آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » ایلوستریتور » آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

در این مطلب از ایزی دیزاین قصد داریم تا به شما آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور را یاد دهیم که قطعا مورد توجه شما خواهد بود. ما در این آموزش با استفاده از اشکال ساده و ابتدایی به طراحی یک الگوی ساده می پردازیم و چگونگی استفاده از یک نوع فونت عربی  مناسب برای نوشتن عید مبارک را به شما آموزش خواهیم داد. پس حتما تا انتهای این مطلب آموزشی جذاب با ایزی دیزاین همراه باشید.

 

چرا انتخاب موضوع آموزش طراحی کارت تبریک عید فطر ؟

ماه رمضان در بین ما مسلمانان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و اعتقاد داریم تمام گناهان انسان در این ماه بخشیده خواهد شد. پایان این ماه پر برکت را که به عید فطر معروف است جشن میگیریم و نشانگر پایان روزه داری طولانی ماه رمضان است یکی از تعطیلات مذهبی نیز می باشد.

عید به مدت سه روز، به طور سنتی و به مناسبت دیده شدن هلال ماه و در پایان ماه مبارک رمضان توسط مسلمانان به برپایی جشن می انجامد. مسلمانان به منظور جشن گرفتن و تبریک گفتن این عید، صبح روز عید در مساجد برای برپا کردن نماز روز عید گرد هم می آیند.

سپس به مناسبت پایان روزه داری به یکدیگر شیرینی وشربت تعارف می کنند و به دید و باز دید هم می روند. همچنین این جشن زمانی برای بخشودگی و سپاس از خدای متعال، فرصتی جهت بخشش کمک های مالی ومواد غذایی به افراد بی بضاعت می باشد.

 

مرحله 1 : ساخت یک سند جدید در ایلوستریتور و تنظیم نمودن آن

در ابتدای کار ما به یک دانش ابتدایی از هنر اسلامی برای طراحی کارت تبریک احتیاج داریم. شیوه ایجاد الگوهای اسلیمی و شکل های هندسی که با هم آمیخته شده اند مانند اشکالی نظیر مربع، مثلث، شش ضلعی، دایره وستاره می باشد. ساخت وساز یک الگو کاشی همانند یک چالش جالب به نظر می رسد.

بنابراین انجام این کار به عنوان یک مبتدی توسط شبکه بندی grid، کار بسیار ساده ای می باشد.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

آموزش طراحی کارت تبریک

ابتدای ما روی کاغذ به کشیدن طرح اولیه کارت تبریک و نیز نمونه ای از طرح کاشی که مد نظر داشتیم و قصد بازسازی آن را داریم، می پردازیم.

این طرح ترکیبی از مواردی نظیر ستارگان، یک شش ضلعی و یک دایره را شامل می شود. حالا به منظور ساخت یک سند جدید برنامه Adobe IllustratorCC را باز نموده وکلید های ترکیبی Ctrl+N را فشار دهید.

سپس به انتخاب گزینه ی Profile:Basic RGB بپردازید.

پس از آن گزینه Milimeters را از منوی Units انتخاب و به تعیین مقدار mm250 برای Height و Width پرداخته و -Greeting Eid را برای نام فایل انتخاب کرده و گزینه OK را بزنید.

با کلیک روی دکمه Advanced از انتخاب شدن (RGB.Screen72ppi) اطمینان حاصل کنید. سپس با فعال کردن تیک گزینه Align New Objects to Pixel Gride، دکمه OK را بزنید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

آموزش طراحی کارت تبریک

 

در مرحله بعد، مسیر View>ShowGrid را دنبال کنید و پس از آن به انتخاب View>Snap to Grid اقدام کنید.

برای صفحه طراحی، شبکه بندی باید سفارشی شده باشد بدین منظور شما باید به ویرایش آن بپردازید. برای انجام این کار به مسیر Edit>Preferences>Guid مراجعه کنید ومقدار۲۵mm در کادر Gridline every و عدد۶ را در کادر Subdivisions تایپ نمایید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

مرحله 2 : طراحی کردن پترن یا الگو در ایلوستریتور

به جهت راحتی و سهولت انجام این کار، در ابتدا یک کاشی برای پترن مورد نظر ایجاد کنید.

