشن های سه بعدی، جلوه های ویژه سریال ها و فیلم ها و بازی های رایانه ای 3D ، هنرهای تجسمی، صنعت مد، کاربردهای علمی و نظامی، ساخت و ساز و طراحی صنعتی اشاره کرد. در ضمن مدل های سه بعدی بهترین راه جهت ارائه نماهایی از محصول و یا سازه خود برای کارهای تبلیغاتی می باشد.

 

انواع مدل ها برای نرم افزارهای مختلف

مدل سازی ساخت انیمیشن و بازی های رایانه ای با استفاده از نرم افزار رایگان و قدرتمند Blender
مدل سازی ساخت انیمیشن و جلوه های ویژه فیلم با استفاده از نرم افزارتری دی مکس و مایا
مدل سازی طراحی و شبیه سازی پوشاک با استفاده از نرم افزار Marvelous Designer
طراحی مدل های مهندسی با استفاده از نرم افزار AutoCAD ، CATIA ، SketchUp ، Pro Engineer و NX
و بسیاری موارد دیگر …

 

سوالات متداول

مدل سه بعدی چیست؟ ⭐

به ساخت مدل سه بعدی از اشیا زنده و بی جان در محیط گرافیک رایانه ای مدل سه بعدی گفته می شود.

کاربرد مدل های سه بعدی چیست؟ ⭐

از جمله کاربردهای آن ها می توان به صنعت سرگرمی از قبیل انیمیشن های سه بعدی، جلوه های ویژه سریال ها و فیلم ها و بازی های رایانه ای 3D ، هنرهای تجسمی، صنعت مد، کاربردهای علمی و نظامی، ساخت و ساز و طراحی صنعتی اشاره کرد.

آیا ایزی دیزاین مدل سه بعدی  دارد؟ ⭐

بله، سایت ایزی دیزاین یکی از مراجع بزرگ و مهم برای دانلود مدل سه بعدی می باشد و محصولات جدید و با کیفیتی را در این خصوص ارائه می دهد.

آیا قیمت مدل سه بعدی در ایزی دیزاین مناسب می باشد؟ ⭐

بله، سایت ایزی دیزاین همواره سعی می کند علاوه بر تامین نیاز کاربران خود؛ قیمتی بسیار مناسب و پایین تر از رقبا را برای محصولات خود در نظر بگیرد و حتی بسیاری از محصولات خود را به صورت رایگان در اختیار کاربران خود قرار می دهد.