آموزش ابزار quick select در فتوشاپ ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » فتوشاپ » آموزش ابزار quick select در فتوشاپ

در فتوشاپ ابزار های انتخاب گر زیادی وجود دارند اما بدون شک مهمترین آن ها ابزار quick select است. زمانی که در حال استفاده از فتوشاپ هستید بسیار مهم است که بتوانید اشکال مشابه را انتخاب کنید و تغییرات مد نظر خود را بر روی آن ها انجام دهید. به همین دلیل قصد داریم در این مقاله در مورد یکی از بهترین ابزار های فتوشاپ یعنی ابزار quick select با شما صحبت کنیم.

 

ویژگی های ابزار quick select در فتوشاپ

ابزار quick select به شما این امکان را می دهد که تمام اشکالی که دارای تن رنگی مشابه هستند و در یک محدوده قرار دارند را انتخاب کنید. این موضوع بسیار مهم است زیرا زمانی که شما در حال کار بر روی پروژه های مختلف در فتوشاپ هستید نیاز دارید که خیلی سریع تغییرات خود را بر روی یک قسمت ایجاد کنید. در این صورت نیاز خواهید داشت به صورت دستی این مناطق را انتخاب کنید. اما این کار زمان زیادی را از شما خواهد گرفت به همین دلیل ما پیشنهاد می کنیم که از ابزار quick select استفاده کنید.

این ابزار در طول سالیان گذشته کامل تر و بالغ تر شده است و شاید در زمانی خیلی کارایی بالایی نداشت اما امروزه به یکی از قدرتمند ترین ابزار های فتوشاپ تبدیل شده است. این ابزار حالا می تواند لبه های اشکال با تن ها مختلف رنگی را تشخیص دهد و نسبت به نسخه های قبلی پیشرفت زیادی داشته است.

 

انتخاب ابزار quick select

این ابزار را می توانید به راحتی در نوار ابزار فتوشاپ پیدا کنید. برای این ابزار کلید میانبر w  در نظر گرفته شده است. اگر بر روی این ابزار کلیک راست کنید می تواند جعبه ابزار آن را مشاهده کنید که شامل ابزار quick select و magic select  است.

 

327 - آموزش ابزار quick select در فتوشاپ

 

در ابتدا ما ابزار quick select را انتخاب می کنیم. حالا می خواهیم این پیراهن که در تصویر مشخص است را با استفاده از این ابزار انتخاب کنیم. برای انجام این کار کافی است که از لبه های پیراهن شروع به کلیک کردن کشیدن ابزار به بخش های مختلف پیراهن کنیم. با انجام این کار مشاهده می کنید که هر بار بخشی از پیراهن انتخاب می شود.

شما با استفاده از کلید های کروشه می توانید اندازه ابزار quick select را کوچک یا بزرگ کنید تا سرعت یا دقت کار خود را افزایش دهید. اگر ابزار را رها کنید قسمت های انتخابی شما مشخص می شود.

به صورت خودکار این امکان وجود دارد که به کلیک کردن دوباره به انتخاب کردن اجزا ادامه دهید. علاوه بر این اگر نقاط اضافه ای را انتخاب کرده اید می توانید آن ها با استفاده از کلید ترکیبی alt و کلیک از محدوده انتخابی خود کم کنید.

ابزار quick select در فتوشاپ

420 - آموزش ابزار quick select در فتوشاپ

نتیجه کار را مشاهده می کنید.

 

استفاده از ابزار magic select در فتوشاپ

برای سوئیچ بین ابزار quick select و این ابزار می توانید از کلید ترکیبی W استفاده کنید. زمانی که این ابزار را انتخاب کردید کافی است بر روی سوژه مورد نظر خود کلیک کنید تا کل آن به صورت یک جا انتخاب شود.

این انتخاب معمولا همیشه صحیح نیست اما در بیشتر مواقع تا حد زیادی درست است. با این ترتیب شما کافی است نقاطی که مورد نظر که انتخاب نشده اند یا نقاطی که انتخاب شده اند ولی نیازی به آن ها ندارید را با استفاده از همان کلید ترکیبی alt و کلیک کردن استفاده کنیم.

به این ترتیب می توانیم با سرعت بسیار بیشتری کار خود را انجام دهیم. این ابزار همانند ابزار quick select در گذشته دچار خطا ها و مشکلات بسیار زیادی بود اما در طی زمان مشکلات آن تا حد زیادی کاهش یافته است.

 

ایجاد تغییرات بر روی نقاط انتخاب شده با ابزار quick select

زمانی که با استفاده از quick select قسمتی از تصویر را انتخاب می کنیم می توانیم روی آن تصویر انواع و اقسام تغییرات مختلف را انجام دهیم. می توانیم با ایجاد لایه های مختلف تغییرات گوناگونی ایجاد کنیم یا این که به طور کامل آن بخش از تصویر را حذف کنیم.

این امکان وجود دارد که از آن قسمت از تصویر کپی تهیه کنیم. استفاده از افکت ها، تغییر حالت رنگ ها کم و زیاد کردن کنتراست و روشنایی از دیگر کار هایی است که می توانیم با استفاده از نقاط انتخاب شده توسط ابزار quick select انجام دهیم.

 

420 - آموزش ابزار quick select در فتوشاپ

یکی از ویژگی های مهم ابزار quick select این است که شما می توانید محلی که انتخاب کرده اید را در اصطلاح inverse کنید. این موضوع به این معنا است که شما می توانید به راحتی با انتخاب بخش کوچکتر تصویر و راست کلیک کردن و انتخاب حالت inverse بخش بزرگتر تصویر را انتخاب کنید.

 

جمع بندی

در مقاله آموزش کار با ابزار quick select سعی کردیم شما را با کاربرد یکی از مهم ترین و پرکاربرد ترین ابزار های فتوشاپ آشنا کنیم. همانطور که مشاهده کردید کار با این ابزار بسیار ساده و در عین حال کاربردی است. از ابزار quick select در کارها و پروژه های خود استفاده زیادی خواهید کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظراتبدون دیدگاه
ارسال دیدگاه