آموزش Image Trace در ایلوستریتور ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » ایلوستریتور » آموزش Image Trace در ایلوستریتور

یکی از ویژگی های جدیدی که به نرم افزار Adobe Illustrator CS6 افزوده شده است، موتور ردیابی عکس یا image Trace است. در این مطلب قصد داریم به آموزش استفاده از Image Trace در ایلوستریتور بپردازیم و با کاربردهای آن بیشتر آشنا شویم. ما در این مثال از عکس توت فرنگی استفاده کرده ایم.

 

مرحله اول استفاده از طرح تصویر در ایلوستریتور

برای فعال کردن پنل تنظیمات موتور ردیابی در ایلوستریتور،  از منویwindow گزینه image Trace را انتخاب کنید.

 

25 - آموزش Image Trace در ایلوستریتور

 

این ویژگی کمک می کند تا هنگام ردیابی بتوانید همزمان از ابزارها و پنل های دیگر نیز استفاده کنید. این امکان در Adobe Illustrator CS5 و ورژن های قدیمی تر ایلوستریتور موجود نبود و بعد از فعال کردن تنظیمات image Trace امکان استفاده از بقیه ابزارها و پنل ها وجود نداشت.

 

35 - آموزش Image Trace در ایلوستریتور

 

مرحله دوم استفاده از رسم تصویر در ایلوستریتور

مقایسه تنظیمات پیش فرض در دو نسخه ایلوستریتور cs5 و cs6 را مشاهده می کنید:

 

45 - آموزش Image Trace در ایلوستریتور

با استفاده ازتنظیمات جدید “Silhouettes” می توانید سریعا و به راحتی از تصویر خود یک سایه یا شبح وکتور طراحی نمایید.

Image Trace در ایلوستریتور

54 - آموزش Image Trace در ایلوستریتور

سپس  فرمان Expand را اجرا می کنیم تا بتوانیم به یک شئ وکتور دست پیدا کرده که دارای مقدار بهینه ای از نقاط می باشد.

63 - آموزش Image Trace در ایلوستریتور

 

 

مرحله سوم

قصد داریم کیفیت ردیابی را با استفاده از تنظیمات آماده High Fidelity Photo در دو نسخه ایلوستریتور cs5 و cs6 با هم مقایسه کنیم

 

71 - آموزش Image Trace در ایلوستریتور

81 - آموزش Image Trace در ایلوستریتور

در ایلوستریتور cs6 این امکان برای شما وجو دارد که بتوانید چندین مقدار مختلف را در یک پالت تنظیم نمایید. تفاوتی نمی کند تصویر رنگی یا سیاه و سفید باشد. اگر به خوبی دقت کنید متوجه خواهید شد که موتور جستجو در ایلوستریتور cs6 نتیجه خیلی بهتری را نشان می دهد.

 

91 - آموزش Image Trace در ایلوستریتور

با کلیک کردن بر روی آیکون چشم که در سمت راست گزینه View قرار دارد، می توانید بلافاصله عکس اصلی خود را مشاهده نمایید. این ویژگی از امکانات جدید نرم افزار ایلوستریتور است.

101 - آموزش Image Trace در ایلوستریتور

 

مرحله چهارم کاربرد Image Trace در نرم افزار ایلوستریتور

در پارامتر Colors تغییرات جدیدی اعمال گشته است. تعداد رنگ هایی را که در تصویر وکتور نهایی گنجانده شده است توسط این پارامتر مشخص می شود. در ایلوستریتور CS5، گزینه های Max Colors را فقط می توان با مقادیر عددی تنظیم نمود، اما در CS6 گزینه Colors را می توان با مقدار درصدهای بسیار دقیق تنظیم کرد.

 

114 - آموزش Image Trace در ایلوستریتور

 

121 - آموزش Image Trace در ایلوستریتور

 

مرحله پنجم

اگر قصد دارید کمی حرفه ای تر عمل کنید، با کلیک کردن روی دکمه Advance در پنل Image Trace، تنظیمات بیشتری برای شما ظاهر می شود. که می توانید روش ردیابی را در آن انتخاب نمایید. روش Abutting (مجاور) باعث ایجاد مسیرهای بریده بریده می شود. خط های محیطی اشیا مجاور مچ می شود.

