تمام محصولات این سایت به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرید؛ لطفا ما را به دوستان خود معرفی کنید.

آموزش انتخاب رنگ در کورل ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » کورل دراو » آموزش انتخاب رنگ در کورل

در آموزش قبل روش اجرای یک طرح دستی را بیان کردیم. تا به اینجا انتظار می رود بتوانید به خوبی با نرم افزار کورل دراو کار کنید و با محیط آن آشنا باشید. هرچند سطح آموزش مقدماتی بوده، اما فرد آموزش دیده قادر خواهد بود تا طرح های مورد نظرش را در این نرم افزار اجرا نماید. با تمرین بیشتر بدیهی است که کیفیت اجرای طراحی شما بالاتر رفته و برای سطوح آموزشی بالاتر آماده خواهید شد. هم اکنون به منوی سمت چپ برنامه بازگشته و چند مورد که  کمتر به آن ها توجه کردیم را بازگو خواهیم کرد. با ایزی دیزاین در مطالعه مطلب آموزش انتخاب رنگ در کورل همراه باشید.

 

ابزارهای از قلم افتاده کورل دراو در طی این دوره از آموزش

در طول دوره آموزشی تلاش بر این بود که به اکثر موضوعات مهم، به ویژه آن دسته از موضوعاتی که کاربرد بیشتری نسبت به سایرین دارند اشاره ای داشته باشیم. در این میان تعدادی از این موضوعات از قلم افتاده و کمتر به آنان توجه شده است. در برخی موارد گزینه هایی با کاربرد مشابه نیز معرفی شده اند. به هر حال در این بخش اشاره ای به موارد از قلم افتاده خواهیم داشت.

انتخاب رنگ در کورل

آموزش ابزار Transparency ( تعیین شفافیت ابجکت ) در کورل دراو

Transparency به معنای شفافیت می باشد. با این گزینه می توانید میزان شفافیت اشیاء مورد نظر خود را تعیین نمایید. منظور ما از شفافیت، شفافیتی به مثال شیشه است. پس هرچه این میزان بالاتر رود، شیء مورد نظر به سمت محو شدن رفته و کمرنگ تر می شود. برای اعمال این شفافیت کافیست تا از منوی سمت چپ یعنی منوی ابزارها، گزینه Transparency Tool را انتخاب نمایید. حال بر روی شیء مورد نظر خود کلیک کرده و می بینید که مقداری روی صفحه ظاهر شده که به کمک آن می توانید میزان شفافیت شیء مورد نظر خود را تعیین کنید.

 

0226 - آموزش انتخاب رنگ در کورل

 

توجهی به آپشن های بالا نیز داشته باشید، چیزی که در تصویر مشاهده می کنید، حالت ساده و پیش فرض گزینه شفافیت است. اولین آپشن در بالا از سمت چپ مختص حذف کامل شفافیت بوده و سایر حالت ها در ادامه آمده است.

 

آموزش ابزار Eye Dropper Tool ( انتخاب رنگ ) درکورل دراو

با کمک این ابزار می توانید با کلیک بر روی هر نقطه ای رنگ آن را در حافظه موقت ذخیره کرده و با کلیک بعدی به هر یک از اشیاء که مدنظر دارید انتقال دهید. حالت دوم علاوه بر رنگ، سایر ویژگی ها را نیز منتقل می نماید. چیزی که قبلا مشابه آن را در گزینه Object Styles بیان کرده بودیم که هر دو راه قابل استفاده است.

 

روش اجرای طرح در نرم افزار کورل دراو

نرم افزار کورل دراو نیز به مانند فتوشاپ، راه ها و ابزارهای متعددی را برای اجرای طرح در اختیار طراح قرار می دهد که هر شخص با توجه به میزان مهارت و سبک تدریسی که در رابطه با وی اجرا شده به طراحی می پردازد. هیچ اصرار و التزامی وجود ندارد که فقط همانطور که آموزش دیده اید عمل کنید.

طراحی یک هنر بزرگ محسوب شده و هنر محدودیتی را نمی پذیرد. بنابراین همیشه به دنبال کشف راه های جدید و سبک های جدید باشید. این خلاقیت شماست که هنر شما را خاص می کند. اگر به فکر پیشرفت تا سطح های بالا هستید، نیاز است تا به فکر  یونیک بودن و خاص بودن طراحی های خود باشید.

شناختن انواع خط و دیدن آثار باقی هنرمندان، کمک شایانی به شما در این زمینه خواهد کرد. در نتیجه روش اجرا کاملا به عهده خود شماست و لازم است که با هر سطحی از علم طراحی، در زمان و موضوع اجرا خود را استاد بدانید.

 

ابزار قلم سیاه و قلم نوری در کورل

نرم افزار کورل دراو نرم افزار قدرتمندی است که تمامی ابزار طراحی را در اختیار شما قرار می دهد. هر خط کجی که رسم کنید را صاف کرده و هر نوع شکلی که نیاز دارید را به صورت آماده در اختیار شما قرار می دهد. بنابراین اگر تاکتیک مناسب را به کار بگیرید طرحی نیست که قادر به اجرای آن نباشید، اما موضوع مهم تر میزان مهارت شما در کار با این ابزار است. قلم سیاه یاور همیشگی و  قدیمی طراحان است.

ممکن است شما طراح چیره دستی باشید اما نتوانید به خوبی با کورل دراو کنار بیایید. به هر حال شرایط فعلی می طلبد که حتما توان کار با این نرم افزار را داشته باشید، چرا که دنیا دنیای مجازی است و نیاز به طرح هایی دارد که به فضای دیجیتالی منتقل شوند. اگر قصد دارید به همین سطح از آموزش بسنده کنید، توصیه می کنیم تا بیشتر با قلم کار کنید تا ماوس و در نهایت با کمک ابزار Bezier طرحتان را به نرم افزار کورل دراو منتقل کنید. اما جهان دیجیتالی دائما در حال پیشرفت و تغییر است و بسنده کردن به سطح مقدماتی، ممکن است جوابگوی نیاز شما در آینده نباشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظراتبدون دیدگاه
ارسال دیدگاه