ما در طرح اولیه ای که رسم کردیم، ستاره هایی شش ضلعی درون دایره ای که آن ها نیز در داخل اشکال شش ضلعی محصور شده بودن را دارا بودیم.

ابزار Ellipse Tool(L) را برگزینید و به تغییر دادن Fill روی  None و Stroke به رنگ سیاه بپردازید. بعد با نگه داشتن کلید های Alt  و Shift شکل مورد نظر را بکشید تا  از قسمت مرکزی کار، یک دایره کامل رسم کشیده شود.

به گونه ای دایره را ترسیم کنید که داخل ۴ مربع از شبکه بندی واقع شود از آنجایی که سایز و ابعاد هر مربع ۲۵x25 میلیمتر می باشد پس می بایست قطر دایره ۵۰ میلیمتر باشد. همچنین به منظور مشاهده نمودن ابعاد و اندازه طول و عرض ناحیه انتخاب شده، مسیر  Window>Infoرا طی کنید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

مرحله ۲

سپس به رسم ستاره ۶گوشه در درون دایره بپردازید.

شما می توانید با انتخاب ابزار Star یک ستاره ۶ نقطه ای طراحی کنید. بعد به منظور قرار گرفتن ستاره در قسمت مرکزی کار و باز شدن پنجره تنظیمات Star یک بار در مرکز دایره کلیک نمایید.

در این جا به تنظیم نمودن موارد زیر اقدام کنید:

میزان Radius1 روی ۲۵ mmنصف قطر دایره۲ Radiusروی ۸mm و Pointsرا روی ۶٫

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

برای باز شدن پنل Stroke، مسیر Window>Stroke را دنبال کنید.

به منظور جلوگیری از بیرون زدن قسمت انتهای نقطه ای ستاره از حاشیه های دایره، گزینه های Corner:Round join Cap:Round Cap را تنظیم نمایید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

در حالی که ستاره ۶ گوشه در حالت انتخاب قرار دارد، آن را  Copy(Ctrl-C)و پس از آن Paste in Front(Ctrl-F) نمایید. سپس به منظور باز شدن پنجره  Rotateمسیر Object> Transform>Rotateرا طی کنید. در این جا نیز به تغییر دادن میزان  Angle به۹۰درجه بپردازید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

برای انتخاب کردن عنصرهای مربوط به ستاره ۶ گوشه و دایره از ابزارSelection Tool(V)  استفاده کنید وبه وارد نمودن یک استروک با Weightبه میزان ۵pt از طریق پنل Stroke عمل کنید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

مرحله ۳

هر سه شئ را توسط ابزارSelection Tool(V) برگزینید.

مسیر Object>Expand را طی کرده و از فعال بودن  Fillو Stroke اطمینان حاصل کنید. پس از آن گزینه OK را انتخاب کنید.

مسیر Window>Pathfinder را دنبال کرده وبه منظور ایجاد یک شکل مرکب،Shape Modesروی Unite تنظیم نمایید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

مرحله ۴

در این مرحله توسط Fill سفید وStroke  سیاه رنگ، ابزارRectangle Tool(M) را انتخاب نمایید پس از آن برای ترسیم یک مربع دور الگوی دایره ای،کلیدهای  AltوShift  را نگه دارید.

به منظور انتخاب کردن دو شئ، ابزارSelection Tool (V)  را روی هردو شکل بکشید سپس در پنل Pathfinder روی گزینه Divideکلیک نمایید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

برای انتخاب کردن شکل خارجی در دسترس، از ابزارDirect Selection Tool(A)  استفاده کنید و در آخر آن را Delete نمایید.

برای این که بتوانید هر عنصر را به صورت جداگانه رنگ آمیزی کنید، با استفاده از ابزارSelection Tool (V) به انتخاب شئ پرداخته و به مسیر  Object>Ungroup(Shift-Ctrl-G) مراجعه کنید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

مرحله ۵

ما در این مرحله قصد رنگ آمیزی الگو یا پترن کاشی را داریم.

