آموزش زوم کردن در فتوشاپ ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » فتوشاپ » آموزش زوم کردن در فتوشاپ

روش های زیادی برای زوم در فتوشاپ وجود دارد. زمانی که در حال کار در محیط فتوشاپ بر روی عکس ها و پروژه های مختلف هستید معمولا بار ها به ابزار زوم در فتوشاپ نیاز پیدا خواهید کرد.

 

کنترل زوم در فتوشاپ از طریق منو view

همانطور که گفته شد راه های زیادی برای کنترل زوم وجود دارد. یکی از این راه ها استفاده از منو view  است. در بالا صفحه فتوشاپ، نوار منو قرار گرفته این نوار دارای گزینه های متعددی است که یکی از آن ها view  است. با کلیک بر روی این گزینه منو مربوط به آن نمایان می شود. به تصویر زیر دقت کنید.

 

125 - آموزش زوم کردن در فتوشاپهمانطور که مشاهده می کنید در این جا گزینه های مختلفی برای زوم مثبت، زوم منفی و حالت های پیش فرض مانند ۱۰۰ درصد و ۲۰۰ درصد در نظر گرفته شده است. علاوه بر این برای ساده تر شدن کار ها کلید های ترکیبی به صورت میان بر در نظر گرفته شده اند.

 

روش استفاده از کلید های ترکیبی زوم در فتوشاپ

کلید کنترل در ویندوز و cmd در مک یکی از کلید های اصلی فتوشاپ است. شما با گرفتن هم زمان کلید کنترل و علامت جمع +  اقدام به زوم مثبت در تصویر خود کنید.

همینطور با استفاده از کلید ترکیبی Ctrl و علامت تفریق یا – می توانید زوم منفی را اعمال کنید. علاوه بر این گاهی در حال کار بر جزئیات تصاویر و پروژه های خود هستید و می خواهید به سرعت از حالت زوم دستی به حالت زوم ۱۰۰ درصد باز گردید.

برای این کار کافی است که از کلید ترکیبی ctrl + 1 استفاده کنید. شما می توانید این موارد را بعد از بازکردن یک تصویر در فتو شاپ امتحان کنید.

 

انتخاب ابزار زوم در فتوشاپ

در سمت چپ محیط کاربرد فتوشاپ پنل ابزار را مشاهده می کنید. در این پنل تعداد زیادی از ابزار های کاربردی و اختصاصی فتوشاپ قرار داده شده است.

در این نوار شما می توانید ابزار زوم در فتوشاپ را به صورت یک ذره بین مشاهده کنید. با کلید بر روی این ابزار نشان گر موس شما به شکل یک ضربه با علامت + در خواهد آمد.

علاوه بر این شما می توانید از کلید میانبر Z برای دسترسی به ابزار زوم استفاده کنید. با فشردن این کلید می توانید خیلی سریع ابزار زوم را در دست بگیرید.

زوم کردن در فتوشاپ

217 - آموزش زوم کردن در فتوشاپ

با استفاده از این ابزار شما قادر خواهید بود تا جایی که پیکسل های تصویر اجازه دهند اقدام به زوم کردن در فتوشاپ نمایید. برای این کار کافی است روی قسمت مورد نظر خود از تصویر کلیک کنید.

با هر بار کلیک ۱۰۰ در صد زوم اعمال می شود. یعنی اگر در حالت ۱۰۰ در صد باشید با یک بار کلیک حالت ۲۰۰ درصد به نمایش در خواهد آمد.

در زیر نوار منو نوار کنترل قرار گرفته است که ویژگی های مختلف ابزار های انتخابی را به نمایش می گذارد. برای مثال در این جا شما می تواند با انتخاب زره بینی که علامت – روی آن قرار گرفته است، از زوم منفی استفاده کنید. به این ترتیب با هر بار کلیک بر روی تصویر ۱۰۰ درصد زوم منفی بر آن اعمال می شود.

یک راه ساده تر نیز برای تغییر ابزار زوم مثبت به منفی و بالعکس وجود دارد؛ استفاده از دستور alt + click. یعنی شما هر زمان که در حال استفاده از ابزار زوم باشید می توانید با گرفتن کلید Alt و کلیک کردن روی صفحه بین حالت های آن جا به جا شوید.

 

318 - آموزش زوم کردن در فتوشاپ

همچنین شما می توانید فقط با کلیک و درگ کردن اقدام به زوم مثبت یا منفی کنید. یعنی زمانی که در حال استفاده از ابزار زوم هستید بر روی صفحه کلیک کنید و به سمت چپ بکشید عمل زوم منفی و زمانی که به سمت راست بکشید عمل زوم مثبت انجام می شود.

 

استفاده از پنل navigator برای کنترل زوم در فتوشاپ

پنل navigator نیز راه حل مناسبی برای کنترل زوم در فتوشاپ است. به طور معمول این پنل در صفحه کار فتوشاپ باز نیست. بنابراین شما باید از طریق نوار منو، وارد منو windows شوید و گزینه navigator را انتخاب کنید تا پنل مربوط به آن نمایش داده شود.

 

411 - آموزش زوم کردن در فتوشاپ

با باز شدن این پنل شما می توانید تصویر کوچک شده تصویر اصلی به همراه یک اسلایدر را مشاهده کنید. این اسلایدر به شما اجازه می دهد که به سرعت با حرکت دادن آن به سمت چپ راست زوم دلخواه خود را اعمال کنید. از طریق تصویری که در وسط پنل قرار دارد و مستطیل درون آن نیز می توانید ناحیه ای که برای زوم انتخاب کرده اید را به سادگی تغییر دهید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظراتبدون دیدگاه
ارسال دیدگاه