آموزش طراحی آیکون در ایلوستریتور (تلفن همراه) ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » ایلوستریتور » آموزش طراحی آیکون در ایلوستریتور (تلفن همراه)

ما در این آموزش قصد داریم به شما آموزش طراحی آیکون در ایلوستریتور را با استفاده از اشکال و ابزارهای بسیار ساده ایلوستریتور و قدرت Blending Modes نشان دهیم.

 

۱) تنظیم یک سند جدید

در ابتدای کار، به ایجاد یک سند جدید اقدام کنید. برای این کار به مسیر  (File>New )رفته و ابعاد (۸۰۰ px 600) را در نظر بگیرید. سعی کنید تنظیماتی که برای سند اعمال می کنید به شکل زیر باشد:

Number of Artboards1

Units : pixels

ازتب  Advanced

ColorMode: RGB

Raster Effects:Screen (72ppi)

Align New Objects to PixelGrid

 

218 - آموزش طراحی آیکون در ایلوستریتور (تلفن همراه)

در این بخش شما می توانید به دلخواه خود، نام فایلی که ساخته اید را تغییر دهید.

 

۲) پروژه لایه

از آن جایی که استفاده از لایه ها در طی مراحل مختلف طراحی به شما کمک بسیاری خواهند کرد در نتیجه، مهم ترین نکته زمان کارکردن با این ابزار چگونگی استفاده از لایه هاست، با استفاده از لایه ها شما این امکان را خواهید داشت که روی قسمت خاصی از طرح خود، بدون نگرانی از این که شکل به طور اتفاقی تغییر و یا حرکت کند  به راحتی کار کنید.

سپس با افزودن سه لایه جدید ونام گذاری آن ها به ترتیب زیر:

اولین لایه:phone character

دومین لایه:side symbol

سومین لایه:gradient overaly

قرار دهید.

318 - آموزش طراحی آیکون در ایلوستریتور (تلفن همراه)

طراحی آیکون در ایلوستریتور

 

۳) طراحی یک کاراکتر بامزه

در این جا برای شروع به طراحی یک کاراکتر تلفن، مراحل زیر را اجرا کنید:

 

مرحله ۱

در این مرحله بعد از انتخاب کردن لایه اول، شکلی با مشخصات زیر:

به ابعاد واندازه:(۱۶۸ x 314   px  )  با  ۲۰px: Corner Radius  با رنگی به کد: (c4fi 64 #  ) به کمک ابزار  Rounded Rectangle  کشیده سپس جایگاه چینش آن را در قسمت مرکز صفحه قرار دهید.

 

418 - آموزش طراحی آیکون در ایلوستریتور (تلفن همراه)

 

مرحله ۲

به منظور ایجاد کردن یک خط محیطی دور شکل، اول شکل مورد نظر را انتخاب و مسیر (Path Object>Path>Offset) را طی کنید. پس از آن با تنظیم مقدار (Offset) روی ( px ) و حفظ کردن مابقی مقادیر، تغییرات را اعمال کنید.

 

516 - آموزش طراحی آیکون در ایلوستریتور (تلفن همراه)

 

مرحله ۳

به جهت برجسته نشان دادن دور کاراکتر تلفن، از یک رنگ آبی تیره( b4561# )برای رنگ آمیزی خط دور شکل، به کار ببرید.

 

615 - آموزش طراحی آیکون در ایلوستریتور (تلفن همراه)

 

مرحله ۴

در این مرحله شما نیاز دارید یک صفحه نمایش، برای گوشی طراحی کنید. بدین منظور با انجام عملیات زیر، کار را با ترسیم شکلی به ابعاد (x 314 PX 168 ) و با رنگ (#def659 ) و با استفاده از ابزار (M ) (Rectangle Tool) شروع کنید.

بعد با افزودن یک خط محیطی ۶ پیکسلی با رنگ:( b 456 b 1#) دور شکل جدید را با هم انتخاب کرده و تنظیمات چیدمان آن ها را در قسمت بدنه تلفن انجام دهید و یک فضای ۳پیکسلی بین آن ها و خط محیطی دور بدنه تلفن، حفظ نمایید.

