چگونه یک استند تبلیغاتی حرفه ای و نمایشگاهی طراحی کنیم؟ ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » چگونه یک استند تبلیغاتی حرفه ای و نمایشگاهی طراحی کنیم؟

این روز ها یکی از موضوعاتی که مورد توجه ویژه مشاغل قرار گرفته مسئله برندینگ می باشد. چرا که هر چه شما بهتر و بیشتر به افراد مختلف شناسانده شوید بی شک در کسب و کار خود موفق تر خواهید بود.

حضور در نمایشگاه های گوناگون قطعا در برندینگ یک فرصت استثنایی به شمار می آید، چرا که نه تنها باعث معرفی خدمات و محصولات شما به دیگران شده بلکه امکان آشنایی با رقیبان نیز برای شما فراهم شده و می توانید از تجربه های آن ها بهره ببرید. شما با حضور در نمایشگاه ها خود را به مردم یک برند فعال شناسانده  و این مسئله از دید مردم یک امتیاز مثبت برای شما محسوب خواهد شد.

اما حضور در نمایشگاه ها به تنهایی کافی نبوده و شما باید تبلیغات محیطی حرفه ای نیز در نمایشگاه ها داشته باشید. از روش های مناسب تبلیغ در نمایشگاه ها می توان به بهره مندی از استند های نمایشگاهی و غرفه های زیبا اشاره نمود که شما بایستی پیش از حضور یافتن در نمایشگاه برای آن ها برنامه ریزی کنید.

 

استند های نمایشگاهی در واقع یک از روش های موثر برای تبلیغ و معرفی یک برند در نمایشگاه ها هستند. از آن جایی که محیط هایى چون نمایشگاه ها بسیار شلوغ بوده و فضای رقابتی تنگاتنگی بر آن جا حکم فرما می باشد لذا برای آن که تبلیغات، نظر مراجعه کنندگان را به خود جلب نمایند بایستی در ابعاد  بزرگ تر و شکیل تر طراحی شوند.

شما این امکان را داشته تا با طراحی چند استند نمایشگاهی حرفه ای و قرار دادن آن ها در محیط های نمایشگاهی به خوبی برند خود را به مردم بشناسانید. حال در ادامه بیشتر با استند نمایشگاهی و انواع گوناگون آن آشنا شده و چگونگی طراحی اصولی یک استند نمایشگاهی را شرح خواهیم داد.

آموزش طراحی استند تبلیغاتی

222221 - چگونه یک استند تبلیغاتی حرفه ای و نمایشگاهی طراحی کنیم؟

 

استند نمایشگاهی چیست ؟

استند نمایشگاهی در واقع یک سازه تبلیغاتی بوده که اصلی ترین ویژگی آن در این است که کاملا در معرض دید قرار خواهد گرفت؛ البته نکاتی چون ساده بودن، جذابیت، نصب و راه اندازی آسان ، کم هزینه بودن و بدون نیاز به وقت زیاد و در اختیار داشتن بیشترین امکان دیده شدن، سبب شده این استند ها به یکی از مناسب ترین روش های تبلیغاتی در نمایشگاه ها تبدیل شوند.

 

انواع گوناگون استند های نمایشگاهی

به طور کلی استند های نمایشگاهی در انواع مختلف رومیزی، چرخشی، تلسکوپی، فلزی، رول آپ، پاپ آپ، چوبی یا MDF، فریم، کراس، خرچنگی، باکس، کراس، فلکه ای، پلاکسی گلاس وجود داشته که در نمایشگاه ها و فروشگاه های مختلف و تبلیغات آن ها می توان نمونه های مختلف آن ها را مشاهده نمود.

 

333331 - چگونه یک استند تبلیغاتی حرفه ای و نمایشگاهی طراحی کنیم؟

 

اما لازم به ذکر است که هر یک از نمونه های مختلف استند نمایشگاهی، کاربرد خاص خود را داشته و باید از آن ها استفاده به جا نمود که البته ما در این مقاله قصد نداشته به توضیح در این رابطه بپردازیم. اما این نکته را باید یادآور شد که به دلیل متنوع بودن استند های نمایشگاهی و تبلیغاتی انتخاب این روش برای تبلیغات و صرفه هزینه برای آن ها کار هوشمندانه ای خواهد بود.

