قوانین و مقررات

صفحه اصلی » قوانین و مقررات

پیش گفتار :

ایزی دیزاین ” فعالیت خود را در زمینه خرید و فروش اشتراکی محصولات گرافیکی و آموزش رایگان نرم افزار های طراحی گرافیکی در اسفند ۱۳۹۷ در شهر  ” تهران ” شروع کرد تا بتواند ضمن ارائه محصولات گرافیکی با رعایت استاندارد های خاص گامی برای اشاعه فرهنگ استفاده از محصولات مجازی در چارچوبی اصولی، استاندارد و همسو با قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر قانون کپی رایت بردارد.

فراهم نمودن امکانات مورد نیاز جهت فروش محصولات گرافیکی طراحان و ارائه محصولاتی حرفه ای و کاربردی به کاربران و علاقمندان این عرصه، از اهداف ایزی دیزاین میباشد، سامانه ی پیش رو جهت برون سپاری [Outsourcing] منابع گرافیکی طراحی شده است که بر اساس آن کاربران می توانند منابع گرافیکی مورد نیاز خود را تهیه نموده و یا محصولات تولیدی خود را برای فروش عرضه نمایند.

 

توافقنامه :

کلیه کاربران، خریداران و فروشندگان پس از تهیه هر یک از محصولات ایزی دیزاین، موظف به رعایت کامل قوانین و شرایط ذکر شده هستند. ماهیت این شرایط برای تضمین رعایت حقوق کاربران و تطابق با قوانین حاکم بر کشور است. این شرایط جامع و کامل نبوده و ایزی دیزاین حق اضافه، حذف یا تغییر بندهای آن را در هر زمان و بدون اطلاع قبلی پس از انتشار آن ها در سایت www.Ezdesign.ir برای خود محفوظ می دارد.

 

ماده ۱ )  تعاریف :

 1. سازنده : فردی است که محصولی را خود شخصا طراحی نموده و یا ترجمه نموده و برای فروش عرضه کرده است.
 2. خریدار : کسی است که به عنوان شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به خرید و پرداخت هزینه محصول می نماید
 3. فروشنده : کسی است که به عنوان شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به فروش یک محصول می نماید.
 4. محصول :به مجموعه منابع گرافیکی گفته می شود که توسط فروشندگان برای فروش عرضه گردیده است.
 5. تعرفه: فهرست کامل محصولات قابل ارائه همراه با ویژگی ها و محدودیت ها و قیمت ها به نحوی که خریدار کاملا آگاه گردد.
 6. کاربر وب سایت: کلیه اشخاصی که از سراسر دنیا وب سایت ایزی دیزاین را مشاهده و مرور می نمایند مانند خریداران و فروشندگان.
 7. فروشگاه کاربران : قسمتی از سایت که به هر فروشنده اختصاص داده شده و تمامی محصولات وی در آنجا قابل مشاهده است.

 

ماده ۲ )  هویت :

 1. ایزی دیزاین: سایت اینترنتی با آدرس www.Ezdesign.ir که در این توافق نامه ایزی دیزاین نامیده می شود.
 2. هویت خریدار: شخصی حقیقی یا حقوقی که مشخصات وی در بانک اطلاعات کاربران ایزی دیزاین وجود دارد و محصولات خریداری شده تحت حساب وی مدیریت می شود.
 3. هویت فروشنده: شخصی حقیقی یا حقوقی که مشخصات وی در بانک اطلاعات کاربران ایزی دیزاین وجود دارد و محصولات خریداری شده یا عرضه شده تحت حساب وی مدیریت می شود.

 

ماده ۳)  ارتباطات :

 1. روش ارتباطی با کاربران، حساب کاربری است که در ایزی دیزاین ثبت شده است و کلیه ارتباطات به صورت فرم های موجود در صفحه تماس با ما می باشد.
 2. ایزی دیزاین مسئولیتی نسبت به تبعات و خسارات وارده بر کاربرانی که اطلاعات تماس تغییر یافته خود را در حساب کاربری به ثبت نرسانده است ندارد.