در این جا می توانید توسط ابزارDirect Selection Tool به انتخاب عناصری از پترن که قصد دارید در یک گروه رنگ قرار بگیرند یا همرنگ باشند اقدام کنید.

ابتدا به اعمال رنگ Fill مد نظرتان عمل کنید و از تنظیم شدن Strokeروی None اطمینان حاصل کنید. پس از آن با طی کردن مسیر Object>Group)(Ctrl-G) به group کردن عنصرهایی که روی آن ها Fillمشابه اعمال شده است بپردازید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

سپس برای بقیه عناصر نیز همین کار را اعمال نمایید.

حالا از تنظیم شدن Strokeروی  Noneو اینکه هر عنصر در رنگ انتخابی مرتبط به خود گروه بندی شده است اطمینان حاصل کنید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

مرحله ۶

در این مرحله با انتخاب کردن همگی عناصر توسط ابزار SelectionTool(V) و طی کردن مسیر Object>Pattern>Make به طور خودکار پترن جدید شما نمایان خواهد شد. اما لازم است در پنجره Pattern Option آن را ویرایش نمایید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

در این جا چگونگی پخش شدن کاشی را از طریق گزینه Hex by Row انتخاب نمایید این کار موجب قرار دادن کاشی در یک شکل شش ضلعی و مرتب کردن آن ها در سطر ها خواهد شد. با این کار،کاشی هایی که در سطر قرار گرفته اند به همراه سطرهایی که به شکل عمودی تراز شده اند در قسمت وسط چیدمان افقی واقع خواهند شد.

در مرحله ی بعدی به منظور تعیین کردن طول و عرض کاشی به تغییر دادن Withبه۵۰mm وHeight به ۵۸mm بپردازید.

به احتمال زیاد، برای اینکه بتوانید به پترن مد نظرتان دست یابید لازم است انواع مقادیر از قبیل مقدار های کوچکتر یا بزرگتر از طول و عرض صفحه کار را امتحان کنید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

مرحله ۷

در این قسمت به پر کردن فضای مثلثی بین پترن های دایره ای اقدام کنید.

حالا به پاک نمودن Snap to Grid بپردازید. در نتیجه ما امکان ایجاد یک ستاره سه گوشه در فضای خالی مثلثی را خواهیم داشت. برای این کار نیز به مسیرView>Snap to Grid(Ctrl-Shift) مراجعه کنید.

پس از آن به انتخاب یک رنگ برای  Fillو یک  Strok به میزان  pt4عمل کنید.

سپس به انتخاب ابزار Star پرداخته و با یک بار کلیک درگوشه بالای سمت چپ روی شبکه بندی شش ضلعی ادامه دهید.

به محض باز شدن پنجره تنظیمات Star به تغییر دادن میزان ۱Radius به ۴٫۵و۲و Radiusبه ۱٫۲و Pointsبه۳پرداخته در آخر گزینه OKرا کلیک نمایید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

مرحله ۸

با وجود این که ستاره مورد نظر انتخاب شده است مسیر Object>Expandرا دنبال کرده و با انتخاب Stroke  و Object و Fill  کلیک روی گزینه OK به کار ادامه دهید.

برای اعمال یک رنگ متفاوت به هریک از دو عنصر، از ابزارDirect Selection Tool(A) استفاده نمایید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

در صورتی که ابزارSelectionTool (V)در حالت انتخاب واقع شده است، به انتخاب نمودن ستاره سه گوش پرداخته سپس توسط نگه داشتن کلید های ترکیبی Alt-Shift به کشیدن شئ مورد نظر به گوشه سمت چپ پایین شبکه بندی شش ضلعی عمل کنید.

مسیرObject>Transform>Rotate را طی کنید، بعد از باز شدن پنجره تنظیمات آن، شروع به تغییر دادن Angle به ۱۸۰ درجه و تنظیم نمودن مرکز در گوشه شبکه بندی شش ضلعی نمایید. سپس روی گزینه OK کلیک نمایید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

بعد از تمام شدن کار به منظور ذخیره کردن پترن جدید، روی گزینه Done موجود در نوار Control Panel کلیک کنید.

