9 اشتباه رایج که گرافیست های مبتدی مرتکب می شوند ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » پادکست » ۹ اشتباه رایج که گرافیست های مبتدی مرتکب می شوند

یک طراح گرافیک طی چند سال کار به آن میزان از تجربه دست پیدا کرده که با در اختیار گذاشتن این نکات و تجربیات برای افراد تازه کار، می توان تاثیر فوق العاده ای در رشد و پیشرفت آن ها به وجود آورد. از آن جایی که طراحی گرافیک نیز مانند دیگر شغل ها اشتباهات و موانعی را در سر راه داشته لذا شما به عنوان یک فرد تازه کار می توانید برای جلوگیری از این اشتباهات از تجربیات دیگران در این زمینه استفاده نموده و در همان ابتدای کار به چند پله بالاتر صعود کنید. ما در این مقاله قصد داشته رایج ترین اشتباهاتی را که یک طراح گرافیک در اوایل کار انجام می دهد را برای شما شرح داده تا شما از این اشتباهات دوری کرده و موفقیت کاری بیشتری را برای خود رقم بزنید. پس با ما همراه باشید.

 

3214 - ۹ اشتباه رایج که گرافیست های مبتدی مرتکب می شوند

 

 • در دسترس نبودن

این که شما به طور مرتب با مشتری خود ارتباط برقرار نکرده و یا این که تماس های او را پاسخگو نباشید لطمه اى جدی را به همکاری شما با طرف مقابل وارد نموده و وجهه کاری شما را زیر سوال خواهد برد. یک طراح گرافیست بایستی امکان برقراری تماس از راه های گوناگون نظیر تلفن، ایمیل، پیجر و… را در اختیار مشتری خود قرار داده تا مشتری در صورت لزوم به راحتی بتواند او را پیدا کند.

 

 • استفاده از فونت های مختلف و ناهماهنگ

استفاده از چندین فونت مختلف در طراحی، باعث بی نظمی و شلوغی بیش از حد کار شده و طرح را غیر حرفه ای و آماتوری جلوه می دهد. شما باید در طراحی خود از فونتی زیبا و متناسب با طرح مورد نظر استفاده نمایید.

 

 • کپی کردن

یک گرافیست با اخلاق به هیچ عنوان نباید به خود اجازه استفاده از طرح و ایده شخص دیگری را بدهد. این کار علاوه بر به دنبال داشتن مشکلات حقوقی زیاد، باعث شده وجهه کاری شما زیر سوال رفته و هیچ وقت دیگر نتوانید به آن موفقیت که در این حرفه خواستار آن بوده اید، برسید. پسندیدن طرح شخصی دیگر به هیچ عنوان توجیه مناسبی برای این کار ناپسند نبوده و چنانچه آینده کاری تان در این حرفه برای شما حائز اهمیت بوده پس به هیچ عنوان به استفاده از طرح و ایده دیگران فکر هم نکنید.

 

 • عدم دریافت پیش پرداخت

نگرفتن پیش پرداخت و معلوم نکردن قیمت نهایی در ابتدای کار، خیلی از اوقات باعث تنش و اختلاف بین طراح و مشتری خواهد شد. شما بایستی به عنوان یک گرافیست در ابتدای کار نصف مبلغ توافق شده را از مشتری دریافت نمایید. مشتری باید بداند که نیمی از مبلغ یک پروژه بابت ایده اولیه بوده و باقی مبلغ، هزینه اجرای کار می باشد لذا فرد سفارش دهنده موظف بوده در همان ابتدای کار بابت ایده سازی طراح، پنجاه درصد از مبلغ توافق شده را متقبل گردد. شما با دریافت نیمی از مبلغ به راحتی می توانید به کار خود پرداخته و مطمئن باشید که مشتری حتما برای تحویل کار خواهد آمد.

 

 • عدم امضای قرار داد

شما بایستی پیش از شروع کار انتظارات خود را به خوبی مشخص نموده و پس از مشخص شدن دقیق کار هایی که بایستی انجام  بدهید قرار دادی نوشته و طرف مقابل آن را امضا نماید. در قرار داد حتما تاریخ رسید و مبلغ پرداخت قید گردد.

 

 • استفاده از رنگ های ناهماهنگ

شما به هیچ عنوان نمی توانید با استفاده از رنگ های بسیار متنوع یک طراحی حرفه ای انجام دهید. این که تنها به سلیقه خود رنگ ها را انتخاب نموده و هیچ توجهی به هماهنگی آن ها با یکدیگر نداشته باشید قطعا  برای مشتری رضایت بخش نخواهد بود. حتما به تناسب رنگ ها با یکدیگر و با نوع طراحی، توجه داشته باشید.

 

 • همیشه به روز باشید

برای این که همواره طراحی های به روزی داشته باشید بایستی همگام با جدیدترین برنامه های نرم افزار های گرافیکی و طرح ها پیش بروید. در این راستا شما می توانید از وب سایت های گرافیکی کمک گرفته و اطلاعات خود را آپدیت نمایید.

 

 • عدم اتمام پروژه در زمان تعیین شده

شما بایستی برای تحویل پروژه زمانی را تعیین کنید که مطمئن بوده تا آن تاریخ قادر به اتمام پروژه هستید. یک گرافیست همواره بایستی اولویت خود را تکمیل پروژه مشتری قرار داده و به هیچ عنوان بد قولی نکند. عدم تحویل به موقع پروژه تاثیر نامطلوبی بر شهرت و وجهه کاری شما بر جای خواهد گذاشت.

 

 • خرید نرم افزار های گران

شما به عنوان یک گرافیست تازه کار نیاز نداشته هزینه زیادی را صرف خرید نرم افزار نمایید. اگر چه کار با یک آیفون یا آیپد راحت تر است اما چنان چه در ابتدای کار نیازی به آن نداشتید لزومی به تهیه آن نیست.

 

 • فرستادن بی موقع صورتحساب

شما بایستی بلافاصله پس از اتمام کار پروژه نسبت به ارسال صورت حساب به مشتری اقدام نموده و در این کار تعلل نکنید. شما با ارسال زودتر صورتحساب، می توانید خیلی سریع تر دستمزد خود را دریافت کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات4 دیدگاه
 1. mobina گفت:

  با سلام. چرا امکان دانلود فایل وجود ندارد و خطای 404 رو میدهد.

 2. مهرداد گفت:

  پادکست خیلی خوبیه
  واقعا جای همچین سایتی خالی بود
  دستتون درد نکنه

ارسال دیدگاه