خیلی از افراد بر این باورند که در نظر گرفتن بودجه ای برای تهیه استند های نمایشگاهی و تبلیغاتی پول هدر دادن است اما این در حالی است که شما با تهیه یک استند علاوه بر معرفی خود در نمایشگاه ها این امکان را داشته تا پس از نمایشگاه نیز آن را درون محل کار خود قرار داده و اقدام به نصب تبلیغات مختلف بر روی آن نمایید. بی شک شما نیز با کمی فکر کردن در رابطه با این موضوع و اثرات مثبت آن در خواهید یافت که استند های نمایشگاهی ارزش هزینه کردن را دارند.

 

555552 - چگونه یک استند تبلیغاتی حرفه ای و نمایشگاهی طراحی کنیم؟

 

نکاتی در رابطه با طراحی حرفه ای یک استند

با توجه به این که استند های نمایشگاهی این امکان را داشته تا به خوبی در معرض دید قرار بگیرند لذا باید طراحی آن ها به گونه ای باشد که بیشترین تاثیر را بر مخاطبین بگذارند. از این رو ما در ادامه چند نکته در رابطه با طراحی اصولی استند ها عنوان نموده ایم:

 

  1. رنگ ها

همواره رنگ های زیبا و جذاب این قابلیت را داشته تا نگاه ها را به خود خیره سازند. همان طور که می دانید رنگ ها در تبلیغات تاثیر بسیاری داشته و هر فرد بایستی با توجه به نوع کسب و کار خود و مخاطبین هدف از رنگ های مناسبی برای تبلیغات استفاده نماید. برای مثال برای تبلیغ در یک نمایشگاه مواد خوراکی، رنگ های قرمز و نارنجی بیشترین تاثیر را خواهند گذاشت. بهتر است از رنگ های کم تر و در عین حال مناسب تری استفاده شود.

 

  1. نوآوری

یکی از راه هایی که باعث می شود تبلیغات شما در میان تبلیغات برند های دیگر دیده شود متفاوت بودن آن است. لذا شما بایستی سعی کنید برای جذب مخاطب به کار خود تنوع داده و با انتقال حس مثبت به مخاطبین بیشترین تاثیر را بر روی آن ها بگذارید. طراحی شما باید دارای خلاقیت و حرفی نو بوده تا به طور اصولی مراجعه کنندگان حاضر در نمایشگاه را به طرف غرفه خود بکشاند.

 

  1. به کار گیری تصاویری زیبا

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در یک استند نمایشگاهی استفاده از عکس هایی زیبا و با وضوح بالا می باشد. تصاویری باکیفیت و حرفه ای از محصولات خود تهیه نموده و از آن ها در استند خود استفاده نمایید.

 

  1. اثر گذاری بر روی مخاطب به کمک شعار و یا متن تبلیغاتی

یک شعار تبلیغاتی مناسب و اثر بخش برای برند خود تهیه نموده و آن را با فونتی زیبا بر روی استند خود بیاورید. هیچ وقت از اثرات مثبت واژه ها و عبارات غافل نشوید.

 

  1. لوگو یا آرمی از برند خود

با در نظر گیری یک لوگو برای برند خود، باعث خواهید شد خیلی حرفه ای تر به نظر برسید. لوگو برند خود را در اندازه مطلوب و در جایی مناسبی از استند قرار دهید تا به خوبی دیده شود.

 

  1. طراحی منظم و زیبا

بی شک وقتی که کار شما از یک نظم خاصی برخوردار باشد زیبایی دو چندانی پیدا خواهد کرد لذا حتما در کنار زیبایی به منظم بودن طرح های به کار رفته روی استند نیز توجه داشته باشید چرا که یکی از ارکان زیبایی، نظم می باشد.

 

66666 - چگونه یک استند تبلیغاتی حرفه ای و نمایشگاهی طراحی کنیم؟

 

استفاده از چندین استند در نمایشگاه

بهتر است در غرفه و محیط نمایشگاه از چند استند استفاده نمایید چرا که با این کار احتمال دیده شدن شما چندین برابر بیشتر خواهد شد و افراد حاضر در بخش های دیگر نمایشگاه نیز به سمت غرفه شما جذب خواهند شد.

 

44444 - چگونه یک استند تبلیغاتی حرفه ای و نمایشگاهی طراحی کنیم؟

 

ما در این مطلب به توضیح در مورد چگونگی طراحی اصولی استند های نمایشگاهی و نکات مهم در طراحی آن ها پرداختیم. که البته احتمال دارد شما در جایگاه یک طراح نکات دیگری را به هنگام طراحی در نظر داشته باشید، به هر حال در این جا خروجی کار مهم است که بایستی یک استند حرفه ای و موثر طراحی شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظراتبدون دیدگاه
ارسال دیدگاه