آموزش ساخت سند جدید در کورل دراو ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » کورل دراو » آموزش ساخت سند جدید در کورل دراو

در قسمت های قبلی آموختیم که چگونه نرم افزار را نصب نموده، از خطوط کمکی استفاده کنیم و با صفحات متعدد کار کنیم. در این قسمت به آموزش ساخت یک سند جدید در کورل دراو و کار با نوار ابزار کناری این نرم افزار کاربردی پرداخته و انجام یک عملیات ساده برای ترسیم و خروجی گرفتن را شرح خواهیم داد. آموزش با استفاده از جدیدترین نسخه Corel Draw در حال حاضر، یعنی Corel Draw 2018  صورت می پذیرد.

ساخت سند جدید در کورل

نحوه ایجاد و ساخت سند جدید در کورل دراو

برای شروع کار لازم است تا یک سند (Document)  جدید بسازید. هنگامی که وارد محیط نرم افزار می شوید، کارهای قبلی شما نمایش داده شده و می توانید با انتخاب آن ها، کار را ادامه داده و تکمیل کنید. در صورتی که تمایل به انجام کار جدید دارید گزینه New Document را انتخاب نمایید. حال صفحه ای پیش روی شما باز شده که دارای گزینه های متعددی می باشد که تک تک آن ها در این آموزش کورل دراو شرح داده خواهد شد.

 

0131 - آموزش ساخت سند جدید در کورل دراو

 

راهنمای عناوین مورد نیاز هنگام ساخت سند جدید در کورل دراو

  1. Name : نامی است که برای پروژه خود انتخاب می کنید، هر فایل در کامپیوتر با یک نام شناخته می شود، پس لازم است تا یک نام برای پروژه خود برگزینید.
  2. Preset Destination: با انتخاب این گزینه، تنظیمات صفحه برای حالت های خاص طراحی تنطیم می شود، برای مثال اگر قصد دارید پس از آموزش کورل دراو طراحی وب سایت انجام دهید، گزینه Web را انتخاب کنید. حال مشاهده می کنید که تمامی گزینه های دیگر تغییر یافته و بر اساس طراحی وب و سایز رزولوشن سیستم شما تنظیم می شوند. اگر حالتی که مد نظر دارید، در بین گزینه ها نیست، گزینه Custom را انتخاب کرده تا تنظیمات دلخواه خود را وارد نمایید.
  3. Size: همانطور که از نامش پیداست، برای تنظیم اندازه صفحه کاری شما استفاده می شود. زمانی که روی منوی کشویی باز شونده آن کلیک کنید، انواع سایزهای پیش فرض مانند سایز نامه، سایز کاغذ های A4, A5 و … در آن مشاهده می شود. اگر سایز مد نظر شما در میان سایز های پیش فرض نیست گزینه Custom را انتخاب کرده تا به صورت دلخواه سایز مورد نظرتان را وارد کنید.
  4. Width و Height: این گزینه مکمل گزینه سایز می باشد، با این گزینه میزان عرض کار خود را مشخص می کنید. با دو شاخصه Width و Height شما مشخص می کنید که فرم کلی صفحه به چه صورت باشد. برای مثال اگر عرض را دو برابر طول وارد کنید، صفحه شما شکل مستطیل به خود می گیرد و اگر عرض و طول برابر باشد، صفحه ی شما مربعی شکل خواهد شد. Height  نیز به معنای طول یا ارتفاع می باشد. در مقابل این دو گزینه یک منوی کشویی باز شونده نیز وجود دارد. با گزینه های این منو انتخاب می کنید که واحد طول و عرضی شما چه چیزی باشد. به صورت پیش فرض گزینه پیکسل استفاده شده که واحد مخصوص کامپیوتر است و در آموزش کورل دراو برای کارهایی که در فضای مجازی هستند از این واحد استفاده می کنیم. اگر قصد چاپ کار را دارید نیز می توانید از واحد هایی چون میلی متر، سانتی متر و … استفاده کنید. شکل دو مستطیل نیز مشاهده می شود که برای شما تنظیم می کند صفحه عمودی باشد یا افقی. اگر برای افقی یا عمودی بودن صفحه مقادیر را جا به جا وارد کرده باشید، این گزینه آن را اصلاح خواهد کرد.
  5. Number of pages : تعداد صفحات کاری شما را مشخص می کند. از همین ابتدا می توانید مشخص کنید که چند صفحه ی کاری می خواهید داشته باشید. در آموزش کورل دراو قبلی نیز به این مشخصه اشاره شده بود.
  6. Primary color mode: به معنای حالت رنگ اصلی می باشد. زمانی کاربرد دارد که بدانید طراحی شما قرار است در چه فضایی استفاده شود. دنیای نمایش رنگ ها در فضای مجازی و دیجیتال بسیار وسیع است، اما در چاپ، تعداد رنگ ها به مراتب محدود تر است. اگر قصد دارید طرحی را برای فقط استفاده در فضای مجازی اجرا کنید، حالت رنگی مناسب برای شما RGB می باشد. در مقابل اگر قصد دارید تا کار خود را چاپ کنید، انتخاب حالت رنگی CMYK  مناسب شماست تا پس از چاپ،  شاهد تفاوت زیاد بین رنگ چاپ شده و رنگ انتخابی خود نباشید.
  7. Rendering Resolution: هر چه قدر بالاتر باشد، میزان کیفیت نهایی و البته حجم آن نیز بالاتر می باشد. برای رزولوشن رندرینگ، از واحد DPI (DOT PER INCH)  به معنای نقطه بر اینچ استفاده می کند. هرچه نقطه های تشکیل دهنده تصویر در یک اینچ بیشتر باشند، کیفیت تصویر بالاتر خواهد بود.
  8. Preview Mode : این منو، نشان دهنده حالت پیش نمایش می باشد.
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظراتبدون دیدگاه
ارسال دیدگاه