آموزش ساخت پوستر در کورل ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » کورل دراو » آموزش ساخت پوستر در کورل

هدف از طراحی پوسترها معمولا به منظور تبلیغ محصولات، خدمات یا رویدادهای خاص می باشد. در ادامه ما  شروع به بررسی نحوه ایجاد یک پوستر جمع شدنی که می تواند درون  یک چارچوب  واقع شود و به تبلیغ یک رویداد موسیقی در آینده نزدیک  بپردازد اقدام می کنیم. در ابتدای امر می بایست به تعیین مخاطبان مورد نظر (جنسیت، سن، قومیت) و هرگونه مطالب مورد نیاز از قبیل اسامی، لوگوها،  وب سایت ها، تاریخ ها، یا سایر اطلاعات مانند هر پروژه طراحی پرداخت  بعد از آماده شدن همگی این موارد می توانید شروع به ساخت  پوستر نمایید.

امکان مطرح شدن  طراحی های متنوع و گوناگون و استفاده از بهترین عناصر برای هر یک  به دلیل آزادی در طراحی و این واقعیت که هیچ  چیدمان درستی برای  ساخت یک پوستر وجود ندارد ممکن است مفید باشد.

 

موضوع پوستر چیست ؟

موضوع پوستر مورد نظر ما برای تبلیغ یک شب با موسیقی جاز است. حالا شروع به جمع آوری مطالب مورد نیاز کنید. ما برای ساخت این پوستر یک طرح ساده و شیک که درعین حال کمی پر زرق و برق باشد در نظر داریم.

 

 ایجاد پس زمینه (شروع طراحی پوستر در کورل)

با شنیدن کلمه “جاز” ، در ذهنمان ساکسیفون و ترومپت  مجسم می شود در نهایت بهترین انتخاب  استفاده از ابزاری است که نشان دهنده  ابزار جاز می باشد.  ما دراین جا با استفاده از ترومپت و چند نوار از نوت موسیقی کار می کنیم. بهتر است از یک پس زمینه ساده استفاده کنیم  زیرا ابزار و نوت موسیقی دارای مقدار قابل توجهی از جزئیات است علاوه بر آن برای اینکه بتوانید تصاویر را به شکل برجسته و متمایز در نظر مخاطب جلوه دهید می توانید با ایجاد کنتراست و تضاد در یک پس زمینه ساده با عنصر های شلوغ این کار را انجام دهید چرا که اعمال این کار موجب هدایت شدن چشم بیننده به سمت اطلاعات مهم خواهد شد.

 

در اولین مرحله  با مراجعه به مسیر File> New به ایجاد یک سند جدید اقدام کنید. سپس به ترتیب مراحل زیر را اعمال نمایید:

 1. به انتخاب گزینه Tabloid  از فهرست اندازه (Size) در کادر محاوره ای  Create a New Document، بپردازید.
 2. با فعال کردن دکمه Portrait  به انتخاب  RGB از کادر حالت رنگ اولیه (Primary color mode)  پرداخته و شروع به تنظیم رزولوشن رندرگیری به میزان ۳۰۰ نقطه در اینچ نمایید.
 3. به منظور اضافه کردن یک قاب صفحه با  دو بار کلیک روی ابزار مستطیلیRectangle  موجود در جعبه ابزار و سیاه کردن آن به این کار اقدام کنید.
 4. در این مرحله با کلیک بر روی ابزار Interactive Fill وکشیدن آن روی صفحه  کار را ادامه دهید.
 5. با کلیک روی دکمه  Elliptical fountain fill  واقع در نواروضعیت و انتخاب رنگ گره  Node color picker  به صورت باز، به انتخاب رنگ سبز نیز عمل کنید.
 6. برای قرار دادن آن درقسمت  ۳/۱ بالای صفحه ابزار کنترل سبز را و در قسمت مرکزی صفحه ابزار کنترل سیاه را در نظر گرفته و بکشید.

 

248 - آموزش ساخت پوستر در کورل

ساخت پوستر در کورل

افزودن تصویر برای طراحی پوستر

ما برای ایجاد یک پوستر قصد  داریم  یک رویکرد مینیمالیستی داشته باشیم و علاوه بر لوگوی شرکت و یک متن کوتاه، در صفحه دارای دو طرح باشیم.  با آوردن ترامپت و نت های موسیقی شروع می کنیم. به منظور قرار دادن آنها در صفحه به روشی که مد نظر ماست نیاز داریم که آنها را در کادر انتخابی PowerClip  کنیم.