 

131 - آموزش Image Trace در ایلوستریتور

 

متد همپوشانی باعث می شود تا مسیرهای توده ای یا انباشته شده ایجاد شود، خطوط محیطی اشیا مجاور روی یکدیگر قرار می گیرد.

 

141 - آموزش Image Trace در ایلوستریتور

 

مرحله ششم

میزان دقت ردیابی تصویر پیکسلی اول توسط گزینه Path Fitting تعیین و تعریف می شود. در ایلوستریتور CS5 با مقادیر بیشتر، محدوده های نامنظم تر ایجاد می شود مقادیر کمتر اجازه می دهد تا خطوط محیطی یا محدوده های دقیق تری ایجاد کرد،. در CS6 این امر برعکس است و با مقادیر بیشتر به محدوده های منظم تر و  دقیق تری می رسیم.

گزینه Minimum Area در ایلوستریتور CS5 با گزینه Noise option در ایلوستریتور CS6 مشابه است. در ردیابی سایز کوچک ترین قسمت طرح اولیه توسط این دو گزینه مشخص می شود.

گزینه Corner Angle در ایلوستریتور CS5 با گزینه Corners در ایلوستریتور CS6 مشابه است که به صورت درصدی تنظیم می شود. هر چقدر مقدار این گزینه بیشتر باشد، زوایای تصویر نیز بیشتر می شود.

 

151 - آموزش Image Trace در ایلوستریتور

 

دو امکان Blur و Resample در CS6 وجود ندارد. در ایلوستریتور CS5 برای کم کردن تعداد مصنوعات کوچک و صاف کردن حاشیه های ناهموار تصویر نهایی از ویژگی Blur استفاده می شود. با استفاده از Resample می توان به فرایند ردیابی در عکس های بزرگ وسعت داد، اما کیفیت تصویر نهایی از بین می رود.

 

مرحله هفتم

قصد داریم توانایی موتور جستجو را در طراحی ها مشاهده کنیم. ابتدا گزینه preset را در حالت Black & White Logo قرار دهید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، ردیابی طرح در ایلوستریتور CS5 نتایج قابل قبولی را نشان می دهد.

161 - آموزش Image Trace در ایلوستریتور

 

حالا اگر دقیقا همان تنظیمات بالا را در CS6 اعمال کنید مشاهده می کنید که جزئیات کوچک و ریز ناپدید می شوند.

 

171 - آموزش Image Trace در ایلوستریتور

 

مرحله هشتم استفاده از قابلیت رسم تصویر در ایلوستریتور

حالا بیایید یک بافت را ردیابی نماییم. مانند قبل، از تنظیم Black&White Logo استفاده می نماییم. اگر به دو تصویر زیر خوب توجه کنید مشاهده می کنید که نتایج ردیابی در ایلوستریتور CS5 بهتر از CS6 می باشد.

 

181 - آموزش Image Trace در ایلوستریتور

191 - آموزش Image Trace در ایلوستریتور

ما تنظیمات مختلفی را اعمال کردیم تا بتوانیم در این مورد، نتیجه ای که در CS6 بدست میاید را با CS5 یکسان کنیم، اما متاسفانه امکان پذیر نبود و به نظر ما در این مورد نسخه CS5 ایلوستریتور بهتر عمل می کند.

 

جمع بندی

طبق مثال هایی که در بالا ذکر کردیم، موتور ردیابی جدید ایلوستریتور در مورد عکس ها به خوبی عمل می کند و اجازه می دهد بتوانید سایه های وکتور را سریع و دقیق ردیابی کنید. ولی  هنگامی که از این موتور برای ردیابی بافت ها استفاده می کنید باید فرایند ردیابی را دستی اجرا کنید، و با این حال باز هم نتایج به آن خوبی که انتظارش را دارید خودش را نشان نمی دهد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظراتبدون دیدگاه
ارسال دیدگاه