فونت ⭐️

کلیدواژه های مرتبط
مرتب سازی بر اساس :
ویژگی ها
حجم فایل : 451 مگابایت
شناسه محصول : Font1001
فروشنده : ایزی دیزاین
تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ۱۳۹۹

قلم یا فونت ساختار نوشتاری یک زبان است . آنگونه که با دانلود فونت در مجموعه ای متناسب حرف ها با شکل های گرافیکی و ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ، خط نوشته و سایر خصوصیات مانند اندازه ، زمینه ، فاصله ، اعداد ، علائم نگارشی و نمادها در فضای مورد استفاده رایانه به کار گرفته می شود .اندازه­ی یک قلم یا فونت بر اساس فاصله بین کف کوتاه ترین تا بالاترین نقطه­ی بلندترین حرف حساب می‌شود. به عنوان مثال اندازه­ی فونت ١۲در یک متن به معنای وجود ۱۲نقطه بین کف تا بالاترین بخش حرف می‌باشد. در یک فونت مشخص و ثابت همه­ی حرف ها پهنای یکسان دارند. امروزه فونت ها متنوع هستند و  بیشتر برنامه هایی که از متن پشتیبانی می کنند ، با این فونت ها سازگاری داشته و شما را قادر می سازد پس از دانلود فونت ها از میان آنها فونت مورد نظر خود را اتنخاب کنید. همچنین چاپگرها ، نیز برای چاپ متن ها  امکان انتخاب و دانلود فونت یا قلم ها را دارند.

فونت

کاربرد فونت ها

پس از دانلود فونت بنا به محتوای مورد نظر ، رسمی بودن یا غیر رسمی بودن  ، پسند کاربر و… کاربردهای متفاوت می یایند. شرکت­هایی مانند مایکروسافت، اپل و گوگل همگی از اصطلاح  مشترک فونت برای توصیف یک نوع قلم برای نوشتن استفاده می کنند. به عنوان مثال در نامه نگاری رسمی به زبان فارسی قلم یا فونت «ب نازنین» برای متن و از «تیتر» برای عنوان استفاده می شود. امروز کاربرد فونت ها فراتر از محتوای درون متن است. به عنوان مثال در طراحی لوگو یا نشان تجاری شرکت ها از مجموعه­ای از حروف و نمادها در یک طرح کرافیکی با بار معنایی خاص بهره گرفته می شود. این طرح ها به عنوان لوگوی اختصاصی و منحصر به فرد مشاغل ساخته و مورد بهره برداری قرار می گیرد. تغییر قلم یا فونت می تواند ظاهر و جلوه­ی متن را تغییر دهد. برخی فونت ها به گونه ای ساده و آسان قابل خواندن طراحی شده اند ، در حالی که برخی دیگر برای حس و حال یا پیامی مشخص به متن طراحی شده اند که با دانلود فونت قابل دسترس و استفاده می شوند.

فونت

صفحات مرتبط : فونت امضافونت انگلیسیفونت پیوستهفونت دستنویسفونت فارسیفونت فانتزیفونت کلاسیک

فونت

سوالات متداول

فونت چیست؟ ⭐

به مجموعه حروف‌هایی که با رابطه‌های گرافیکی تصویر نوشتاری یک زبان را نشان می‌دهند در زبان انگلیسی فونت گفته می‌شود.

کاربرد فونت چیست؟ ⭐

فونت ها کاربردهای بسیاری دارند به عنوان مثال با استفاده از فونت می توان ظاهر و جلوه های مختلفی را به یک متن داد و یا حس و پیام مشخصی را به کاربر انتقال داد.

آیا ایزی دیزاین فونت دارد؟ ⭐

بله، سایت ایزی دیزاین یکی از مراجع بزرگ و مهم برای دانلود فونت می باشد و محصولات جدید و با کیفیتی را در این خصوص ارائه می دهد.

آیا قیمت فونت ها در ایزی دیزاین مناسب می باشد؟ ⭐

بله، سایت ایزی دیزاین همواره سعی می کند علاوه بر تامین نیاز کاربران خود؛ قیمتی بسیار مناسب و پایین تر از رقبا را برای محصولات خود در نظر بگیرد و حتی بسیاری از محصولات خود را به صورت رایگان در اختیار کاربران خود قرار می دهد.