چگونه یک کارت ویزیت خلاق و موثر طراحی کنیم؟ ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » چگونه یک کارت ویزیت خلاق و موثر طراحی کنیم؟

چنانچه شما نیز قصد داشته برای کسب و کارت خود یک کارت ویزیت طراحی کنید خواندن این مقاله برای شما خالی از لطف نخواهد بود. با ما همراه باشید.

 

ما در این مقاله بیش از ۱۰ کارت ویزیت جذاب و خاص را برای شما گردآوری نموده ایم تا شما نیز با دیدن آن ها ایده گرفته و دست به طراحی یک کارت ویزیت منحصر به فرد بزنید. هر یک از این کارت ویزیت ها جذابیت های خاص خود را داشته و کاملا منحصر به فرد هستند. کارت ویزیت های آورده شده در این مقاله همگی به یک شکل نبوده و به عنوان مثال برخی جنبه فانتزی و برخی جنبه کاربردی دارند، و این مسئله به خوبی نشانگر این بوده که هیچ محدودیتی به عنوان نوع طراحی و چاپ برای کارت ویزیت ها وجود نداشته و این امر کاملا وابسته به ذوق و خلاقیت شما می باشد.

 

اگر چه سایز کارت ویزیت ها چندان بزرگ نبوده اما باید گفت یکی از موثر ترین روش ها برای تبلیغات و معرفی کسب و کار شما می باشند. کارت ویزیت ها قادر بوده به خوبی خدمات و محصولات شما را به مخاطب معرفی نموده و نام تجاری کمپانی شما را در ذهن طرف مقابل نهادینه سازد. یک کارت ویزیت حرفه ای به خوبی می تواند شما را به هدف های بزرگی که داشتید نزدیک کند.

 

  • انتخاب شکلی مناسب برای کارت ویزیت

به طور معمول در طراحی کارت ویزیت ها از یک اندازه مشخص و در اشکال دایره ای، مربع و یا مستطیلی استفاده می شود. شما بایستی برای دیده شدن از بند این استاندارد ها و اشکال تکراری خارج شده و دست به خلاقیت بزنید. شما می توانید با استفاده از برش برای کارت ویزیت خود شکلی نو و خاص انتخاب نموده و کارت ویزیت خود را در میان کارت ویزیت های یک شکل و شبیه به هم همچون ستاره ای درخشان نمایید.

 

00014 - چگونه یک کارت ویزیت خلاق و موثر طراحی کنیم؟

کارت ویزیتی به شکل لباس عروس

 

00021 - چگونه یک کارت ویزیت خلاق و موثر طراحی کنیم؟

نمونه ای از یک کارت ویزیت هنری

 

00031 - چگونه یک کارت ویزیت خلاق و موثر طراحی کنیم؟

کارت ویزیت به شکل دوربین

 

00041 - چگونه یک کارت ویزیت خلاق و موثر طراحی کنیم؟

کارت ویزیتی با شکلی خاص

 

0005 - چگونه یک کارت ویزیت خلاق و موثر طراحی کنیم؟

کارت ویزیت به شکل آناناس

 

  • انتخاب جنس مناسب برای کارت ویزیت

شما بایستی با توجه به کسب و کار خود و نوع طراحی انتخاب شده برای کارت ویزیت، از جنس مناسبی چون شیشه، چوب و… برای چاپ کارت ویزیت خود بهره بگیرید.

 

000061 - چگونه یک کارت ویزیت خلاق و موثر طراحی کنیم؟

جنس متناسب با محتوای کارت ویزیت

 

00071 - چگونه یک کارت ویزیت خلاق و موثر طراحی کنیم؟

کارت ویزیتی با جنسی متفاوت

 

  • طرحی مناسب برای کارت ویزیت

شما باید در انتخاب طرحی مناسب برای کارت ویزیت خود دست به خلاقیت زده و یک ایده جدید را پیاده سازی نمایید. طرح شما باید با نوع کسب و کار شما هماهنگ بوده و در عین حال آن چنان جذابیتی داشته باشد که بتواند به خوبی مخاطب را به سوی خود بکشاند. در صورتی که تصور می کنید خود به خوبی از عهده این کار برنمی آیید به سراغ یک طراح کاربلد رفته و طراحی کارت ویزیت خود را به او محول کنید. هرگز در صورت نداشتن مهارت کافی خود دست به طراحی نزنید چرا که یک طراحی غیرحرفه ای وجهه کاری شما را زیر سوال خواهد برد.

 

000081 - چگونه یک کارت ویزیت خلاق و موثر طراحی کنیم؟

طراحی خاص کارت ویزیت

 

00009 - چگونه یک کارت ویزیت خلاق و موثر طراحی کنیم؟

طراحی منحصر به فرد یک کارت ویزیت دیگر

 

  • استفاده از پرفراژ

پرفراژ در واقع یک فرصت مناسب برای بروز خلاقیت طراحان می باشد. از روش های بهره بردن از کارت های پرفراژ می توان به طراحی کارت های دولایه ای اشاره نمود که مخاطب توانسته به جداسازی لایه های بالایی پرداخته و ناگهان با سورپرایزی مانند شماره مسابقه، یا کد تخفیف خرید یک محصول رو به رو گردد. از پرفراژ می توان به عنوان یک فرصت استثنایی برای انتقال پیام های تبلیغاتی کسب و کار استفاده نمود.

نکات طراحی کارت ویزیت

00009 - چگونه یک کارت ویزیت خلاق و موثر طراحی کنیم؟

 

000010 - چگونه یک کارت ویزیت خلاق و موثر طراحی کنیم؟

 

کارت های پرفراژ بهترین گزینه برای آن بوده که شما بتوانید یک مفهموم و پیام خاص را به مشتریان خود منتقل نمایید و همچنین نبوغ و خلاقیت و حرفه ای بودن خود را به خوبی به نمایش بگذارید.

کارت ویزیتی که در تصویر زیر می بینید یک کارت خلاقانه بوده که با تقسیم آن از وسط خدمات وکیل طلاق قابل مشاهده می باشد. استفاده از خلاقیت در این طراحی سبب شده این کار خیلی بهتر دیده شود.

 

000012 - چگونه یک کارت ویزیت خلاق و موثر طراحی کنیم؟

 

  • کارت ویزیتی سودمند

شما باید بتوانید به کمک نبوغ و خلاقیت خود کارت ویزیت خود را متناسب با نام تجاری خود و کاملا کاربردی طراحی نمایید. شما می توانید علاوه بر انتقال پیام خود به مخاطب، از خلاقیت خود استفاده نموده و کاری کنید که مخاطب بتواند از این کارت استفاده مفیدی نیز داشته باشد. این کار تاثیر کارت ویزیت شما را بسیار افزایش خواهد داد.

برای درک بهتر این موضوع دو کارت ویزیت پایین را ببینید که چطور علاوه بر معرفی خدمات و محصولات مورد نظر برای مخاطب سودمند واقع گشته اند.

 

000013 - چگونه یک کارت ویزیت خلاق و موثر طراحی کنیم؟

 

000014 - چگونه یک کارت ویزیت خلاق و موثر طراحی کنیم؟

 

شما می توانید به کمک روش های ذکر شده یک طراحی خلاق برای کسب و کار خود داشته باشید. هر چند که گفتنی است طراحی و چاپ کارت ویزیت های خلاق و خاص هزینه بر بوده و شما باید بودجه قابل قبولی را برای این کار در نظر بگیرید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظراتبدون دیدگاه
ارسال دیدگاه