آموزش ساخت افکت انرژی در فتوشاپ ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » فتوشاپ » آموزش ساخت افکت انرژی در فتوشاپ

با فتوشاپ هنرنمایی های بی نهایتی می توان انجام داد. خلق تصاویری که در دنیای خارج از فتوشاپ گاهی غیرممکن است، اما به لطف این نرم افزار قدرتمند شرکت ادوبی، می توان خلاقیت را در اوج نمایش داد. در این آموزش با افکتی (Glow) آشنا می شویم که با کمک آن، خطوط نورانی مانند انرژی الکتریکی در تصویر ایجاد می کنیم.

 

ابتدا تصویر دلخواه را باز میکنیم. سپس با استفاده از ابزار pen روی دست خواننده، یک مارپیچ رسم می کنیم.

00021 - آموزش ساخت افکت انرژی در فتوشاپ

 

حالا ابزار براش را انتخاب کنید. با زدن کلید میانبر B، براش به حالت انتخاب شده درمیاید. تنظیمات آن را به این صورت قرار دهید:

Diameter: 7px

Opacity: 100%

رنگ زمینه را سفید انتخاب کنید و دوباره روی ابزار Pen کلیک کرده و انتخاب کنید. روی تصویری که در سند فتوشاپ در حال کار بر روی آن هستید راست کلیک کرده و  Strok Path را انتخاب کنید تا  منوی تنظیمات براش ظاهر شود، حال گزینه “Simulate Pressure” را فعال کرده و ok را میزنیم. این عمل باعث می شود ابتدا و انتهای Strok باریک تر شود.

نکته: گزینه shepe Dynamic را در پالت براش فعال کنید تا ابتدا و انتهای مسیری که رسم کرده اید مانند تصویر زیر شود.

نکته ۲: برخی از کاربران فراموش می کنند بعد از کشیدن خط، مجددا ابزار براش را انتخاب کنند. به همین دلیل گزینه ها غیرفعال دیده می شوند. مطمئن شوید شما این نکته را نادیده نگرفته باشید.

 

0003 - آموزش ساخت افکت انرژی در فتوشاپ

 

در این مرحله باید قسمت هایی که قرار است در زیر دست خواننده قرار بگیرد را پاک کنیم. برای این کار چندین روش وجود دارد که ما از ابزار Lasso polygonal استفاده می کنیم که به نظر ما بهترین روش است. ابتدا لایه Strok را انتخاب و از قسمت پایین پالت لایه ها، گزینه Add Layer Mask را انتخاب نمایید. با زدن کلید میانبر L ابزار Lasso Polygonal فعال می شود.

با فشردن کلید L و انتخاب گزینه Lasso polygonal، تکه هایی از دست خواننده را که قصد داریم در جلوی strok باشد را انتخاب می کنیم. سپس روی ماسک کلیک می کنیم تا اگر فعال نیست، فعال گردد. حالا رنگ سیاه را روی فضای انتخابی اعمال می کنیم تا قسمت هایی از میله که مد نظر ماست، رنگ شده و به صورتی تبدیل شود که انگار در پشت دست خواننده قرار دارد.

 

0004 - آموزش ساخت افکت انرژی در فتوشاپ

 

0005 - آموزش ساخت افکت انرژی در فتوشاپ

 

با راست کلیک کردن روی لایه strok و انتخاب گزینه Blending option، منوی Layer Style باز می شود که با استفاده از آن می توانیم یکی از دو افکت Inner Glow یا Outer Glow را به تصویر بدهیم. برای نورانی تر کردن لبه های Strok، از تنظیمات زیر و رنگ آبی استفاده میکنیم

 

0006 - آموزش ساخت افکت انرژی در فتوشاپ

 

در این قسمت قصد داریم درخشندگی تصویر را بیشتر کنیم. ابتدا از لایه strok یک کپی ایجاد کنید، سپس با راست کلیک روی آیکون Layer effect ، گزینه Clear Layer Style را انتخاب کنید. برای اضافه کردن یک Glow  دیگر، کافی است که لایه کپی ایجاد شده را به اندازه ۶ پیکسل Blur کنید. اگر به درخشندگی بیشتر نیاز داشته باشیم، با استفاده از ابزار براش و تنظیم سایز ۳ تا ۵ پیکسل، نقطه های نورانی کوچک به مارپیچ اضافه می کنیم. هرجا که فکر کردید زیاده روی کردید یا درست نقاط را اضافه نکرده اید، با استفاده از ابزار پاک کن، خطوط و نقاط اضافه را حذف نمایید.

 

0007 - آموزش ساخت افکت انرژی در فتوشاپ

 

برای اینکه نوار نورانی زیباتری داشته باشیم، با استفاده از ابزار pen یک نوار مارپیچ جدید در کنار قبلی رسم می کنیم. سعی کنید تا با نوار قبلی همپوشانی داشته باشد. براش کوچکتر با Opacity 50% انتخاب کنید و مانند دفعه قبلی به مسیر strok آن را اضافه می کنیم.

 

0008 - آموزش ساخت افکت انرژی در فتوشاپ

 

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید داریم به پایان مراحل نورانی کردن نزدیک می شویم.برای اینکه تصویر نورانی ما جلوه زیباتری داشته باشد، باید کمی رنگ ها را تعدیل کنیم. برای ساخت فضای رنگ آبی مواج، در منوی Layer گزینه  New Adjustment Layer و سپس  Hue/Saturatio را انتخاب کنید و ok را بزنید. در این قسمت می توانید به Hue یک مقدار دلخواه بدهید.

بعد از تنظیم رنگ ها، با استفاده از ابزار Dodge و تنظیمات با سایز ۳۵ پیکسل و exposure  ۲۵% را انتخاب کرده تا بتوانید مقداری highlight زیر میله ایجاد کنید. با اینکار روی عکس اصلی اینطور به نظر می رسد که میله در حال انعکاس نور به بازو است.

برای اضافه کردن یک لایه روشنایی لرزان،  Ctrl را نگه می داریم و روی نوار اصلی Strok در پالت لایه ها کلیک کرده تا مسیر انتخاب شود. سپس به قسمت Select › Modify رفته و Expand را روی ۷پیکسل و feather را روی ۱۰ پیکسل تنظیم کنید. نمونه ای از کارهایی که انجام دادیم رو روی تصویر زیر مشاهده می نمایید.

 

0009 - آموزش ساخت افکت انرژی در فتوشاپ

 

در انتها لایه تصویر اصلی را انتخاب کرده و در منوی Filter زیرمجموعه Filter Gallery را انتخاب کنید. روی فولدر Artistic کلیک کنید و از مجموعه نمایان، روی فیلتر plastic Wrap کلیک نمایید.با انتخاب این فیلتر، در قسمت راست تنظیماتی ظاهر می شود که به این صورت آن ها را تنظیم کنید:

Highlight Strength : 20

Detail : 6

Smoothness : 8

در انتها به لایه background افکت Gaussian Blur را از طریق پنجره feathered selection اضافه می کنیم . کار انتهایی شما باید به شکل زیر شبیه باشد.

 

0010 - آموزش ساخت افکت انرژی در فتوشاپ

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظراتبدون دیدگاه
ارسال دیدگاه