آموزش ابزار براش در فتوشاپ و تنظیمات آن ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » فتوشاپ » آموزش ابزار براش در فتوشاپ و تنظیمات آن

براش فتوشاپ یکی از ابزار های اصلی فتوشاپ است که کاربرد های بسیار زیادی دارد. آموزش ابزار براش در فتوشاپ و تنظیمات مربوط به آن برای هر کاربری که با فتوشاپ کار می کند الزامی است.

 

ایجاد یک سند جدید در فتوشاپ

شما می توانید در صفحه استارت با انتخاب گزینه new یک سند جدید در فتوشاپ ایجاد کنید. در این جا فرقی نمی کند که کدام یک از پریست ها را انتخاب کنید. اگر در محیط کار فتوشاپ قرار دارید می توانید از طریق file> new یا با استفاده از کلید های ترکیبی ctrl + n سند جدیدی ایجاد کنید. این سند جدید فقط برای نشان دادن نحوه کار با براش مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

انتخاب ابزار براش در فتوشاپ

برای انتخاب این ابزار در فتوشاپ می توانید به نوار ابزار مراجعه کنید و روی آیکون قلمو کلیک کنید. علاوه بر این کلید میانبر B برای انتخاب این ابزار در نظر گرفته شده است.

بعد از انتخاب این ابزار نشانگر شما به شکل قلمو در خواهد آمد. حالا برای دسترسی به تنظیمات و پریست های براش باید از نوار کنترل در زیر نوار منو مانند تصویر زیر بر روی آیکون مد نظر کلیک کنید.

 

آشنایی با براش فتوشاپ و تنظیمات مربوط به آن

 

تنظیمات براش فتوشاپ

در این پنل شما می توانید گزینه های متفاوتی را مشاهده کنید. گزینه اول size است. این گزینه در واقع اندازه قلمو شما را تعیین می کنید. علاوه بر این شما می توانید از کلید های میانبر مختلفی برای افزایش یا کاهش اندازه قلمو استفاده کنید.

برای مثال با استفاده از کلید ترکیبی راست کلیک + Alt + کشیدن به سمت راست یا چپ می توانید اندازه قلمو خود را کاهش یا افزایش دهید. علاوه بر این کلید های [ ] و یا همان کروشه ها نیز برای کوچک یا بزرگتر کردن براش فتوشاپ در نظر گرفته شده اند.

گزینه بعدی در تنظیمات براش hardness است. این گزینه در واقع میزان تاثیری که براش شما از خود باقی می گذارد را مشخص می کند. هرچقدر که میزان hardness بیشتر باشد تاثیر گذاری قلمو افزایش پیدا خواهد کرد.

در پایین پنل شما می توانید قلمو های آماده و پریست های آن را مشاهده کنید. هر یک از این قلمو ها برای شرایط خاصی طراحی شده اند و کاربرد های مختلفی دارند. علاوه بر قلمو های موجود در این پنل شما می توانید براش خود را بسازید و ذخیره کنید. در حال حاضر تعداد زیادی براش با انواع و اقسام سبک های مختلف در اینترنت وجود دارد و شما می توانید آن ها را خریداری و یا حتی به صورت رایگان دریافت کنید و به این پنل اضافه کنید.

فتوشاپ در این قسمت انواع قلمو های واقعی را نیز شبیه سازی کرده است. این براش ها که در انواع مختلف در پنل براش ذخیره شده اند تا حد زیادی همان اثرات دنیای واقعی را از خود نشان می دهند.

 

ایجاد یک براش فتوشاپ اختصاصی

همانطور که گفته شد شما در فتوشاپ این قابلیت را دارید که ابزار و پنل ها را شخصی سازی کنید. در این جا ما می خواهیم یک براش با ویژگی های مشخص برای کار خود ایجاد کنیم. برای این کار یکی از براش های پیش فرض را انتخاب می کنیم و تغییرات مورد نظر خود را در آن اعمال می کنیم.

در ابتدای کار شما می توانید از باکس موجود در پنل شکل این قلمو را تغییر دهید. در ای باکس جهت های مختلف قابل تغییر هستند و شما می توانید با کلیک کردن و کشیدن شکل مورد نظر خود را ایجاد کنید.

 

آشنایی با براش فتوشاپ و تنظیمات مربوط به آن

 

حالا شما می توانید اندازه و hardness براش فتوشاپ خود را نیز تغییر دهید. بعد از انجام همه کار ها کافی است با فشردن کلید enter تغییرات را ذخیره و شروع به استفاده از این براش کنید.

در مقاله قبلی در مورد نحوه انتخاب رنگ صحبت کردیم شما می توانید با کلیک کردن بر روی نمایشگر foreground یا پنل رنگ ها و swatches رنگ براش خود را تغییر دهید.

 

استفاده از ابزار براش در فتوشاپ

استفاده از ابزار براش فتوشاپ بسیار ساده است شما می توانید با کلیک کردن و کشیدن بر روی هر قسمت ا از صفحه تاثیر براش خود را مشاهده کنید. در این جا ما توصیه می کنیم که از براش های مختلف با تنظیمات متفاوت استفاده کنید و تا با نحوه کار هر براش و محل استفاده از آن آشنا شوید. فراموش نکنید براش یک ابزار بسیار مهم است و در بسیاری از کار ها از آن استفاده خواهید کرد. پس سعی کنید تسلط خود را در استفاده از براش های مختلف افزایش دهید تا با سرعت بیشتری کار های خود را انجام دهید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظراتیک دیدگاه
ارسال دیدگاه