 

ماده ۴)  بروز رسانی قوانین و مقررات :

 1. آپدیت: توافقنامه و استفاده از خدمات ایزی دیزاین تابعی از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین و مجامع  قانونی ناظر می باشد. از آنجا که این قوانین و توافقات در سطح کشور و بین الملل همواره امکان تغییر دارند، ایزی دیزاین حق تغییرات آتی در توافقنامه را برای خود محفوظ داشته و نسخه توافقنامه به روز شده را از طریق سایت ایزی دیزاین در دسترس عموم قرار خواهد داد. ضمنا ایزی دیزاین مسئولیتی نسبت به اطلاع رسانی نفر به نفر در خصوص تغییرات احتمالی نداشته و کاربر می بایست موارد را عندالزوم با مراجعه به وب سایت ایزی دیزاین کنترل نمایند.
 2. تغییرات فنی: ایزی دیزاین برای بهبود کیفیت خدمات حق انجام تغییرات فنی ، سخت افزاری ، نرم افزاری یا شبکه ای را در سرویس های ارائه شده دارد. در مورد تغییراتی که سفارشات کاربر را تحت تاثیر قرار می دهد ایزی دیزاین موظف است تا یک ماه پس از اعمال تغییرات، مشکلات احتمالی پیش آمده را رفع کند و کاربر موظف هستند خود را با این تغییرات سازگار نمایند. هرگاه به دلیل موارد ضروری، ایزی دیزاین امکان اطلاع رسانی یا خدمات دهی را از دست بدهد و یا فوریت های فنی این مجموعه را ناچار به این امر نماید مسئولیتی برای اطلاع رسانی زمان و نحوه تغییرات نخواهد داشت ضمنا کاربر به ایزی دیزاین وکالت می دهد تا در زمان مورد نیاز در جهت بهبود سطح کیفی سرویس اقدام به انجام فعالیت های سخت افزاری و نرم افزاری روی ایزی دیزاین نماید.
 3. سایر تغییرات : ایزی دیزاین می تواند تا زمانی که اطلاعات کافی در مورد موارد مشکوک پیدا نکرده است ، اقدامی برای تغییر در سفارش ، محصول یا خدمات صورت ندهد.

 

ماده ۵)  امنیت  :

 1. به طور کلی محیط اینترنت به همان میزان سایر محیط های ارتباطی مانند پست و تلفن برای انتقال اطلاعات محرمانه امنیت دارد. در کلیه این محیط ها ممکن است اطلاعات دیده شوند و یا نقصی در ارتباط پیش آید. به همین دلیل ضمن آنکه ایزی دیزاین تمام تلاش خود را برای ایجاد محیطی امن برای نگهداری و تبادل اطلاعات به صورت محرمانه می نماید ، با این حال بنا بر احتیاط از کاربرن می خواهد که همیشه ارتباطات آنلاین اینترنتی خود را نا امن فرض نمایند. بر این اساس ایزی دیزاین هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با امنیت تبادل اطلاعات با جاهای دیگر را نمی پذیرد.
 2. ایزی دیزاین با تدابیر امنیتی خود مسئول حفظ امنیت پایه سرویس های خود می باشد.
 3. ایزی دیزاین مسئولیتی نسبت به ضعف ایمنی ناشی از نرم افزارها، application  ها ویا برنامه های مورد استفاده کاربر ندارد.
 4. ایزی دیزاین مسئولیتی نسبت به امنیت تبادل داده ما بین خریدار و سرورهای بانکی ندارد.
 5. ایزی دیزاین مسئولیتی نسبت به در اختیار گرفتن کلمه عبور حساب کاربری کاربر توسط اشخاص ثالث ندارد.
 6. ایزی دیزاین تلاش خود را برای حصول بالاترین سطح امنیت ممکن برای حساب کاربران انجام می دهد از این رو ایزی دیزاین نسبت به اموری که در حیطه مسئولیت کاربر از لحاظ نگهداری امنیت حساب خود می باشد مسئولیتی ندارد.