 

 1. پس زمینه را برگزینید،  سپس برای ایجاد یک مستطیل به اندازه صفحه در قسمت بالای پس زمینه  در حال نگه داشتن کلید Shift با مراجعه به جعبه ابزار روی ابزار مستطیلی  Rectangle  دو بار کلیک نمایید.
 2. روی این مستطیل کلیک راست  نمایید و گزینه Frame Type > Create Empty Power  Clip Frame   را برگزینید.
 3. به مسیر File > Import مراجعه کنید  در کادر وارد کردن  Import  تصویر مورد نظر را برگزینید و روی وارد کردن  Import  کلیک نمایید. روی صفحه برای قرار دادن تصویر کلیک نمایید به همین روش هر تصویر دیگری که برای پوستر احتیاج است را وارد کرده  و روی پس زمینه پوستر قرار دهید.
 4. بر روی کادرPowerClip اولین تصویر را بکشید و رها کنید. زمان افزودن موارد اضافی به قاب PowerClip  در حالی که تصاویر را در کادر می اندازید، کلید W را پایین نگه دارید.
 5. برای رفتن به حالت ویرایش، روی آبجکت PowerClip دو مرتبه کلیک کنید. در صورت لزوم  به تغییردادن موقعیت، تغییر اندازه  و چرخش تصاویر بپردازید. در این مورد ما شروع به چرخاندن ترومپت و هم نت های موسیقی در ۳۰ درجه خلاف جهت عقربه های ساعت می کنیم  و با  رنگ سفید  آن ها را پر می کنیم.
 6. در اینجا ابتدا با انتخاب طرح و کلیک روی ابزار Drop Shadow (در این مورد، ترومپت)  در نوار وضعیت  به انتخاب  Small Glow از لیست پیش فرض Preset list پرداخته  وبه تنظیم  تاری سایه کشیده شده  Drop shadow opacity  روی ۲۰ و تغییر دادن زاویه سایه  Shadow feathering روی ۲۰ و رنگ سایه روی سبز اقدام کنید این کار موجب ایجاد حالت درخشش به طرح می شود.
 7. برای خروج از حالت ویرایش  PowerClip بعد از اتمام ویرایش طرح، با کلیک  بر روی دکمه توقف ویرایش مطالب (StopEditing Contents button) که در قسمت زیر کادر PowerClip  نمایان می شود عمل کنید. (همچنین  شما می توانید با دنبال کردن مسیر زیر و کلیک روی Object>PowerClip> Finish Editing This Level عمل نمایید.

 

346 - آموزش ساخت پوستر در کورل

 

افزودن لوگو و متن به پوستر

در نهایت شروع به افزودن  لوگو و متن می کنیم  .Staccato Music Supplies تدارکات موزیک استاکاتو) اسپانسر شب جاز پر از احساس دلپذیر Sweet Soulful Jazz است.

 1. حالا به وارد کردن لوگو اقدام کرده و در قسمت پایین پوستر آن را قرار دهید.
 2. در گوشه بالا سمت چپ بر روی ابزارمتن Text  کلیک کنید و شروع به تایپ کردن عبارت “An Evening of Sweet Soulful Jazz” نمایید.
 3. برای انتخاب کردن ویژگی های طرح (Properties Object) روی متن راست کلیک کنید  و برای انتخاب سایز فونت به pt  ۶۵   و انتخاب رنگ سفید برای متن ، و انتخاب فونت   Gabriola به داکر Object Properties مراجعه کنید.
 4. توسط ابزار Text  متن را انتخاب کنید و برای مشاهده نمایش تغییرات سبک بندی موجود برای این فونت روی فلش کوچکی که زیر متن آشکار می شود کلیک نمایید.
 5. بین کلمات “of” و “Sweet”  مکان نما را قرار دهید و کلید Enter را بفشارید.
 6. متن را  برگزینید. برای چرخاندن متن  شروع به تایپ کردن زاویه چرخش ۳۰  را ۳۰ درجه  در نوار وضعیت در کادر در جهت خلاف جهت عقربه های ساعت کنید.
 7. ابتدا با انتخاب ابزار Text و کلیک  در قسمت  گوشه پایین سمت راست  به تایپ کردن مابقی متن  مشغول شوید  یک فونت را در داکر Object Properties برگزینید  سپس به تنظیم  سایز فونت پرداخته و اقدام به تغییر دادن رنگ متن به سفید کنید.
 8. در Object Properties روی دکمه پاراگراف  Paragraph را در بالای صفحه کلیک Align right را انتخاب کنید.

 

437 - آموزش ساخت پوستر در کورل

 

زمانی که اکثر قوانین طراحی را که قابل استفاده اند بدانید. ایجاد یک پوستر درCorelDRAW می تواند سرگرم کننده باشد چند چیز را به خاطر بسپارید:

 • می توان از تصاویر پیچیده همراه با یک پس زمینه ساده استفاده کرد (وبالعکس )
 • برای تأکید بر اطلاعات مهم نیز از رنگ و تضاد استفاده کنید.
 • چشم بیننده را با استفاده از عناصر تصویری و رنگ هدایت کنید.
 • از راه دور به راحتی متن  قابلیت  خوانایی داشته باشد.
 • از نمایش خلاقیت خود لذت ببرید.

 

ازآن جایی که طراحی پوستر به شما امکان پرورش خلاقیت می دهد که آن را نشان دهید و به انجام  برسانید احتمالا یکی از انواع پرطرفدار پروژه ها است. از توجه شما  سپاسگذاریم امیدواریم  که این آموزش در رابطه با  نحوه ایجاد پوستر برای شما  مفید بوده باشد و ما دوست داریم که از نظرات شما در ایزی دیزاین مطلع شویم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظراتبدون دیدگاه
ارسال دیدگاه