آموزش ساخت افکت متنی در ایلوستریتور ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » ایلوستریتور » آموزش ساخت افکت متنی در ایلوستریتور

گرافیک استایل ها بخش بزرگی از گرافیک های جذاب ایلوستریتور را شامل می شوند. طراحان گرافیک حرفه ای گرافیک استایل های مختلف را برای پروژه های خود ایجاد می کنند و حتی آن ها را به فروش می رسانند. به دلیل اهمیت بالای آشنایی با گرافیک استایل تصمیم گرفته ایم در این مقاله شما را با نحوه ایجاد و کار با آنها آشنا کنیم.

 

گرافیک استایل چیست؟

در ابتدا لازم است توضیحی در مورد گرافیک استایل ارائه کنیم. گرافیک استایل ها در واقع مجموعه ای از افکت های مختلف با تنظیمات اختصاصی هستند که در طول انجام پروژه های مختلف آن ها را می سازید و ذخیره می کنید.

به این ترتیب زمانی که بخواهید کار مشابهی را انجام دهید کافی است که با یک کلیک گرافیک استایل ذخیره شده را اعمال کنید. در حال حاضر تعداد بسیار زیادی گرافیک استایل به صورت رایگان یا غیر رایگان در دسترس طراحان قرار گرفته و برای پیشبرد سریع تر پروژه های خود از آن ها کمک می گیرند.

افکت متنی در ایلوستریتور

پنل گرافیک استایل

در ایلوستریتور اهمیت بالای این استایل های ذخیره شده سبب شده است که یک پنل اختصاصی برای آن ها در نظر گرفته شود. این پنل معمولا در نوار پنل ها در کنار پنل appearance قرار گرفته است. در تصویر زیر شما می توانید محل قرار گیری پنل گرافیک استایل را مشاهده کنید.

 

0111 - آموزش ساخت افکت متنی در ایلوستریتور

 

همانطور که مشاهده می کنید به صورت پیش فرض چند استایل در این پنل قرار گرفته است. علاوه بر این ها شما می توانید از طریق گزینه graphic styles library menu که در قسمت پایین و سمت راست پنل قابل مشاهده است، تعداد زیاد استایل متفاوت که در دسته بندی های گوناگون قرار گرفته اند را به این پنل اضافه کنید.

 

ساخت افکت متنی

علاوه بر استفاده از گرافیک استایل های پیش فرض و گرافیک استایل های افراد دیگر، شما می توانید استایل های اختصاصی خود را نیز ایجاد کنید.

برای شروع بهتر است فایل تمرینی graphic_style.ai را دانلود و در ایلوستریتور باز کنید. (ایزی دیزاین این فایل آموزشی را به صورت اختصاصی برای شما عزیزان آماده کرده است که میتوانید آن را از طریق سایدبار سایت در کنار همین مقاله به صورت رایگان دانلود و استفاده نمایید.)

همانطور که مشاهده می کنید ما در اینجا یک متن قرار داده ایم و می خواهیم با اضافه کردن افکت به آن یک استایل گرافیکی ایجاد کنیم.

 

02 - آموزش ساخت افکت متنی در ایلوستریتور

 

برای شروع ما از پنل appearance استفاده می کنیم. این پنل دقیقا در کنار پنل گرافیک استایل قرار گرفته است. برای دسترسی به این پنل شما می توانید از کلید ترکیبی shift+f6 نیز استفاده کنید. متن خود را انتخاب می کنیم و به پنل appearance باز می گردیم.

همانطور که مشاهده می کنید بر خلاف اشکال زمانی که از متن استفاده می کنیم fill در appearance نمایش داده نمی شود.

 

031 - آموزش ساخت افکت متنی در ایلوستریتور

 

برای حل این مشکل از نوار ابزار بر روی fill که دارای رنگ مشکی است کلیک می کنیم و سپس از modes که در زیر آن قرار دارد گزینه none را انتخاب کنید. به شکل زیر توجه کنید.

 

442 - آموزش ساخت افکت متنی در ایلوستریتور

 

همانطور که مشاهده می کنید با کلیک بر روی این  گزینه متن شما بدون fill می شود. حالا در پنل appearance یک fill جدید ایجاد می کنیم. به این ترتیب ما می توانیم افکت ها مورد نظر خود را به متن اعمال کنیم.

 

535 - آموزش ساخت افکت متنی در ایلوستریتور

 

افکت دادن به متن

در این جا ما می خواهیم یک افکت هاشور خورده برای این متن ایجاد کنیم. برای این کار شما باید با انتخاب fill جدیدی که ایجاد کرده اید، وارد گزینه effect در نوار منو خود شوید و گزینه stylize را در منو باز شده انتخاب کنید. سپس در زیر منو بر روی scribble کلیک کنید تا پنل مربوط به آن باز شود.

 

630 - آموزش ساخت افکت متنی در ایلوستریتور

 

برای این که افکتی که مد نظر داریم را ایجاد کنیم تنظیمات خود را در پنل باز شده اعمال کرده ایم. شما نیز می توانید تنظیمات پنل خود را مطابق با شکل زیر تغییر دهید تا همان افکت مد نظر ما را تولید کنید. اگر تیک preview را فعال کنید می توانید تصویر هم زمان تغییراتی که ایجاد کرده اید را مشاهده کنید. در انتها نیز بر روی ok کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

 

722 - آموزش ساخت افکت متنی در ایلوستریتور

 

حالا دوباره به منو appearance برگردید و این بار روی گزینه new stork کلیک کنید. سپس مطابق با شکل زیر ضخامت آن را روی ۲ pt تنظیم کنید.

 

817 - آموزش ساخت افکت متنی در ایلوستریتور

 

حالا استایلی که مد نظر داشتیم را ایجاد کرده ایم. از طریق پنل گرافیک استایل می توانیم این تنظیمات را به صورت یک گرافیک استایل جدید ذخیره کنیم تا در دفعات بعدی از آن ها استفاده کنیم.

وارد پنل گرافیک استایل شوید و گزینه new graphic style  را انتخاب کنید. به این ترتیب یک استایل جدید به پنل اضافه می شود.

 

910 - آموزش ساخت افکت متنی در ایلوستریتور

 

استفاده از گرافیک استایل جدید

شما می توانید متن جدید ایجاد کنید و با انتخاب متن جدی و کلیک بر روی گرافیک استایل جدید که ایجاد کرده اید به سادگی از آن استفاده کنید. مانند تصویر زیر:

 

109 - آموزش ساخت افکت متنی در ایلوستریتور

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظراتبدون دیدگاه
ارسال دیدگاه