 

ماده ۶)  حل اختلاف  :

 1. در صورت بروز اختلاف، جهت رفع اختلاف، خریداران و فروشندگان موظف هستند بدوا نسبت به اعلام موضوع، از طریق فرم تماس با ما پشتیبانی سایت ایزی دیزاین اقدام نمایند و در صورت عدم کسب پاسخ مناسب، نسبت به ارتباط با مدیریت ایزی دیزاین اقدام نمایند تا موضوع مجددا مورد رسیدگی واقع گردد. در صورت عدم حصول نتیجه پس از ۳۰ روز کاری، کاربران می تواند با تشکیل هیئت حل اختلاف مورد توافق طرفین، موضوع را مورد بررسی و رسیدگی قرار دهند.

 

ماده ۷)  تحویل محصول :

 1. پس از پرداخت مبلغ سفارش توسط خریدار، لینک دانلود محصول در حساب کاربری خریدار درج می شود. عدم دسترسی خریدار به لینک دانلود محصول یا وجود مشکل در دانلود محصول، مانع تحویل محصول نمی گردد و خریدار ضمن اعلام مشکل در فرم پشتیبانی موجود در صفحه تماس با ما، می باید حداقل ۲۴ ساعت منتظر بماند تا مشکل رفع شود و لینک سالم برای ایشان ارسال گردد.
 2. کلیه سفارشاتی که مراحل خرید آن تغییر یافته باشد بصورت آنی به صورت فایل های دانلودی در حساب کاربری خریدار قابل مشاهده و استفاده خواهند بود. در صورت بروز مشکلات فنی ، حداکثر زمان تحویل لینک های دانلود مربوط به سفارش ۷۲ ساعت کاری خواهد بود.
 3. ابتدا به دقت پیشنمایش محصول و توضیحات ضمیمه را به صورت کامل بررسی و مطالعه کنید و سپس اقدام به خرید نمایید. محصولات توسط ایزی دیزاین بررسی شده اند بر این اساس امکان تغییر محصول خریداری شده وجود ندارد.
 4. خریدار حق درخواست لغو سفارش خریداری شده را نخواهد داشت.
 5. در صورت وجود هرگونه مغایرت در توضیحات محصول و محصول ارائه شده به خریدار، خریدار موظف است مراتب را از طریق فرم های پشتیبانی موجود در صفحه تماس با ما ثبت نماید و ایزی دیزاین موظف است ضمن پیگیری علت مغایرت از فروشنده محصول، مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد.

 

ماده ۸)  قوانین و مقررات خریداران :

 1. سوالات پیش از خرید را حتما در دیدگاه های همان محصول مطرح کنید.
 2. درخواست های پشتیبانی برای محصول خریداری شده صرفا می باید فرم های پشتیبانی صفحه تماس با ما سایت ایزی دیزاین به ثبت برسد.
 3. پیش از خرید حتما به محصول ، نظر سایر خریداران، دیدگاه های ارسالی کاربران، و توضیحات محصول دقت فرمایید.
 4. امکان بازگشت وجه محصولات خریداری شده تنها در صورتی وجود دارد که محصول مورد نظر معیوب باشد.
 5. محصول معیوب و همچنین محصولی که دارای مشکل باشد پس از تایید کارشناسان ایزی دیزاین و عدم رفع مشکل توسط از ایزی دیزاین حذف خواهد شد.
 6. هرگونه تبلیغ محصول دیگر و بحث در مورد فروشگاههای دیگر و توهین به افراد در دیدگاه ها بلافاصله و بدون اخطار قبلی موجب مسدود شدن اکانت کاربری خواهد شد و موجودی حساب کاربر خاطی نیز بلوکه شده و حق هرگونه شکایت توسط کاربر سلب می شود.
 7. فروش و پخش محصولات در سایر فروشگاه ها و سایت ها ممنوع است و در صورتی که ثابت شود محصول خریداری شده توسط شما در سایر سایت ها و شبکه های اجتماعی به فروش رفته یا به صورت رایگان در اختیار سایر کاربران قرار داده شده است، ایزی دیزاین مراتب را توسط وکیل رسمی خود برابر ماده ۱۲ فصل ۳ قانون جرائم رایانه ای تحت پیگرد قانونی قرار خواهد داد.
 8. ایزی دیزاین هیچگونه مسئولیتی در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد فورس ماژور مانند بلایای طبیعی،  محدودیتهای دولتی و تحریم ها را ندارد. با این حال در صورت بروز چنین مواردی نهایت تلاش خود را برای کاهش اثرات این موارد خواهیم کرد.
 9. با پرداخت مبلغ فاکتور و یا عضویت در سایت ایزی دیزاین، خریدار مواد توافقنامه و قوانین و مقررات ایزی دیزاین را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از خریدار وجود ندارد.
 10. ایزی دیزاین در قبال حفاظت کامل از اطلاعات شخصی خریدار مسئول بوده و فقط در صورت دریافت حکم قضائی اطلاعات شخص مورد تقاضا را بنا بر ضرورت قانونی در اختیار مقام قضائی قرار خواهد داد.
 11. خدمات ایزی دیزاین به همان شکلی که هستند ارائه می شوند و هیچگونه گارانتی صریح و ضمنی شامل آنها نمی گردد. ضمنا هیچگونه ضمانتی مانند : مطابق نیاز خریدار بودن، بی عیب بودن و … ارائه نمی شود.
 12. سقف خسارات اثبات شده توسط مرجع رفع اختلاف به خریدار برای هریک از انواع خدمات و محصولات، حداکثر معادل هزینه پرداختی آن محصول توسط خریدار بوده و ایزی دیزاین هیچگونه مسئولیتی در قبال جبران خساراتی مازاد بر این مبلغ نخواهد داشت .
 13. خریداران گرامی دقت فرمایید : تمامی محصولات عرضه شده در ” ایزی دیزاین ” توسط فروشندگان سایت ارائه شده اند و  ”ایزی دیزاین” فقط به عنوان واسط کاربری، امکانات عرضه و فروش را برای سازندگان و یا مترجمین محصولات البته با رعایت استاندارد های خاص، فراهم نموده است. بنابراین پشتیبانی محصولات به عهده سازنده و یا مترجم محصول می باشد.

