آموزش تغییر رنگ چشم در فتوشاپ ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » فتوشاپ » آموزش تغییر رنگ چشم در فتوشاپ

هماهنطور که مطلع هستید فتوشاپ یکی از بهترین نرم افزارهای ویرایش عکس و شاید هم بهترین آنها باشد که قابلیت های بسیار زیادی دارد، ما در این مقاله قصد داریم یکی از موارد مقدماتی کار با این نرم افزار حرفه ای را به شما توضیح دهیم پس با ایزی دیزاین در نحوه تغییر رنگ چشم در فتوشاپ همراه باشید.

 

مرحله اول: تهیه عکس با کیفیت

برای انجام این کار ابتدا یک عکس با کیفیت از چشم خود داشته باشید تا در ادامه آموزش، نحوه انجام آن را در برنامه فتوشاپ برای شما شرح دهیم.

 

0021 - آموزش تغییر رنگ چشم در فتوشاپ

 

ما تصویر بالا را انتخاب کرده ایم و شما تمامی رنگ هایی که دوست داشته باشید را می توانید امتحان کنید.

 

0341 - آموزش تغییر رنگ چشم در فتوشاپ

 

همانطور که قبلا اشاره کردیم، برای این آموزش حتما عکس با کیفیتی تهیه کنید که مشخصات خوبی از چشم در تصویر مشخص شود و کار در انتها طبیعی تر و زیباتر جلوه کند.

 

گام دوم : انتخاب چشم به وسیله Pen Tool

 

0438 - آموزش تغییر رنگ چشم در فتوشاپ

 

0526 - آموزش تغییر رنگ چشم در فتوشاپ

 

0613 - آموزش تغییر رنگ چشم در فتوشاپ

 

حالا زمان استفاده از ابزار pen  می باشد که برای انجام این عملیات Outline (افکتی باعث میشود عکس مثل طراحی نمایش داده شود) را انتخاب می کنیم و بعد از انجام این مرحله  راست کلیک کرده و گزینه ی Choose Selection  را انتخاب میکنیم که مانند تصویر بالا دور چشم را با  خط چین احاطه می کند.

سپس برای کپی چشم کلید های Ctrl+J (Cmd+J) ) در مک) را بفشارید و در ادامه برای خارج شدن چشم از حالت نقطه چین Ctrl+D  را بزنید.

 

مرحله سوم: انتخاب رنگ جدید

 

074 - آموزش تغییر رنگ چشم در فتوشاپ

 

084 - آموزش تغییر رنگ چشم در فتوشاپ

 

 

با توجه به تصاویر بالا و آموزش های تصویری داده شده، برای تغییر رنگ چشم به قسمتNew Adjustment Layer>Hue/Saturation میرویم و در آنجا می توانید از طیف های رنگی موجود ، رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید (به نظر من آبی و عسلی و تا حدودی هم سبز رنگ های خوبی از آب در می آیند). اما با چرخاندن قسمت مدور برای تغییر رنگ، رنگ بقیه ی قسمت های عکس نیز تغییر میکند. مشکلی نیست، برای آن هم راه حل داریم.

اگر رنگ های موجود را دوست ندارید،Saturation  را بالا ببرید. با این کار رنگ های بیشتری اضافه می شوند.

برای ذخیره ی رنگ چشم، کلید  Ctrl+E را بزنید.

با این کار تنظیم لایه (Adjustment Layer) و لایه ی چشم ترکیب میشود و رنگ فقط برای چشم اعمال می شود.

مرحله چهارم : تمیزی نهایی با (Clone Tool)

 

1237 - آموزش تغییر رنگ چشم در فتوشاپ

 

اگر در انتهاى کار، رنگ اعمال شده خیلی زیبا جلوه نمی کرد (تمیز از آب در نیامد) میتوانید با ابزارClone Tool کارتان را مشابه عکس بالا به اتمام برسانید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظراتبدون دیدگاه
ارسال دیدگاه