تمام محصولات این سایت به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرید؛ لطفا ما را به دوستان خود معرفی کنید.

آموزش تایپ فارسی در ایندیزاین ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » ایندیزاین » آموزش تایپ فارسی در ایندیزاین

در این مقاله قصد داریم در مورد یکی از نرم افزارهای شرکت  adobe  به نام ایندیزاین صحبت کنیم و اطلاعات مفیدی را در مورد آن ارائه دهیم. همچنین با آموزش تایپ فارسی در ایندیزاین؛ یکی از چالش های کاربران این نرم افزار را که مشکل تایپ فارسی می باشد، حل کنیم.

 

InDesign CC چیست؟

InDesign یک نرم افزار برای ایجاد آگهی، بروشور، مجله، روزنامه و کتاب است. پروژه های ایجاد شده با استفاده از InDesign می توانند در دو قالب دیجیتال و چاپ به اشتراک گذاشته شوند. InDesign توسط طراحان گرافیک، هنرمندان، ناشران و متخصصان بازاریابی استفاده می شود و برای 2 سیستم عامل ویندوز و مک در دسترس می باشد.

 

تفاوت InDesign CC با CS چیست؟

نسخه های قبلی این برنامه از نامگذاری CS استفاده می کردند که نمایانگر مجموعه ادوبی است. InDesign CC مبتنی بر اشتراک است و به هزینه ماهانه یا سالانه نیاز دارد، در حالی که InDesign CS به عنوان مجوز دائمی در دسترس بود که می توانست با یک بار هزینه؛ خریداری و برای همیشه استفاده شود. بسیاری از ویژگی های مشابه لازم برای کار بر روی پروژه ها در هر دو نسخه CC و CS ایندیزاین وجود دارد.

 

InDesign چگونه استفاده می شود؟

InDesign برای ایجاد بروشور، بروشور مجله، روزنامه، پوستر، کارت ویزیت، کارت پستال، برچسب، و بسیاری از انواع دیگر اسناد یا ارتباطات تصویری استفاده می شود.

InDesign یک استاندارد صنعتی برای انتشار طراحی است و توسط متخصصان گرافیک و بازاریابی استفاده می شود. ممکن است همراه با برنامه های دیگری که بخشی از Adobe Creative Cloud هستند از جمله Illustrator و Photoshop استفاده شود یا به تنهایی قابل استفاده است. تصاویر معمولاً در InDesign ایجاد نمی شوند؛ بلکه طرح بندی ها با استفاده از متن، تصاویر و نقاشی هایی که اغلب در برنامه های دیگر تعبیه شده اند با استفاده از InDesign به یک طرح مونتاژ می شوند.

 

2 3 - آموزش تایپ فارسی در ایندیزاین

 

چه کسانی از InDesign استفاده می کند؟

InDesign توسط طراحان گرافیک و همچنین متخصصان بازاریابی و ارتباطات برای ایجاد بروشور، مجله و سایر مطالب استفاده می شود.

 

چه زمانی ایندیزاین اختراع شد؟

InDesign طی چندین سال توسط تیمی از Adobe Systems که شامل کارمندان قبلی Adobe و کارکنانی که در شرکت نرم افزاری چاپ و نشر Quark کار کرده اند و چندین مشاور خارجی بین سالهای 1998 و 2000 اختراع شده است.

 

چه زمانی ایندیزاین بیرون آمد؟

InDesign اولین بار در سال 2000 به بازار عرضه شد. این در یک کنفرانس انتشاراتی اعلام شد و Adobe تلاش های اولیه خود را پس از راه اندازی InDesign بر روی تبلیغات InDesign به آژانس های بزرگ و شرکت های طراحی در شهر نیویورک متمرکز کرد.

 

آموزش تایپ فارسی در ایندیزاین

آموزش تایپ فارسی در ایندیزاین خیلی کار سخت و پیچیده ای نیست. شما به راحتی می توانید با انجام مراحل زیر، این مشکل را حل کنید.

 

روش اول :

مرحله اول: قالب یا فایل آماده خود را باز کنید.

202020 1 - آموزش تایپ فارسی در ایندیزاین

 

مرحله دوم: به صورت فارسی تایپ کنید، در این هنگام می بینید که حروف فارسی به صورت جدا از هم می باشد و به هم نچسبیده است.

202020 2 - آموزش تایپ فارسی در ایندیزاین

 

مرحله سوم:از منوی  file  گزینه new  و سپس  new document  را انتخاب کنید. در این حالت یک سند جدید ایجاد می شود.

202020 3 - آموزش تایپ فارسی در ایندیزاین

 

مرحله چهارم: در گوشه سمت راست نرم افزار، کلیک کنید.

202020 4 - آموزش تایپ فارسی در ایندیزاین

 

مرحله پنجم: تب character direction و سپس گزینه right to left را انتخاب کنید . حالا می توانید متن فارسی را تایپ کنید.

202020 5 - آموزش تایپ فارسی در ایندیزاین

 

مرحله ششم: متنی را که در این قسمت تایپ کردید، می توانید کپی و در قالب اولیه خود past کنید.

202020 6 - آموزش تایپ فارسی در ایندیزاین

 

 روش دوم :

مرحله اول : وارد برنامه این­دیزاین شوید و همانند تصویر زیر از منوی Windows گزینه Type & Tables را انتخاب نمایید . از زیر منوی باز شده گزینه Paragraph را انتخاب نمایید تا پنجره کوچکی برای شما در صفحه نمایش داده شود.

19 - آموزش تایپ فارسی در ایندیزاین

 

مرحله دوم : در پنجره باز شده همانند تصویر زیر روی منوی سمت راست کلیک کرده و گزینه Adobe World-Ready Paragraph Composer را انتخاب نمایید.

18 - آموزش تایپ فارسی در ایندیزاین

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظراتبدون دیدگاه
ارسال دیدگاه