معرفی نرم افزار ایندیزاین ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » ایندیزاین » معرفی نرم افزار ایندیزاین

ایندیزاین نرم افزاری است که برای صفحه آرایی کتاب و مجلات از آن استفاده می شود. اگر شما نیز علاقمند به این حوزه هستید و یا نیاز دارید تا کتاب، مجله و یا کاتالوگ خود را به صورت کامل و استاندارد صفحه آرایی کنید، نیاز دارید تا با نرم افزار ایندیزاین به طور کامل آشنایی داشته باشید. پیشنهاد می کنیم مقاله معرفی نرم افزار ایندیزاین را تا انتها دنبال کنید تا به صورت کلی با ایندیزاین و قابلیت های آن آشنا شویم.

 

0211 - معرفی نرم افزار ایندیزاین

 

قابلیت های نرم افزار ایندیزاین

ایندیزاین انعطاف پذیری نسبتا خوبی با متن  و نرم افزارهایی مانند ورد دارد. هر چند که  به منظور صفحه آرایی نرم افزار Word نیز توانمندی های خوبی را دارا ست اما گاهی اوقات با مشکلاتی  در سندهای بسیار بزرگ رو به رو است چرا که در آنها از جداول و تصاویر استفاده شده است. ولی نرم افزار  InDesign در رقابت با سایر نرم افزارهای صفحه آرایی موجود در بازار مانند QuarkXPress و PageMaker  تقریباً چند سالی می شود که پیشتاز است. از دیگر قابلیت های نرم افزار ایندیزاین می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 

امکان کار بر روی سندهایی که تعداد صفحات بالا دارند، امکان پشتیبانی از صفحات مختلف، داشتن ابزارهای بسیار کاربردی و پیشرفته جهت صفحه آرایی و موارد دیگری که حتما به صورت کامل در مقالات بعدی به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 

 آموزش نصب ایندیزاین

با مراجعه به خود نرم افزار  کار را شروع می کنیم و از آن جا که نصب این نرم افزار، هم از طریق مجموعه نرم افزار Adobe و هم  به صورت  مستقل و جداگانه به راحتی انجام  می شود، توضیحات اولیه و تکراری را کنار می گذاریم. زمانی که برای بار اول ایندیزاین را اجرا می نمائید با صفحه خوش آمد گوئی  همانند تصویر زیر،  مواجه خواهید شد که شامل بخش هایی مانند Help نرم افزار (Getting Started, New Features, Resources)  ساخت گرافیک جدید(Document, Book, Library)  و نمایش آخرین سندهایی است که از آن ها استفاده کرده اید. امکان دیگری که در این بخش قرار دارد ارتباط شما با سایر افرادی است که از ایندیزاین استفاده می کنند که برای ارتباط به اتصال اینترنتی نیاز دارید.

معرفی نرم افزار ایندیزاین

037 - معرفی نرم افزار ایندیزاین

 

چنانچه تمایلی به باز شدن صفحه  Welcome Screen  در هر بار اجرای نرم افزار ندارید، فقط کافیست با علامت زدن گزینه Don’t show again  به بستن این صفحه  اقدام کنید. البته به منظور دسترسی به این صفحه در هر زمانی که مایل بودید  می توانید از طریق منوی Help و انتخاب گزینه Welcome Screen  همانند تصویر زیر عمل کنید.

 

044 - معرفی نرم افزار ایندیزاین

 

محیط کاربری ایندیزاین

همانگونه که در تصویر زیر نیز خواهید دید؛ پس از بستن  Welcome Screen محیط کاربری این نرم افزار بسیار شبیه به محیط کاربری Photoshop  دارد به همین خاطر محیط نرم افزار ایندیزاین در صورتی که  قبلاً با نرم افزار فتوشاپ کار کرده باشید، برای شما  آشناتر و نحوه کار کردن با آن بسیار راحت تر خواهد بود .

 

540 - معرفی نرم افزار ایندیزاین

 

نوار ابزار Toolsbar3 : که جایگاه واقع شدن آن در سمت چپ صفحه می باشد و به منظوراعمال عواملی چون: انتخاب، ویرایش و ساخت متون و تصاویر، از ابزار های موجود در آن  استفاده می شود.

Panels Groups : گروهی از پنل ها که در سمت راست پنجره قرار دارند و شامل موارد مربوط به ویرایش متن ها و تصاویر میباشند.

Menu bar : این نوار در بالاترین قسمت صفحه  واقع شده است و در این منوها دستورات اصلی برنامه قرار گرفته و در پانلهای ویرایش نیز برخی از این دستورات وجود دارند، البته این نوار با عنوان Application Bar  در برخی از منابع نام برده می شود.

پنل تنظیمات Control Panel : که نمایش تنظیمات قابل کنترل مربوط به ابزارهای انتخاب شده در آن صورت می گیرد.

Document Window  : جایگاه قرار گیری  اسناد یا تصاویر قابل مشاهده در زیر می باشد و حواشی این پنجره که از آن به عنوان Pasteboard  نام برده می شود.

 

633 - معرفی نرم افزار ایندیزاین

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظراتبدون دیدگاه
ارسال دیدگاه