آموزش پیکسلی کردن عکس در فتوشاپ ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » فتوشاپ » آموزش پیکسلی کردن عکس در فتوشاپ

در گرافیک و فتوشاپ به نقطه نقطه شدن تصویر یا پیکسلی کردن عکس در فتوشاپ، Pixelation می گویند؛ که معمولا طراحان قصد دارند که این حالت را در تصاویر و طرح هایشان کم یا حذف نمایند.

اما گاهی اوقات در طراحی های خاص نیاز است تا خاصیت Pixelation به تصویر داده شود. راه های زیادی برای این کار وجود دارد که ما قصد داریم در اینجا یک راه میانبر و آسان به شما آموزش دهیم. پس تا انتهای این مطلب با ایزی دیزاین همراه باشید تا با اعمال یک سری فیلتر، تصاویر پیکسلی از عکس دلخواهمان را ایجاد کنیم.

 

افکت Pixelation در فتوشاپ

اجازه دهید با یک مثال Pixelation را برای شما توضیح دهیم. یک تصویر را در فتوشاپ باز کنید. حالا با استفاده از ابزار زوم در فتوشاپ، تصویر را تا حد امکان بزرگ کنید. الان شما یک تصویر Pixelation  در اختیار دارید. در تصویر زوم شده، شما پیکسل های عکس را مشاهده می کنید که وضوح آن به شدت کاهش یافته است. در تصویر زیر می توانید مثالی که ذکر کردیم را مشاهده نمایید.

 

0238 - آموزش پیکسلی کردن عکس در فتوشاپ

 

تصویر سمت راست تقریبا کارایی خاصی ندارد و به همین دلیل از افکت Pixelation استفاده چندانی نمی شود. اما گاهی اوقات پیش می آید که به این افکت نیاز پیدا می کنیم.

برای پیکسلی کردن تصویر راه های زیادی وجود ندارد. به نظر ما بهترین راه ممکن استفاده از فیلتر Mosaic می باشد.

ابتدا تصویر مورد نظر خود را در فتوشاپ باز کنید. همانطور که در زیر مشاهده می کنید ما از تصویر یک ابر ساده استفاده کرده ایم.

 

0334 - آموزش پیکسلی کردن عکس در فتوشاپ

 

به مسیر Filter > Pixelate > Mosaic بروید و فیلتر را بر روی تصویر یا لایه مورد نظر خود اعمال کنید. هنگام انتخاب فیلترMosaic ، پنجره تنظیمات آن باز می شود که می توانید لغزنده آن را حرکت دهید تا به مقدار دلخواه برسد.

 

0431 - آموزش پیکسلی کردن عکس در فتوشاپ

 

بعد از اعمال فیلتر، تصویر شما به شکل زیر در می آید.

 

0521 - آموزش پیکسلی کردن عکس در فتوشاپ

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظراتبدون دیدگاه
ارسال دیدگاه