آشنایی با امکانات جالب ایلوستریتور ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » ایلوستریتور » آشنایی با امکانات جالب ایلوستریتور

ایلوستریتور قویترین نرم افزار برای ساخت و طراحی تصاویر و طرح های وکتور(برداری) است که طراحان گرافیک از آن استفاده میکنند. این نرم افزار دارای ابزارها و امکانات مفیدی برای اجرا و طراحی حرفه ای انواع لوگو، فونت، کاراکتر تبلیغاتی، ست اداری، تصاویر و سایر منابع چند رسانه ای است. در این مطلب به بررسی و معرفی ۶ نمونه از بهترین کاربردهای جالب ایلوستریتور می پردازیم که احتمالا کمتر در مورد آن ها شنیده اید.

 

ایجاد افکت(Halftonesn) در ایلوستریتور

211 - آشنایی با امکانات جالب ایلوستریتور

 

در اینجا توضیح خواهیم داد که چگونه در ایلوستریتور افکت های Halftones ایجادکنیم.

افکت Halftones در واقع روشی است که به وسیله ی آن بتوانیم تصاویر تک رنگ را با یک باز پردازی جلوه ببخشیم. برای اینکار ابتدا یک دایره رسم کرده سپس آن راdublicate  کنید وسایز آن را کم کنید.

حال دایره به دست آمده را از دایره اصلی جدا کرده و هر دو دایره را با یکدیگر ترکیب کنید تا به وسیله ی آن پایه و مبنای پترن Halftones ایجاد شود. در آخر نیز با افزودن کپی هایی که از شکل مورد نظر به دست آمده است، یک سبک سایه ای زیبا و تاثیر گذار برای شما ایجاد خواهد شد.

امکانات جالب ایلوستریتور

اضافه کردن بافت براق در نرم افزار ایلوستریتور

311 - آشنایی با امکانات جالب ایلوستریتور

 

از دیگر قابلیت های موتور سه بعدی ایلوستریتور افزودن بافت براق و صیقلی به اشکال مختلف است. بدین منظور ابتدا یک دایره رسم کنید و سپس به مسیرD3 <Effect بروید روی دکمه More options کلیک کنید تا سایه پردازی های بیشتری برای شما نمایان شود.

شما همچنین میتوانید برای اضافه کردن یک منبع نور دیگر، با کلیک روی آیکون New light این کار را انجام دهید.

در این قسمت شما می توانید با انواع مختلف افکت های پف کردگی عمق و پرسپکتیو کارکنید تا هر چیزی که میخواهید ازکوچکترین جزء (یک سلول واقعی) تا حتی قطرات باران را بتوانید طراحی واجرا کنید.

 

نحوه ساخت استروک

411 - آشنایی با امکانات جالب ایلوستریتور

 

از دیگر بخش های مهمی که بسیار زیاد در نرم افزار ایلوستریتور با آن سرو کار داریم پنل استروک می باشد. کاربرد کلی این پنل برای ایجاد دورخط، دور آبجکت هاست که بسیاری از طراحان از مسیرهای مجزا به منظور ایجاد افکت های استروک استفاده می کنند.

اما استفاده از پنلAppearance  این امکان را فراهم کرده که بتوان افکت های استروک مختلف را به یک مسیر واحد اعمال کرد. حال پس از اینکه اولین افکت را به مسیر خود اضافه کردید با رفتن به پنل Appearance و انتخاب گزینه AddNewStroke  از منوی پنل شما می توانید خط را به عنوان یک سبک گرافیکی (graphicstyle) برای استفاده های بعدی خود ذخیره کنید.

 

جایگزین کردن محور در ایلوستریتور

510 - آشنایی با امکانات جالب ایلوستریتور

 

یکی دیگر از کاربردهای ایلوستریتور جایگزین کردن محور است بدین معنی که وقتی شما دو شئ را باهم ترکیب می کنید ایلوستریتور به طور پیش فرض به ترکیب آن دو شئ می پردازد.

شما نیز می توانید با رسم یک مسیر و انتخاب هر دو مسیر هر شکلی را که میخواهید با هم ترکیب کنید. برای انجام این کار کافی است به مسیر Object>Blend>Replaces بروید و تغییرات مورد نظر را اعمال کنید.

 

Map art To 3D

69 - آشنایی با امکانات جالب ایلوستریتور

 

در ایلوستریتور شما می توانید با استفاده از ویژگی و قابلیت MapArt به منظور اعمال آیتم های مورد نظرخود به اشیا سه بعدی استفاده کنید. برای اینکار ابتدا طرح گرافیکی مورد نظرخود را که می خواهید شکل آن را تغییر دهید رسم کنید وسپس آن را به کتابخانه Symbols افزوده و پس از اینکه شی سه بعدی خود را آماده کردید روی گزینه MapArt کلیک کنید.

حال یک پنجره جدید برای شما باز خواهد شد. شما دراین قسمت می توانید با انتخاب طرح های گرافیکی مورد نظر خود آنها را در جایی که مایلید قرار دهید، در حالی که علاوه بر آن منحنی شکل جدید را دنبال می کنید.

 

انعطاف پذیری طرح

77 - آشنایی با امکانات جالب ایلوستریتور

 

طرح باید حتی الامکان قابل انعطاف (انعطاف پذیر) باشد. به عنوان مثال به جای استفاده از ابزار Rounded Rectangle برای کشیدن مربع هایی با گوشه های ملایم از ابزار Rectangle استفاده کنید و سپس می توانید با رفتن به مسیر Round corners < Effect افکت Round corners را به آن اعمال نمایید .

بدین ترتیب با انتخاب مسیر مورد نظر و کلیک روی گزینه مربوطه این امکان را خواهید داشت که میزان radius گوشه های شکل را در هر زمان که لازم است تغییر دهید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظراتبدون دیدگاه
ارسال دیدگاه