آموزش باز کردن فایل در فتوشاپ و کار با صفحه استارت ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » فتوشاپ » آموزش باز کردن فایل در فتوشاپ

در این مقاله با آموزش باز کردن فایل در فتوشاپ و کار با صفحه استارت در خدمت شما هستیم. صفحه استارت دارای قابلیت های بسیار خوبی است که مدتی است به فتوشاپ اضافه شده است. با تسلط بر این صفحه شما می توانید فتوشاپ خود را شخصی سازی تر کنید.

 

120 - آموزش باز کردن فایل در فتوشاپ

 

آَشنایی با صفحه استارت فتوشاپ

زمانی که برای اولین بار فتوشاپ خود را باز می کنید با تصویری مانند شکل بالا روبه رو می شوید. این صفحه به شما کمک می کند تا فایلی که می خواهید با آن کار کنید را سریعتر و بهتر سازماندهی کنید. در این جا گزینه های مختلفی مشاهده می کنید. مهمترین آن ها new و open هستند. ابتدا با گزینه new شروع می کنیم.

 

216 - آموزش باز کردن فایل در فتوشاپ

 

ایجاد پروژه جدید در نرم افزار فتوشاپ

زمانی که بر روی new کلیک کنید با صفحه بالا رو به رو می شوید. در این جا فتوشاپ به صورت پیش فرض پروژه هایی را در دسته بندی های مختلف آماده کرده است.

این پروژه ها در دسته بندی های photo، print، Art & Illustration، Web، mobile و film & video قرار گرفته اند. شما با کلیک بر روی هر گزینه می توانید پروژه های از پیش تعیین شده ای را مشاهده کنید. این پروژه ها در واقع preset هستند و به شما کمک می کنند از سریع ترین روش پروژه های عمومی خود را شروع کنید.

علاوه برد این شما می توانید با کلیک بر روی هر یک از این پروژه ها اطلاعات اصلی آن را مشاهده کنید و تغییرات دلخواه خود را به آن اعمال کنید.

شما می توانید اندازه تصویر، افقی بودن و عمودی بودن آن و نام پروژه را تغییر دهید. به این ترتیب می توانید preset جدید خود را ایجاد کنید و حتی با ذخیره آن در دفعات بعدی از آن پروژه پیش فرض که تنظیم کرده اید استفاده کنید.

برای مثال ما وارد تب photo می شویم و بر روی یکی از پروژه ها کلیک می کنیم. سپس تغییرات زیر را به دلخواه در آن ایجاد می کنیم. در نهایت با کلیک بر روی گزینه save آن ها را ذخیره می کنیم.

 

317 - آموزش باز کردن فایل در فتوشاپ

 

سپس در کادر کوچک باز شده بر روی گزینه save preset کلیک می کنیم تا آن را ذخیره کنیم. با انجام این کار این تنظیمات به صورت پیش فرض برای preset 8*8 ذخیره می شوند. شما می توانید پروژه ای ذخیره کرده اید را در تب های save و recent مشاهده کنید.

باز کردن فایل در فتوشاپ

410 - آموزش باز کردن فایل در فتوشاپ

حالا با انتخاب این پریست اگر بر روی دکمه create کلیک کنید فضای کاری مورد نظر را برای شما به نمایش خواهد گذشت.

 

استفاده از تمپلیت های فتوشاپ در صفحه start

فتوشاپ برای کاربران خود بخش های مختلفی در نظر گرفته است. یکی از جذاب ترین آن ها بخش تمپلیت های آماده است. برای دسترسی به این تمپلیت ها کافی است که از صفحه استارت وارد تب photo شوید. همانطور که مشاهده می کنید در پایین پریست های پیش فرض فضایی قرار گرفته که شما می توانید تمپلیت ها را در آن مشاهده کنید.

 

510 - آموزش باز کردن فایل در فتوشاپ

 

شما می توانید در بین تمپلیت های گزینه مد نظر خود را انتخاب کنید. به این ترتیب اطلاعات آن به نمایش در خواهد آمد. تعداد زیادی از تمپلیت های فتوشاپ رایگان هستند. البته تمپلیت های که نیاز به پرداخت هزینه دارند معمولا دارای جزئیات بیشتری هستند.

67 - آموزش باز کردن فایل در فتوشاپ

 

شما می توانید علاوه بر مشاهده جزئیات تمپلیت ها با استفاده از گزینه preview یک پیش نمایش از مجموعه قالب ها مشاهده کنید و در صورت که مایل بودید می توانید با کلیک بر روی گزینه download آن را دریافت کنید.

بعد از دانلود شدن تمپلیت می توانید با کلیک بر روی open قالب مد نظر خود را باز کنید و فضای فتوشاپ با آن کار کنید.

 

76 - آموزش باز کردن فایل در فتوشاپ

 

در تمپلیت نیز مانند پریستی که ذخیره کردیم، تمپلیت آماده شده در قسمت recent و saved صفحه استارت به نمایش در خواهند آمد.

 

آموزش باز کردن فایل های مختلف در صفحه استارت فتوشاپ

86 - آموزش باز کردن فایل در فتوشاپ

حالا که با گزینه new و محتوای آن آشنا شده اید نوبت به گزینه open رسیده است. شما با زدن گزینه open می توانید وارد محتویات هارد کامپیوتر خود شوید و پروژه، عکس یا فایل ذخیره شده را در فتوشاپ باز کنید. برای این کار کافی است بعد کلیک روی open در پنجره باز شده به محل فایل خود بروید و آن را انتخاب کنید. سپس در اینجا نیز بر روی open کلیک کنید تا تصویر مورد نظر در فتوشاپ باز شود.

در ادامه آموزش فتوشاپ ایزی دیزاین با هم خواهیم آموخت که چگونه تغییرات دلخواه خود را بر تصاویر و فایل های خود اعمال کنیم.

 

جمع بندی

علاوه بر بخش استارت در خود فتوشاپ نرم افزار دیگری به نام ادوبی bridge وجود دارد که به شما کمک می کند فایل های خود را به صورت سازمان یافته تری مشاهده کنید و آن ها را در محیط فتوشاپ باز کنید.

با این حال بخش استارت خود فتوشاپ نیز دارای امکانات کافی است تا به شما کمک کند در سریع ترین زمان ممکن پروژه های جدید خود را شروع کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظراتبدون دیدگاه
ارسال دیدگاه