محل ذخیره شدن یک پترن جدید بعد از ایجاد آن،در پنل Swatches می باشد.

چنانچه مجددا قصد ویرایش New Pattern را داشته باشید مسیر Window>Swatches را دنبال کنید سپس روی پترن سواچ در پنل Swatches دو مرتبه کلیک نمایید تا قابل ویرایش شود .بعد با طی کردن مسیر روی File>Savev روی گزینه OK کلیک نمایید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

حالا شئ پترن کاشی را در حالت انتخاب قرار داده و آن را پاک کنید زیرا دیگر احتیاجی به آن نداریم.

 

مرحله ۹

در این مرحله بعد از تنظیم نمودن پترن کاشی، باید رنگ آمیزی بکگراند را شروع کنید.

برای رسم یک مستطیل دور صفحه طراحی، ابزار Rectangle tool(M) را انتخاب و توسط Fill مربوط به NewPattern این کار را انجام دهید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

با انتخاب مجدد ابزارRectangle  و برگزیدن یک رنگ دلخواه برای Fill، به ترسیم یک مستطیل دیگر در قسمت دور محیط طراحی بپردازید. سپس به منظور قرار گیری مستطیل در پشت پترن، آن را Send to Back(Ctrl-) کنید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

مرحله ۱۰

در ادامه کار به منظور ایجاد یک فضای پس زمینه برای متن، ابتدا ابزار Star را از قسمت نوار ابزار برگزیده سپس با تنظیم کردن رنگ Fill و یک بارکلیک کردن در مرکز صفحه طراحی که موجب باز شدن پنجره تنظیمات Star می شود شروع به تغییر دادن ۱Radius به ۱۰۶mmو۲Radius به ۹۵mm وPoints به ۱۲ نمایید و در آخر روی گزینه OKکلیک نمایید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

بعد از تنظیم شدن رنگ و شکل بکگراند، به مسیرObject>Path>Offset Path  مراجعه کنید  وسپس به تغییر دادن آن به ۶mm و joins به Miter پرداخته و دکمه OK را بزنید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

حالا یک رنگ به شکل جدید اعمال نمایید با مشخصات زیر و با Stroke به میزان ۶pt و بدون fill. بعد از آن مسیرFile>Save را طی کرده و گزینه OK را بزنید.

به منظورایجاد وساخت یک لایه جدید برای متن، ابتدا از مسیر Window>Layer پنل Layers را باز نموده و با کلیک روی آیکون Create aNew Layer لایه جدید را اعمال کنید.

 

۳٫افزودن متن عربی

از آنجایی که هنر خوشنویسی عربی زبانی است که اولین بار قرآن توسط آن نوشته شده است، این هنر به عنوان خوشنویسی اسلامی نیز شناخته می شود.

تفاوت خوشنویسی یا کالیگرافی با دست خط، کالیگرافی یا خوشنویسی دو هدف کاربردی و زیبایی شناختی را باهم شامل می شود. ولی از سوی دیگر کاربرد دست خط،جهت برقراری ارتباط می باشد.

از کالیگرافی عربی انواع استایل و یا سبک های گوناگون بسیاری موجود می باشد و هر دست خط اشکال و ویژگی های مخصوص به خود را داراست. ما یک پیش طرح اولیه از عبارتی که قصد طراحی کردن آن را روی کارت تبریک داشتیم نوشته ایم.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

مرحله ۱

در ابتدای کار برای ایجاد شکل یا فرم حروف مورد نظر، بیس لاین یا خط پایه را تعیین کنید.

با انتخاب ابزار Elipse Tool (L) به ایجاد یک استروک سفید با ضخامت ۷pt وfill  در حالت none پرداخته و برای باز شدن پنجره تنظیمات Ellipse یک بار کلیک کنید.

در این بخش با تنظیم WithوHight روی ۳۱mm وکلیک روی گزینه OK، طول بیس لاین شما مشخص خواهد شد.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

پس از آن با انتخاب ابزارRound Rectangle از قسمت نوار ابزارو یک بار کلیک روی صفحه طراحی، پنجره تنظیمات ابزار مورد نظربرای شما باز خواهد شد.

