آشنایی با فیلتر Liquify در فتوشاپ ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » فتوشاپ » آشنایی با فیلتر Liquify در فتوشاپ

در این آموزش قصد داریم شما را با فیلتر Liquify فتوشاپ آشنا کنیم. فیلتر Liquify بیشتر برای رفع مشکلات صورت در عکس به کار می رود و توسط عکاسان مورد استفاده قرار می گیرد. کار کردن با این فیلتر بسیار راحت است و نیاز به دانش قبلی خاصی از فتوشاپ ندارد.

به مسیر Filter -> Liquify بروید. مشاهده می کنید که یک پنل مجزا برای شما باز خواهد شد که تصویر مورد نظر شما را به حالت مشبک نشان می دهد.

 

0236 - آشنایی با فیلتر Liquify در فتوشاپ

 

کار اصلی این فیلتر، خم کردن لبه های تصویر است. یعنی شما روی هر قسمت از تصویر که کلیک کنید، به آن جزء پیچیدگی می دهد. به همین خاطر در اکثر مواقع برای باز کردن چشم، کوچک کردن بینی و تغییر خط لبخند از فیلتر Liquify استفاده می کنند.

گفتیم که بعد از انتخاب این فیلتر، تصویر شما شبکه بندی یا  Mesh می شود. اگر این شبکه بندی را مشاهده نمی کنید روی View Options-> Show Mesh کلیک کنید.

ما تصویری را انتخاب کرده و با فیلتر Liquify تغییراتی را روی آن اعمال می کنیم. بهتر است تغییرات به گونه ای نباشد که کاربر به راحتی متوجه مصنوعی بودن آن شود. به طور مثال در تصویر زیر شما می توانید حدس بزنید که کدام قسمت ها توسط ما تغییر پیدا کرده است؟

 

0332 - آشنایی با فیلتر Liquify در فتوشاپ

 

0429 - آشنایی با فیلتر Liquify در فتوشاپ

 

نکته ای که بهتر است رعایت کنید رفتن به مسیر Fiter -> Blur -> Surface Blur بعد از اعمال فیلتر Liquify است. با این کار تصویر شما صاف و پوست پرتره خواهد شد که به کیفیت کار شما اضافه می کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظراتبدون دیدگاه
ارسال دیدگاه