نکات مهم در طراحی یک پاکت نامه حرفه ای ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » نکات مهم در طراحی یک پاکت نامه حرفه ای

بی شک شما می توانید از طریق طراحی حرفه ای یک پاکت نامه با هزینه پایین بیشترین بازاریابی و تبلیغات را برای کسب و کار خود انجام دهید. کاربرد پاکت نامه ها بیشتر برای ارسال نامه های اداری و قرار دادها می باشد. بر روی پاکت نامه اطلاعاتی چون اطلاعات تماس و آدرس ، لوگو و نام تجاری کمپانی و شعار تبلیغاتی آورده می شود. پاکت نامه به برقراری ارتباطی موثر با مشتری کمک ویژه ای می نمایند.

 

در طراحی و چاپ حرفه ای یک پاکت نامه نکاتی را باید مد نظر قرار داد:

 • طراحی اصولی مطابق خط قالب و خطوط برش و خط تا
 • طراحی مدرن ساده و گیرا
 • رنگ بندی تفکیکی و اصولی
 • نظارت بر نحوه چاپ و رنگ های پاکت
 • دایکات
 • دقت در خط تا و ساخت پاکت
 • ساخت قالب با برش خاص
 • چاپ داخل پاکت
 • کاغذ فانتزی
 • چسب درب پاکت
 • لوگو برجسته، نقره کوب و رنگ پنجم

با رعایت این نکات قطعا شما دارای یک پاکت نامه جذاب و موثر خواهید بود.

 

چند نوع پاکت نامه داریم؟

 • پاکت نامه سایز بزرگ (A4): این نوع پاکت نامه برای کاغذ ها و اسنادی که در سایز A4هستند استفاده شده تا از تا خوردن آن ها جلوگیری شود. درب این مدل از پاکت نامه روی طول و یا روی عرض قرار می گیرد.
 • پاکت نامه ساده: این پاکت نامه ها که به پاکت پالتویی یا ملخی نیز معروف هستند برای کاغذ و سند هایی آچاری که سه تا خورده اند کاربرد داشته و درب آن ها نیز بر روی طول قرار می گیرد.
 • پاکت نامه :A5 این پاکت نامه برای اسناد A5 بدون نیاز به تا و اسناد A4 با دو تا به کار رفته و درب آن ها نیز روی طول و یا روی عرض بسته می شود.
 • پاکت نامه ژاپنی: این پاکت نامه ها در واقع مانند همان پاکت نامه های ساده درب روی عرض بوده و برای کاغذ های A4 با سه تا استفاده شده و چسب آن ها نیز یا از وسط یا از کنار می باشد.

نکات طراحی پاکت نامه

طراحی حرفه ای و اصولی پاکت نامه

تمامی مواردی که در چاپ زیرمجموعه ی ست های اداری حائز اهمیت بوده در چاپ پاکت نامه نیز بایستی به درستی رعایت گردد. طراحی و چاپ انتخابی شما باید به گونه ای باشد که بتوان آن را روی سایز های مختلفی از پاکت نامه پیاده نمود.  چرا که شما بسته به نامه ای که قصد ارسال آن را دارید ممکن است نیاز داشته باشید از سایز های مختلف پاکت نامه اختصاصی خود استفاده نمایید. لذا حتما این مسئله را مد نظر قرار دهید. نوع چاپ نیز بسته به قالب نامه های شما خواهد داشت، در صورتی که قالب نامه های شما کاملا یکسان بااشد شما این امکان را دارید تا پاکت نامه دلخواه خود را سفارش دهید؛ به عنوان مثال می توانید پاکت نامه ای که بر خلاف پاکت های رایج درب آن از طرف ضلع عمودی باشد را انتخاب نمایید.

یک پاکت نامه اداری بایستی دارای یک طراحی کاملا حرفه ای باشد چرا که یک پاکت نامه به نوعی نشان دهنده اصالت و هویت سازمان شما می باشد.

یک پاکت نامه هماهنگ با ست اداری کمپانی شما بی شک رسمی بودن کار شما را به طرف مقابل نشان داده و باعث می شود شما متفاوت از دیگر رقیبان دیده شوید.

 

انتخاب طرح کلی پاکت نامه

شما بایستی مطابق سربرگ و رنگ سازمانی کمپانی خود طرح کلی پاکت نامه را مشخص نمایید. یک پاکت نامه ساده همواره از جذابیت بیشتری برخوردار می باشد، از انتخاب طرح های شلوغ برای پاکت نامه خودداری نموده و حتما سعی کنید  بر روی پاکت نامه از لوگو ساده و طرح سازمانی بهره ببرید.

شما می توانید بر اساس کسب و کار خود طراحی مناسبی را برای پاکت نامه خود در نظر بگیرید. برای مثال یک پاکت نامه ممکن بوده تنها با یک لوگو و اطلاعات تماس کامل شده و برخی دیگر برای اثر گذاری بیشتر به یک عکس یا یک طراحی قوی تر نیاز داشته باشند.

اطلاعات درج شده بر روی پاکت نامه

حتما در اولین خط،  نام سازمان خود را قید نموده و پس از آن اطلاعاتی چون شماره تماس و ادرس ایمیل آورده شود. و چنانچه ضروری میدانید می توانید آدرس وب سایت و ایمیل سازمان را نیز قید نمایید. شما در قسمت بالایی صفحه این امکان را دارید تا هر آن چه که فکر می کنید به اثر گذاری بیشتر پاکت نامه کمک  نموده را بیاورید پس حتما با خلاقیت خود یک پاکت نامه جذاب و با اطلاعاتی مفید طراحی کنید.

 

فونت

فونت انتخابی شما برای اطلاعات روی پاکت نامه نیز بایستی با نوع کسب و کار شما در تناسب بوده و فونتی را انتخاب کنید که به لوگو و نوع طراحی شما بیاید. حتما فونتی را انتخاب کنید که کاملا واضح و خوانا باشد. به طور معمول برای پاکت نامه ها از فونتی بین سایز ۹ تا ۱۲ استفاده می شود.

 

رنگ

در صورتی که لوگو سازمان شما سیاه و سفید بوده در چاپ پاکت نامه نیز از رنگ سیاه و سفید استفاده نمایید، این کار باعث کاهش هزینه های چاپ نیز خواهد شد. اما چنانچه لوگو و رنگ سازمانی شما رنگی بوده طرح پاکت نامه را نیز رنگی و هماهنگ با لوگو و رنگ سازمانی خود انتخاب کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظراتبدون دیدگاه
ارسال دیدگاه