آموزش ایجاد پترن در پس زمینه های ایلوستریتور ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » ایلوستریتور » آموزش ایجاد پترن در پس زمینه های ایلوستریتور

زمانی که شما می خواهید پس زمینه با عمق بیشتر یا زیبا تری تولید کنید می توانید از راه های مختلفی نظیر گرادیان ها و ایجاد چند لایه با opacity مختلف استفاده کنید. اما این راه ها گاهی بسیار طولانی و دردسر ساز خواهند بود. در حالی که شما می توانید به سادگی و با چند کلیک پترن مد نظر خود را به پس زمینه اضافه کنید و یک طرح شیک و فوق العاده بزنید.

 

آموزش اضافه کردن پترن به پس زمینه در ایلوستریتور

در ابتدا لازم است تا فایل تمرین appearance_panel.ai را دانلود و سپس در ایلوستریتور باز کنید. (ایزی دیزاین این فایل آموزشی را به صورت اختصاصی برای شما عزیزان آماده کرده است که میتوانید آن را از طریق سایدبار سایت در کنار همین مقاله به صورت رایگان دانلود و استفاده نمایید)

این فایل به شما کمک خواهد کرد تا در یک مثال واقعی از پترن ها استفاده کنید. همانطور که مشاهده می کنید این فایل تمرینی مربوط به طراحی صفحه یک برنامه موبایلی است.

یکی از سفارشاتی که ممکن است در آینده به شما نیز پیشنهاد شود. ما در این جا یک پس زمینه با گرادیان آبی داریم. اما به نظر خیلی ساده می رسد و میخواهیم با ایجاد تغییرات خود جزییات بیشتری به آن اضافه کنیم.

پترن در پس زمینه ایلوستریتور

آموزش اضافه کردن پترن به پس زمینه در ایلوستریتور

 

آشنایی با پنل appearance

این پنل معمولا در نوار پنل ها و در کنار پنل گرافیک استایل قرار دارد. مانند تصویر زیر که ما در حال استفاده از آن هستیم. اما گاهی ممکن است این پنل را بسته باشید، برای دسترسی دوباره به این پنل باید از کلید های ترکیبی shift+f6 استفاده کنیم .

 

آموزش اضافه کردن پترن به پس زمینه در ایلوستریتور

 

همانطور که مشاهده می کنید اگر با ابزار select پس زمینه این پروژه را انتخاب کنید اطلاعات مربوط به آن را در این پنل مشاهده خواهیم کرد. در این جا srtok، fill و path قابل مشاهده و تغییر هستند. علاوه بر این در قسمت پایین پنل سه گزینه برای اضافه کردن stroke جدید، fill جدید و افکت جدید قرار داده شده است. به این ترتیب شما به سادگی می توانید به تعداد دلخواه fill و strok جدید اضافه کنید و همزمان از همه آن ها استفاده کنید.

 

اضافه کردن پترن از طریق پنل swatch

حالا نوبت آن است که پترن مورد نظر خود را پیدا کنیم و به fill پس زمینه خود اضافه کنیم. برای این کار باید از پنل swatch کمک بگیریم.

در آموزش های قبلی با کتابخانه swatch آشنا شده ایم. با باز کردن این کتابخانه که محل آن را در تصویر مشاهده می کنید می توانید دسته های موجود در آن را مشاهده کنید.

 

آموزش اضافه کردن پترن به پس زمینه در ایلوستریتور

 

حالا دسته patterns را انتخاب کنید و زیر منو مربوط به این دسته گزینه basic graphic و در نهایت basic graphic_dots را انتخاب کنید.

 

آموزش اضافه کردن پترن به پس زمینه در ایلوستریتور

 

همانطور که مشاهده می کنید پنل مربوط به این دسته مشاهده خواهد شد. حالا باید یکی از پترن های موجود در این دسته را انتخاب و به پنل swatch اضافه کنیم.

دقت کنید که قبل از انتخاب پترن دلخواه خود ابتدا با کلیک کردن در فضای خالی صفحه اصطلاحا deselect کنید تا هیچ شی ای در صفحه انتخاب نشده باشد.

در غیر این صورت پترن به صورت مستقیم به fill اعمال خواهد شد.

بعد از انتخاب پترن مورد نظر متوجه خواهید شد که این پترن به پنل swatch اضافه شده است. در این جا کار شما با پنل پترن به پایان رسیده می توانید آن را ببندید.

 

آموزش اضافه کردن پترن به پس زمینه در ایلوستریتور

 

اضافه کردن پترن به صورت fill جدید به پس زمینه

حالا می خواهیم این پترن را به صورت یک fill جدید اضافه کنیم. دقت کنید ما نمی خواهیم fill قبلی که به صورت گرادیان آبی نمایش داده می شد از بین برود.

در واقع ما قصد ترکیب کردن این دو fill و ایجاد پس زمینه حرفه ای تری را داریم.

برای این کار ابتدا پس زمینه را با ابزار select انتخاب می کنیم. سپس به پنل appearance مراجعه کرده و روی fill کلیک می کنیم. حالا می خواهیم با انتخاب گزینه new fill در پایین پنل یک fill جدید اضافه کنیم.

بعد از انجام این کار پنل appearance شما به شکل زیر نمایش داده خواهد شد.

 

آموزش اضافه کردن پترن به پس زمینه در ایلوستریتور

 

در این صورت شما می توانید با انتخاب پترن مورد نظر خود که در swatch قرار گرفته است این پترن را به پس زمینه خود اضافه کنید نتیجه کار ما تا این جا به این شکل بوده است.

پترن در پس زمینه ایلوستریتور

آموزش اضافه کردن پترن به پس زمینه در ایلوستریتور

 

همانطور که مشاهده می کنید طرح پس زمینه ما از حالت ساده خارج شده و شک شکیل تری به خود گرفته است.

 

جمع بندی

شما می توانید با استفاده از اضافه کردن پترن طرح های بسیار زیبا و جذابی ایجاد کنید. علاوه بر دسته پترن های موجود در کتابخانه ایلوستریتور، هزاران پترن خاص و جذاب نیز توسط افراد مختلف ایجاد شده اند شما نیز می توانید از آن ها استفاده کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظراتبدون دیدگاه
ارسال دیدگاه