 

711 - آموزش طراحی آیکون در ایلوستریتور (تلفن همراه)

 

مرحله ۵

در این مرحله  شما می توانید با افزودن جزئیات گوشی، نظیر سنسور های قسمت بالای تلفن اقدام کنید برای این منظور به ترتیب مراحل زیر را انجام دهید:

الف  استفاده از رنگ (۱b456b#)

ب  به کار بردن رنگ ( ۱b456b# ) برای دکمه های کناری

ج از رنگ (۱b456b# ) برای دکمه آیکونی گرد پایین گوشی، خط محیطی رنگ( ۱b456b# ) و رنگ ( fill ) کد رنگ (۵۱۹fc4#) استفاده نمایید.

 

810 - آموزش طراحی آیکون در ایلوستریتور (تلفن همراه)

 

مرحله ۶

در این مرحله شما به ایجاد دو دایره به عنوان چشم های گوشی، جهت ساختن صورت گوشی نیاز دارید، بدین منظور ابتدا به کمک ابزار (L )( Elipse)به ترسیم دو دایره به اندازه وابعاد ( px 18 18)با رنگ ( ۱b456b#) و در نهایت قرار دادن آن ها به فاصله ی( ۶۰) پیکسلی از هم بپردازید.

حال می بایست این دایره را به دهان شکل، تبدیل کنید. برای این کار به شکل زیر عمل کنید:

در آغاز با رسم یک دایره دیگر به ابعاد ( x 28 px 28)و عمل برعکس کردن ( fill )آن با ( Stroke) از طریق انتخاب شکل و زدن کلیدهای (X Shift-)عمل کنید. در انتها با نصف کردن دایره و افزودن یک( thicness) به میزان ۶ پیکسل به آن دهان شکل را طراحی نمایید.

با جایگزین کردن دهان کاراکتر در قسمت زیر چشم ها و سپس(groupControl-G) کردن آن ها، می توان دقیقا جایگاه صورت را در قسمت مرکزی صفحه تعریف کرد.

97 - آموزش طراحی آیکون در ایلوستریتور (تلفن همراه)

مرحله ۷

در این مرحله شما نیاز دارید ابتدا دو دایره به ابعاد:( ۲۰px 20 ) با رنگ ( ۴f8bd3 # )برای ساختن یک جفت گونه و افزودن به صورت گوشی، رسم کنید وسپس جایگاه قرار گیری آن هارا در قسمت زیر چشم ها تعیین نمایید.

106 - آموزش طراحی آیکون در ایلوستریتور (تلفن همراه)

 

مرحله ۸

در این بخش نوبت به آن رسیده که به اعمال جزئیاتی از قبیل: های لایت وسایه های بدنه وصفحه نمایش گوشی، اقدام کنید زیرا مراحل طراحی گوشی رو به اتمام است.

مراتب کار از قرار زیر است:

۱)برای شروع، ابتدا شکل اصلی گوشی را انتخاب کنید وبااستفاده از کلیدهای ( Control-Fx Control-c )از شکل مورد نظر، یک کپی بگیرید.

۲)مسیر:( Object Path-Offset Path)را طی کرده و با وارد کردن عدد(۴)،یک افست به آن بیافزایید.

۳)به منظور شکل گیری یک برش  برای شما، با انتخاب کردن شکل کپی و افست و انتخاب گزینه( Minus Front)از پنل( Pathfinder)این کار را اعمال کنید.

۴)با تغییر رنگ آن، به رنگ سفید با کد (#FFFFF)و( Blending Mode)را به ( Soft Light ) و( Opacity ) را به ( ۸۰ ) تغییر بدهید.

 

1114 - آموزش طراحی آیکون در ایلوستریتور (تلفن همراه)

 

مرحله ۹

در این مرحله می بایست به افزودن تعداد دو های لایت عمودی به سمت قسمت حلقه ای تلفن و یک های لایت دیگر، در قسمت پایین خط محیطی تلفن، با استفاده مجدد از مقادیری که در مراحل پیشین به کار بردید بپردازید، ضمن اینکه میزان ضخامت( Px 4  )را تغییر ندهید.

 

1211 - آموزش طراحی آیکون در ایلوستریتور (تلفن همراه)

 

مرحله ۱۰

در این جا با استفاده از رنگ سیاه،( ۰۰۰۰۰۰# )و(Opacity14% )روی صفحه نمایش و دکمه گرد، مقداری سایه بیفزایید.

