آموزش تایپ فارسی در افترافکت ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » افترافکت » آموزش تایپ فارسی در افترافکت

ما در این مقاله قصد داریم اموزش تایپ فارسی در افترافکت را به شما ارائه دهیم. زیرا یکی از مشکلاتی که بسیاری از کاربران با آن مواجه می شوند، انجام تایپ فارسی در این نرم افزار است. از این رو با ما همراه باشید تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن راه حل این مشکل را یاد بگیرید.

 

قبل از اموزش تایپ فارسی در افترافکت بهتر است از این  نرم افزار بیشتر بدانیم.

Adobe After Effects یک نرم افزار کاربردی برای ایجاد موشن گرافیک و جلوه های ویژه است که در ویدئو، محتوای آنلاین و ارائه ها استفاده می شود. افتر افکت در هر دو سیستم عامل Mac و Windows وجود دارد. After Effects به طور گسترده ای در تلویزیون و سینما برای ایجاد جلوه های ویژه، انیمیشن و آهنگسازی ویدیو استفاده می شود. پروژه های ایجاد شده با استفاده از افتر افکت می توانند در پخش تلویزیون، ویدئو، در وب، نمایشگرهای داخل فروشگاه و کیوسک ها استفاده شوند. افترافکت بخشی از Adobe Creative Cloud است

 

از After Effect می توان برای طراحی عناوین، ایجاد شخصیت های کارتونی و انیمیشن استفاده کرد. اگرچه می تواند همه این کارها را انجام دهد، اما صرفا نرم افزار ویرایش فیلم نیست. این برنامه بهتر است برای اعمال جلوه ها پس از ویرایش فیلم، یا ایجاد انیمیشن و حرکت گرافیکی استفاده شود. این نرم افزار ابزاری برای قصه گویی است، با ایجاد گرافیک های دیداری جذاب که در هر محیطی ادغام می شوند تا ارائه، داستان، تصویر یا حالت را بهبود بخشند.

 

افتر افکت توسط هنرمندان تجسمی، انیماتورها  آژانس های تبلیغاتی، ویدئو آرتیست ها، ویرایشگران ویدئو، طراحان بصری، متخصصان شبکه های اجتماعی، تولیدکنندگان ویدئو، طراحان گرافیک حرکتی، متخصصان UX و انیماتورها استفاده می شود. کسب مهارت در افتر افکت ناشی از آموزش عمیق و استفاده عملی است.

 

افتر افکت برای تلویزیون و گرافیک تصویری

After Effects به عنوان برنامه ای برای حرفه ای های گرافیک برای ایجاد ویدیوی با کیفیت بالا برای پخش در تلویزیون آغاز شد و امروزه نیز ابزاری مهم برای کارشناسان طراحی و پخش است. تقریباً در هر آژانس تبلیغاتی یا استودیوی طراحی موشن گرافیک در نیویورک قدم بزنید  متوجه خواهید شد که After Effects برای ایجاد محتوای اصلی ویدئو، تبلیغات تجاری مورد استفاده قرار گرفته است. بسیاری از افراد حرفه ای در زمینه فیلمبرداری، این ابزار را در کارهای روزمره خود برای خلق موشن گرافیک و ترکیب بندی، ابزاری اساسی می دانند.

 

2 2 - آموزش تایپ فارسی در افترافکت

 

افتر افکت برای ارائه گرافیک

نمایشگرهای دیجیتال مانند تلویزیون های با کیفیت بالا، مانیتورها و پروژکتورها از دیگر مواردی هستند که در آنها گرافیک های حرکتی نمایش داده می شوند. اگر وارد یک بانک شوید و یک نمایشگر با یک آرم متحرک ببینید، یا در یک بازی کامپیوتری شرکت کنید و در صفحه امتیازات، انیمیشن ببینید، در حال مشاهده After Effects در عمل هستید. After Effects برای افزودن ضربه به اشیا ساکن دیگر استفاده می شود. این همچنین می تواند شامل ارائه های شرکتی همراه با انیمیشن برای اسلایدها، و نمودارها باشد. با گسترش و مقرون به صرفه بودن تلویزیون های با کیفیت بالا و سایر نمایشگرهای دیجیتال، بسیاری از اماکن عمومی مانند مراکز خرید، فروشگاه های خرده فروشی، مدارس و حتی پایگاه های نظامی از موشن گرافیک برای اطلاع رسانی و سرگرمی استفاده می کنند.

 

آموزش تایپ فارسی در افترافکت

تایپ یکی از مهم ترین کارها در افترافکت برای خلق فیلم ها و تصاویر متحرک مختلف می باشد. تایپ فارسی کمی چالشی تر است، البته  اصلا جای نگرانی نیست؛ زیرا در اینجا به اموزش  تایپ فارسی در افترافکت پرداخته ایم.

در نسخه های قدیمی تر افترافکت، کار تایپ فارسی مشکل بود و حروف فارسی بهم نمی چسبید و همچنین به شکل مستقیم امکان تایپ  فارسی وجود نداشت.به همین دلیل در نسخه های قدیمی تر باید از اسکریپت استفاده شود.

  •  برای این منظور باید در ابتدا اسکریپت را دانلود کرده و سپس آن را در مسیر زیر قرار دهید.
  • C:\Program Files\Adobe\Adobe After Effects CC ۲۰۱۸\Support Files\Scripts\ScriptUI Panels
  • سپس در نرم افزار افترافکت منوی فایل را باز کرده و گزینه script و سپس گزینه Run Script File را انتخاب کنید.
  • حال در مسیر زیر ArabicText.jsx را انتخاب کنید و گزینه  open  را کلیک کنید. در این حالت یک پنجره ای جدید باز می شود که امکان تایپ فارسی را به راحتی به شما می دهد.

 

اما اگر نسخه نرم افزار،  نسخه های جدیدتر  یعنی نسخه 2018 به بعد باشد، به طور مستقیم می توانید به سادگی تایپ فارسی را انجام دهید. نرم افزار افترافکت را اجرا کنید. از منوی edit  گزینه  Preferences و  بعد از آن  گزینه Type را انتخاب کنید.

3 2 - آموزش تایپ فارسی در افترافکت

 

در پنجره Preferences در قسمت Type گزینه South Asian And Middle Eastern را در حالت انتخاب قرار دهید. در آخر برنامه را به طور کامل ببندید و دوباره اجرا کنید و به شکل فارسی تایپ کنید.

 

4 2 - آموزش تایپ فارسی در افترافکت

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظراتبدون دیدگاه
ارسال دیدگاه