 

ماده ۹)  قوانین و مقررات فروشندگان :

 1. ایزی دیزاین محصولاتی را تایید می کند که یا خود شخص سازنده آن باشد یا اگر محصول غیر ایرانی است نسخه اورجینال آن را خریداری کرده و شخصاً آن را فارسی و بومی نموده باشد.
 2. شیوه تعامل ایزی دیزاین با فروشندگان خود در خصوص کمیسیون و نحوه پرداخت برابر ماده ۱۰ اجرایی می شود.
 3. استفاده از کلیه راه های ارتباطی خارج از سایت ایزی دیزاین ( مانند آدرس سایت طراح ) ممنوع می باشد.
 4. مدت زمان لازم برای تایید محصولات شما به شرطی که کلیه اطلاعات و قوانین مندرج برای درج محصول در ایزی دیزاین را رعایت کرده باشید، در حدود ۷۲ ساعت کاری است. همچنین در صورت عدم تایید محصول نیز مدیران یا کارشناسان ایزی دیزاین این مورد را به شما اطلاع خواهند داد. البته در صورت بروز هرگونه مشکل فنی یا سایر مشکلات احتمالی دیگر ممکن است زمان تایید محصولات افزایش یابد.
 5. سعی کنید در توضیحات محصول کاملا صادق باشید چون نسبت به نوشته های خودتان باید پاسخگو باشید و به خریداران پشتیبانی دهید.
 6. پیشنهاد میکنیم برای شناخته شدن خود و کیفیت کاری محصولات تان، برخی محصولات خود را به عنوان رایگان در ایزی دیزاین قرار دهید.
 7. در صورتیکه محصول ارسالی شما از سایت های دیگر برداشته شده و کپی باشد و پس از بررسی های کارشناسان این مورد مشخص شود، بلافاصله محصول ارسالی شما حذف و در صورتیکه محصول مربوطه فروشی داشته باشد وجه آن از حساب کاربری فروشنده کسر خواهد شد.
 8. مسئولیت فروش غیر مجاز محصولات ایرانی، کپی کردن از روی سایر محصولات ایرانی و پاسخگویی در برابر کلیه مجامع قانونی و حقوقی برعهده فروشنده محصول است و ایزی دیزاین هیچ مسئولیتی در قبال خطاهای شما نخواهد داشت.
 9. در صورتی که فروشنده ای نسبت به کپی محصول خود توسط فروشنده دیگر شکایتی داشته باشد می باید این شکایت را از مراجع قانونی پیگیری نماید و ایزی دیزاین تنها در صورتی می تواند کپی شدن محصول را تایید کند که به طور واضح و کامل نام-نشان یا هرگونه شناسه هویتی دیگری از نام نویسنده اصلی یا طراح اصلی در محصول کپی شده نیز وجود داشته باشد. در غیر اینصورت ایزی دیزاین نمی تواند با مشاهده طرح های مشابه یا زمان انتشار هریک از محصولات در میان شاکی و متشاکی قضاوتی انجام دهد. هرگونه اقدام از سمت ایزی دیزاین صرفا پس از ارائه حکم توسط مراجع قضایی خواهد بود.
