آموزش طراحی برگه خوش آمد گویی در ایندیزاین ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » ایندیزاین » آموزش طراحی برگه خوش آمد گویی در ایندیزاین

شما می توانید برای خود و یا مشتری هایتان توسط اکثر ابزارهای ایندیزاین و ویژگی های آن، به  طراحی یک برگه خوش آمدگویی بپردازید. در این آموزش به طراحی برگه در ایندیزاین با استفاده از ابزار و پالت های Page، خطوط راهنما و خط کش خواهیم پرداخت.

 

مرحله اول
با استفاده از سر صفحه ایی که در آموزش “طراحی یک سرصفحه اصلی  توسط نرم افزار InDesign CS5 ”  در آموزش این دیزاین مقدماتی سایت می باشد به باز کردن آن اقدام می کنیم . ابتدا به مسیر File > Open   مراجعه کرده و به مکان ذخیره فایل بروید. سپس به انتخاب فایل مورد نظر پرداخته و گزینه open  را برگزینید.

 

0313 - آموزش طراحی برگه خوش آمد گویی در ایندیزاین

 

مرحله دوم

برای تعیین تنظیمات برگه خوش آمد گویی مانند سند سرصفحه، از ابزار Page  استفاده کنید. با طی کردن مسیر  Window > Pages می توانید پالت  Page را باز نمایید.

 

0410 - آموزش طراحی برگه خوش آمد گویی در ایندیزاین

 

545 - آموزش طراحی برگه خوش آمد گویی در ایندیزاین

 

مرحله سوم

در این مرحله به انتخاب جایی که قبل و بعد از سرصفحه  برگه خوش آمدگویی  واقع می شود  پرداخته و یک صفحه را برگزیده  و در آخر گزینه OK را کلیک نمایید.

 

638 - آموزش طراحی برگه خوش آمد گویی در ایندیزاین

 

مرحله چهارم

حالا نوبت اصلاح کردن  صفحه دوم می باشد برای این کار می بایست  به تنظیم نمودن آن به اندازه برگه های خوش آمدگویی استاندارداز جعبه ابزار بپردازید،  برای این کار، یکبار بر روی صفحه دوم جدید با انتخاب ابزارPage کلیک  نمایید ، رنگ صفحه مورد نظر باید آبی روشن برجسته شود.

 

731 - آموزش طراحی برگه خوش آمد گویی در ایندیزاین

 

مرحله پنجم

در این مرحله به کنترل پنل  مراجعه کرده و  چنانچه باز نبود مسیر  Window > Control را طی کنید. سپس شروع به تغییر دادن طول به میزان ۹۹mm  کرده و اندازه عرض ۲۱۰ mm  را به همین میزان  باقی بگذارید. حالا شما دارای یک سند برگه خوش آمدگویی  هستید که روی آن  امکان کار کردن را خواهید داشت.

طراحی برگه در ایندیزاین

828 - آموزش طراحی برگه خوش آمد گویی در ایندیزاین

 

مرحله ششم

سپس شروع به طراحی یک جدول ساده  نمایید تا  به شما در فرایند  صفحه آرایی کمک کند. برای فعال کردن و یا ظاهر ساختن خط کش نیز مسیر View > Show Rulers را دنبال کنید یا کلید های میانبر Ctrl+R  را به کار ببرید.

 

924 - آموزش طراحی برگه خوش آمد گویی در ایندیزاین

 

مرحله هفتم

از آن جایی که شما دارای دو صفحه با صفحه آرایی و اندازه های مختلف می باشید باید تنظیمات خط کش را مطابق با نقطه صفر قرار دهید. برای انجام این کار، بر روی قسمت افقی با استفاده از مکان نما راست کلیک  نمایید و  خط کش را برای هر صفحه قرار دهید.

 

1022 - آموزش طراحی برگه خوش آمد گویی در ایندیزاین

 

مرحله هشتم

در این مرحله برای روشن کردن خطوط راهنما مسیر  View > Grids & Guides > Show Guides  را دنبال کنید.

 

1130 - آموزش طراحی برگه خوش آمد گویی در ایندیزاین

 

 

برای ایجاد خط راهنما بر روی سند، می توانید توسط مکان نما و کلیک کردن و کشیدن روی خط کش عمودی اقدام کنید. بعد از ایجاد یک خط راهنما باید خط  توسط رنگ آبی روشن برجسته شده باشد، چنانچه به رنگ آبی نبود  توسط ابزار انتخاب آن را  در حالت انتخاب قرار داده تا برجسته شود. حالا با مراجعه به بخش کنترل پنل میزان ۷۰mm  را برای موقعیت آن  قرار دهید.

 

1225 - آموزش طراحی برگه خوش آمد گویی در ایندیزاین

 

مرحله نهم

دراین مرحله به تنظیم کردن یک خط راهنمای عمودی دیگر  ۱۴۰mm  و دو خط راهنمای افقی در ۳۳mm و ۶۶mm  مشغول شوید.

 

1322 - آموزش طراحی برگه خوش آمد گویی در ایندیزاین

 

مرحله دهم

در این مرحله چنانچه دوست دارید در برگه خوشامد گویی خود متن و تصاویر گرافیکی داشته باشید. به سرصفحه بروید، شروع به کپی کردن و انتخاب آن موارد کرده و در نهایت به طور جداگانه آن ها را paste  کرده و در جایگاه  مناسب بگذارید.

 

1420 - آموزش طراحی برگه خوش آمد گویی در ایندیزاین

 

مرحله یازدهم

در آخر توسط  ابزار Type  شروع به ترسیم یک کادر متن در قسمت گوشه  پایین سمت چپ برگه خوش آمدگویی  نمایید و آن را توسط متن خوش آمدگویی پر کنید. سپس به تنظیم نمودن مشخصات type  مشغول شوید. ما نیز سایز نقطه و حجم فونت را افزایش می دهیم.

 

1519 - آموزش طراحی برگه خوش آمد گویی در ایندیزاین

 

نتیجه نهایی

با این برگه خوش آمد گویی و سر صفحه حالا شما  دارای دو مورد از موارد لازم ثابت می باشید که می توانید دائما برای استفاده شخصی یا قالب از آن ها بهره ببرید. حالا زمان ارسال کردن آن ها برای چاپ فرا رسیده است.

 

1617 - آموزش طراحی برگه خوش آمد گویی در ایندیزاین

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظراتبدون دیدگاه
ارسال دیدگاه