حالا به تغییر دادن موارد زیر بپردازید :With به۳۱mm. اندازه قطر بیضی رسم شده.

Heightرا به ۶۰mm نصف قطر بیضی وCorner Radiusرا به ۱۶mm .

در آخرنیز روی دکمه OKکلیک نمایید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

توسط ابزار Selection هردو شئ را انتخاب نمایید.

به پنل Align Window>Align  مراجعه کرده و به انتخاب گزینه های Vertical Align CenterوHorizontal Align Center بپردازید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

مرحله ۲

در این مرحله به تغییر دادن View بهOutline  اقدام کنید برای انجام این کار مسیر(View>Outline) را دنبال کنید.

در این جا با وجود اینکه هردو شئ در حالت انتخاب واقع شده است برای ایجاد یک کپی از شئ مد نظر، کلیدهای Shift-Alt را نگه دارید و درگ کنید. سپس برای اینکه شی با خط حاشیه سمت چپ هم تراز شود آن را به سمت چپ حرکت دهید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

به منظور تکرار مرحله آخر، کلیدهای Ctrl+D را بفشارید تا زمانی که ۶ گروه شئ هم تراز شوند، ۴بار دیگر این عمل را تکرار نمایید.برای اینکه صفحه تان به حالت پیش نمایش در آید از کلیدهای ترکیبی Ctrl+Y استفاده کنید.

به جهت اینکه تمامی اشیا با پس زمینه شش ضلعی همخوانی پیدا کنند آن ها را توسط ابزار Selection Tool(V)  برگزیده و کلیدهای ترکیبی Shift+Alt را نگه داشته و اندازه اشیا را کوچک کنید.

سپس با نگه داشتن کلیدهای ترکیبی Shift-Alt و کشیدن ماوس به سمت پایین،یک خط دیگر برای شما ایجاد خواهد شد.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

برای نمایان شدن خط کش،کلیدهای Ctrl+Rرا بزنید. با این کار امکان ترسیم خطوط راهنما روی متن را خواهید داشت.

با دنبال کردن مسیر View>Guides>L ock Guides امکان قفل کردن خطوط راهنما را خواهید داشت.

برای اینکه خطوط پایه برمبنای سطوح نزولی و صعودی ایجاد شوند خطوط راهنما را درگ کنید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

مرحله ۳

کلمه عید متشکل از سه حرف می باشد، ولی جایگاه قرار گیری همه ی آن ها روی خط پایه است بنابراین به پاک کردن اشیای سمت چپ و راست سطر اول وعلاوه برآن،۳مستطیل گرد صعودی یا رو به بالا بپردازید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

بعد از آن به برش دادن اشکال حروف اقدام نمایید. برای بریدن نقاط روی بیضی ها، از ابزارScissors Tool(C)  و یا قیچی موجود در بخش نوار ابزار استفاده کنید و در آخر نیز به پاک کردن قسمت های اضافی عمل کنید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

پس از آن درست کردن کلمه مبارک را شروع کنید. این کلمه دو حرف نزولی را شامل میشود منظور از حرف نزولی یعنی دو حرفی که در قسمت زیر خط پایه وارد می شوند. حالا به پاک کردن اشیایی که احتیاجی به آن ها ندارید بپردازید و به منظور برش دادن حروف بر مبنای طرح اولیه ای که رسم کردیم از ابزارScissorsTool(C) استفاده کنید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

مرحله ۴

با استفاده از ابزار Direct Selection Tool(A)نقطه های انتهایی حروف بالا رونده را برگزینید همزمان با کشیدن خط راهنمای طولی به سمت بالا در حالی که کلید Shift را نگه داشته اید انتخاب را فراهم کنید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

سپس توسط ابزار Selectionبا نگه داشتن کلیدShift حروف را به یکدیگر نزدیک تر نمایید.

درآخر نیز علائم حروف و نقاط را بیافزایید.