 10. هر گونه تبلیغ و یا لینک دادن به سایت های دیگر در بین توضیحات یک محصول موجب حذف آن محصول از ایزی دیزاین خواهد شد.
 11. تمامی فایل ها و امکانات لازم از جمله فونت ها  برای محصول باید در پکیج خریداری شده موجود باشد، در غیر اینصورت موجب حذف آن محصول از ایزی دیزاین خواهد شد.
 12. فروشندگان موظف به طراحی جذاب و گویای تصاویر پیشنمایش [استفاده از موکاپ]، ارائه توضیحات کامل و گویا در مورد طرح و بروزرسانی آتی در صورت نیاز، می باشند.
 13. با ارسال درخواست تبدیل عضویت به فروشنده، فروشندگان مواد توافقنامه و ضوابط ایزی دیزاین را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از فروشنده وجود ندارد.
 14. فروشنده ضمن امضای تمام صفحات این قرارداد، موظف است همواره از طریق لینک به صفحه قوانین و مقررات در وب سایت ایزی دیزاین، تغییرات احتمالی و الحاقیه های آتی را رصد کرده و در صورت عدم موافقت با هریک از تغییرات توافقنامه حداکثر تا ۲۴ ساعت درخواست خود را مبنی بر قطع همکاری برای ایزی دیزاین ارسال کند و عدم انجام این کار پس از ۲۴ ساعت به منزله قبول کلیه مفاد و تغییرات است.
 15. فروشنده ها جهت قیمت گذاری روی محصولات خود باید به نحوه تصمیم گیری نمایند که ضمن ارائه محصول با کیفیت از چرخه رقابت نیز حذف نشوند و کف قیمت ها جهت درج روی محصولات تا کنون مبلغ ۱۰۰۰۰ تومان می باشد.

 

ماده ۱۰)  تعامل ایزی دیزاین با فروشندگان :

۱- ایزی دیزاین بنا به تشخیص خود می توانند کمیسیون فروشنده را به ازای هر فروش از ۷۰% تا ۸۰% تعیین و محاسبه نمایند، میزان کمیسیون فروشنده بر اساس موارد زیر تعیین می گردد:

 • در صورتی که فروشنده‌ محصولات خود را در ایزی عرضه کند به ازای هر فروش محصول ۷۰٪ مبلغ فروش به وی تعلق می‌گیرد و ۳۰٪ باقیمانده به عنوان سهم مشارکت به ایزی دیزاین تعلق می‌گیرد
 • فروشندگانی که به صورت کامل استاندارد های ایزی دیزاین را رعایت کند و آثارش را بی عیب و نقص ارسال نماید، کمیسیون بیشتری را دریافت خواهند کرد.
 • فروشندگانی که اقدام به درج مطلب مفید و یونیک در پایگاه دانش ایزی دیزاین نمایند، کمیسیون بیشتری را دریافت خواهند کرد.
 • فروشندگانی که در محصولات خود خلاقیت دارند و اثر نوین خلق می کنند، کمیسیون بیشتری را دریافت خواهند کرد.
 • فروشندگانی  که به صورت مستمر محصول ارسال می کنند، کمیسیون بیشتری را دریافت خواهند کرد.
 • فروشندگانی که اقدام به درج محصول رایگان می نمایند، کمیسیون بیشتری را دریافت خواهند کرد.