 

137 - آموزش طراحی آیکون در ایلوستریتور (تلفن همراه)

 

مرحله ۱۱

در این بخش باید عمل افزودن جزئیات گوشی را به اتمام برسانید، برای اعمال این کار، های لایت های مورب را بر روی صفحه نمایش گوشی افزایش دهید.

بدین،منظور (Color:white#FFFFFF-BlendingMode-SoftLight-Opacity-30%) و در قسمت گوشه ی سمت چپ بالای گوشی به افزودن دو طرح ستاره ای چشمک زن بپردازید.

(Color:white#FFFFFF-BlendingMode-SoftLight-Opacity-80%) و در آخر، با انتخاب تمامی اشکال و ( group Control-G  )کردن آ ن ها، عمل کنید.

 

145 - آموزش طراحی آیکون در ایلوستریتور (تلفن همراه)

 

مرحله ۱۲

با افزودن یک بیضی( x10 PX 144 )در زیر طرح اصلی وتغییر رنگ آن به رنگ سیاه کد(۰۰۰۰۰۰# ) و همچنین با تغییرمقدار(Opacity) به ( ۲۰) این مراحل را به ترتیب، اعمال نمایید.

 

156 - آموزش طراحی آیکون در ایلوستریتور (تلفن همراه)

۴) ایجاد پترن های جانبی

در این بخش، تعدادبسیاری از اشکال هندسی مختلف، اعم از ( دایره، مربع ،مثلث، هرم ) ترسیم کنید، سپس با به کارگیری استروک و با رنگ ۱b456b# وتعیین مقدارضخامت،( px 4) اشکال را افزایش دهید.

 

164 - آموزش طراحی آیکون در ایلوستریتور (تلفن همراه)

 

اعمال اصلاحات نهایی

مرحله ۱

در این جا شما به گرفتن دو کپی نیاز دارید، یک کپی از فرم اصلی تلفن( خطوط محیطی و دکمه های کناری ) و یک کپی دیگر از پترن های اطراف ( البته باید این اشکال را گسترش دهید )برای اعمال این کار، با مراجعه به مسیر(object>Expand>FillandStroke)عمل کرده و کپی گرفته بعد با( pase )کردن آن، در قسمت لایه سوم، اقدام نمایید.

پس از آن برای برای رسیدن به موردی که شما به آن احتیاج دارید، به جهت اینکه همگی اشکال به عنوان یک قطعه کلی عمل نمایند، به انتخاب همه ی اشکال پرداخته سپس با مراجعه به مسیر (Object>Compound) وکلیک کردن روی گزینه (Make ) اقدام کنید، چرا که در مراحل بعدی قصد دارید روی آن ها یک گرادیانت انجام بدهید.

 

175 - آموزش طراحی آیکون در ایلوستریتور (تلفن همراه)

مرحله ۲

شما در این قسمت می خواهید با استفاده از مواردی که در زیر توضیح می دهید، به ساختن یک گرادیانت خطی بپردازید.

برای این کار، ابتدا با استفاده از طیف رنگی که متشکل از رنگ:( ۰۰۰۰ff#) از سمت چپ به طیف رنگ ( ۰۰ffff# )در سمت راست می باشد و همچنین با انتخاب کردن مسیر ترکیب شده ی مراحل پیش، می توان عمل ساخت یک گرادیانت خطی را به خوبی انجام داد، البته این در حالی است که از قبل (angle)روی۹۰ تنظیم شده باشد.

185 - آموزش طراحی آیکون در ایلوستریتور (تلفن همراه)

 

مرحله ۳

در آخرین مرحله نیز به ترتیب، با تنظیم(Blending Mode)روی(Hard Light)و( Opacity) روی (۲۸ درصد) گرادیانت را تنظیم کنید.

 

193 - آموزش طراحی آیکون در ایلوستریتور (تلفن همراه)

 

پایان

همانطور که مشاهده کردید، ما موفق شدیم در طی چند مرحله به سادگی و با استفاده از اشکال و ابزارهای ساده یک به آموزش طراحی یک آیکون موبایل در ایلوستریتور بپردازیم.

 

201 - آموزش طراحی آیکون در ایلوستریتور (تلفن همراه)

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظراتبدون دیدگاه
ارسال دیدگاه