مرحله ۵

در این جا با انتخاب ابزارElipse Tool و کلیک روی صفحه، پنجره تنظیمات Elipse برای شما باز خواهد شد.

پس از آن یک بیضی با مشخصات ( WidthوHeight به اندازه۶mm) بکشید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

دو نقطه می بایست در قسمت وسط کلمه “عید” و روی خط پایه واقع شود. بنابراین ازایجاد دو دایره تراز شده مطمئن شوید.

یک دایره دیگر نیز به عنوان یک نقطه باید در قسمت زیر دومین حرف از کلمه “مبارک” ایجاد نمایید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

مرحله ۶

در این مرحله شما باید به طراحی علامت حمزه (ء)که آخرین حرف از کلمه مبارک یعنی “ک” دارای این علامت است بپردازید. این علامت به حرف” c”کشیده شباهت دارد که دارای یک دنباله یا دم می باشد.

با انتخاب ابزارRounded Rectangle از بخش نوار ابزار، یک مستطیل گرد توسط یک Stroke به رنگ سفید و با ضخامتی به میزان ۷pt وfill در حالت none ،و با مشخصات زیر ترسیم کنید: Widthبه اندازه ۱۷ mو اندازه Hight:13mmو میزان Corner Radius:16mm.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

توسط ابزار Scissors یا قیچی به برش زدن آن به شکل حرف” C” بپردازید و اضافی ترین قسمت ها را پاک نمایید.

قسمت پایین آن را با استفاده از ابزارPen Tool(P)  انتخاب کنید و یک دم رسم کنید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

بعد از آن به مسیر Fill>Save مراجعه کرده وگزینه OK را کلیک نمایید.

 

۴٫افزودن جزییات

مرحله ۱

در این مرحله از آن جایی که شما دیگر نیازی به خطوط راهنما ندارید با دنبال کردن مسیر View>Guides>Hide Guides خطوط راهنمای خط کش را مخفی کنید.

به منظور انتخاب کل اشیا روی لایه متن، کلید های ترکیبی Ctrl-Aرا بفشارید. سپس به درستی به تراز نمودن آن ها درون شش ضلعی بپردازید.پس از آن توسط ابزارSelectionبه انتخاب عناصری که دارای استروک سفید هستند اقدام کرده و به افزایش ضخامت استروک به مقدار ۹pt عمل کنید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

برای فعال نمودنFill وStroke مسیر object>Expand را طی کرده وگزینه OK را انتخاب کنید.

به منظور انتخاب کل اشیا کلید های Ctrl+A را فشرده سپس با توجه به نظر خود،یک رنگ Fill به آن ها اعمال نموده و با تنظیم کردن استروک در حالت none کار را در این مرحله به اتمام برسانید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

مرحله ۲

با افزودن یک ماه و یک ستاره کاررا پایان دهید.

در این جا توسط ابزارEllipse(L)  وبا fill زرد رنگ یک دایره بکشید. پس از آن یک دایره دیگر نیز به قسمت داخلی اولین دایره ترسیم کنید.این کار را به گونه ای انجام دهید که دایره زیرین شبیه به یک هلال به نظر برسد.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

با دنبال کردن مسیر  Window>Pathfinderو انتخاب گزینهMinus FrontدرPathfinder>Shape Modes می توانید به برش دادن هلال مورد نظر عمل کنید. با انجام عملیات فوق، شما دارای یک هلال ماه هستید.

در انتهای کار با انتخاب ابزار Starیکی از گروه های رنگ موجود در طراحی را برای Fill برگزیده و تعدادی ستاره کوچک به طور تصادفی در اطراف متن بیافزایید.

سپس به مسیر Fill>Save مراجعه کرده و گزینه OKرا انتخاب نمایید.

 

آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور

 

امیدواریم مقاله آموزش طراحی کارت تبریک در ایلوستریتور از دسته بندی آموزش ایلوستریتور برای شما مفید بوده باشد، شما می توانید از این الگو برای طراحی کارت تبریک جهت ساخت و طراحی انواع کارت های تبریک عاشقانه یا کارت پستال نیز استفاده کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظراتبدون دیدگاه
ارسال دیدگاه