 

۲- فروشندگان نمی توانند پس از انصراف از فروش در ایزی دیزاین خواهان حذف کلی لینک محصولات خود باشند، بر این اساس از تاریخ تقاضای فرد از انصراف فروشنده بودن در ایزی دیزاین، کلیه محصولات طراح توسط دیگر فروشندگان یا مدیریت سایت پشتیبانی خواهد شد و به فروش خواهد رسید.

۳- فروشندگانی که بیش از یک ماه از آخرین فعالیت شان در سایت ایزی دیزاین بگذرد، پنل فروشندگی آن ها غیر فعال می شود و محصولات شان بر حسب تصمیم گروه مدیریتی به دیگر فروشندگان واگذار می شود.

۴- فروشنده با پذیرش این توافق نامه به ایزی دیزاین این اجازه را می دهد مطابق سیاست های بازاریابی، افزایش اعتماد خریداران و در نهایت افزایش فروش محصولات، محصولات فروشندگان را با تخفیف تا سقف ۵۰٪ در جشنواره‌ها و طرح‌های تخفیفی خود عرضه نماید.

 • تخفیف ها به صورت کد تخفیف و یا سایر روش‌های تخفیفی روی قیمت اصلی محصول اعمال می گردد و محاسبه سهم ایزی دیزاین و سهم فروشنده بر مبنای قیمت محصول پس از کسر مبلغ تخفیف انجام خواهد شد.

۵- حداقل مبلغ تسویه حساب با فروشندگان 100000 تومان یا مضربی از آن است و در صورتی که فروشنده قصد داشته باشد، همکاری خود را با ایزی دیزاین خاتمه دهد می باید تسویه حساب نهایی با فروشنده تابع قوانین مربوطه خواهد بود.

 • ثبت دو یا چند درخواست وجه همزمان امکان پذیر نیست و تا پیش از واریز شدن هریک از درخواست های وجه فروشنده، امکان ثبت درخواست وجه مجدد وجود ندارد.

۶- تسویه حساب با فروشندگان هفته ای ۱ مرتبه در روز پنج شنبه انجام می شود.

 • درخواست های تسویه حساب می باید حداقل ۲ روز پیش از روز تسویه حساب ارسال شده باشند. در غیر این صورت تسویه حساب به اولین مرحله تسویه پس از گذشت این زمان موکول خواهد شد. همچنین در صورت بروز هرگونه مشکل در انجام پرداخت ها (اعم از وجود مشکلات در واحد مالی یا مشکلات در سایت و ….) ایزی دیزاین این حق را دارد تا درخواست های برداشت تایید شده را با یک مرحله تاخیر اجرا نماید)
 •  واریز مبالغ ثبت شده در درخواست وجه فروشندگان صرفا به شماره شبای ثبت شده توسط فروشنده انجام می گیرد و فروشندگان فقط در شرایطی می توانند درخواست وجه خود را ثبت کنند که قرارداد امضا شده را به همراه مدارک مورد نیاز اعم از کپی پشت و روی کارت ملی فرد امضا کننده قرارداد، شماره تلفن ثابت و همراه، شماره حساب، شماره کارت و شماره شبای حساب به نام فرد امضاکننده قرارداد در اختیار ایزی دیزاین قرار داده و هویت ایشان در ایزی دیزاین به ثبت رسیده باشد.
 • چنانچه در هر زمان ایزی دیزاین نتواند از روی اطلاعات دریافتی اعم از شماره تلفن ثابت و شماره تلفن همراه با فروشنده تماس بگیرد، مجاز است تایید هویت فروشنده را به وضعیت معلق درآورد که در این شرایط فروشنده قادر به ثبت درخواست وجه نبوده و در صورت نیاز می باید کلیه مراحل تایید هویت اعم از امضای قرارداد و ارسال مدارک را مجددا طی و یا رفع نقص نماید.

 

قوانین و مقررات منتشر شده، در تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ تدوین؛ و به تصویب گروه مدیریتی ” ایزی دیزاین ” رسید و در تاریخ ۱۳۹۹/08/08 ویرایش پانزدهم شد و تا اطلاع ثانوی معتبر، نافذ و لازم الاجراست .