5 دلیل راضی کننده برای طراح گرافیکی شدن ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » پادکست » ۵ دلیل راضی کننده برای طراح گرافیکی شدن

اگر چه تا چندین سال گذشته خیلی از افراد گرافیک را یک رشته آینده دار نمی دانستند اما این روز ها گرافیست ها نقش مهمی را در هر استارتاپ و حرفه پیشرفته ای در کنار برنامه‌نویس ها، مارکتینگ و… ایفا می کنند. علاوه بر آن برای شاخه های گوناگون گرافیک امکان استخدام شدن در شرکت های مختلف و با موقعیت های شغلی ایده آل وجود دارد. یک گرافیست می تواند در یک شرکت کار هایی چون طراحی محصول، بسته‌بندی، تبلیغات و یا چاپ را برعهده داشته باشد. ما در این مطلب قصد داشته با ذکر دلایلی اثبات کنیم که این روز ها طراحی گرافیک یک شغل کاملا ایده آل می باشد.

 

5 دلیل راضی کننده برای طراح گرافیکی شدن - پادکست

 

  • فرصت شغلی شما را هیچ اتوماسیونی تهدید نخواهد کرد

طبق تحقیقات و محاسبات صورت گرفته تا چند سال آینده پیشرفت تکنولوژی، ماشینی شدن و خودکار سازی، باعث برکناری هزاران فرصت شغلی خواهد شد این در حالی است که لازمه گرافیک و طراحی، خلاقیت و نوآوری بوده و امکان حذف آن وجود نخواهد داشت چرا که در این راستا همواره انسان ها از نرم افزار های طراحی پیشی می گیرند.

اگر چه روز به روز بر تعداد نرم افزار های افکت و ادیت عکس افزوده شده و خیلی از این نرم افزار ها به راحتی بر روی گوشی و یا به شکل آنلاین قابل اجرا می باشند و یا خیلی از نرم افزار های کوچک به خوبی قادر به انجام طراحی های حرفه ای هستند اما واقعیت آن است که طراحی به یک ذهن خلاق نیاز داشته و این موضوع سبب شده گرافیست ها همواره جایگاه ویژه خود را در کارهای گرافیکی و طراحی داشته باشند.

 

  • نمایان شدن روز به روز اهمیت طراحی و دیزاین

با یک نگاه اجمالی به بازار و کالای های مختلف به خوبی می توان دریافت که نوع طراحی محصولات و برند های مختلف تاثیر بی نظیری در جابه جایی مرز های فروش ایفا می کند. طراحی یک محصول و برند نیز به اندازه قیمت و کیفیت آن حائز اهمیت می باشد. این موضوع سبب شده حتی کوچک ترین کسب و کار ها نیز به حضور یک طراح گرافیک در کنار خود نیاز داشته باشند.

 

  • امکان یافتن موقعیت شغلی مناسب به صورت فریلنسری

حتی اگر بنا به دلایلی قادر به استخدام به صورت ثابت در یک شرکت نباشد باز هم جای هیچ گونه ناامیدی برای شما وجود نخواهد داشت چرا که شما می توانید به شکل فریلنسری یا دورکاری شغل خود را داشته باشید. طراحی گرافیکی از آن دسته از حرفه ها بوده که به راحتی این امکان را برای شما به وجود  مى آورد که در خانه پروژه تحویل گرفته و برای خود درآمد قابل قبولی داشته باشید.

 

  • دستیابی به درآمدی دلاری و یا مهاجرت

با توجه به این که گرافیک یک هنر جهانی و شناخته شده در سرتاسر دنیا است، این موقعیت برای شما وجود داشته تا در کشور های دیگر نیز شغلی مرتبط با حرفه خود داشته باشید. از این رو شغل طراحی گرافیک در کشور های زیادی نظیر استرالیا به عنوان امتیازی برای ویزا محسوب می گردد.

اما چنانچه مایل بوده در کشور خود بمانید باز هم این امکان برای شما وجود داشته تا درآمد دلاری داشته باشید. یک گرافیست مى تواند در ایران باشد اما از خارج از کشور پروژه قبول نموده و به درآمد دلخواه خود برسد.

 

  • بالا بودن تنوع شغلی برای یک گرافیست

میزان تخصصی بودن برخی از شغل ها و حرفه ها در حدی بوده که در صورت از دست دادن شغل ممکن است فرد دیگر نتواند شغل مناسب دیگری را برای خود دست و پا کند. این در حالی است که گرافیک دارای شاخه های مختلفی است، لذا شما به عنوان یک طراح گرافیک فرصت های شغلی بسیار متنوعی پیش رو خواهید داشت.

  • همکاری با طراحان وب و برنامه نویسان در طراحی سایت
  • استخدام در بخش تبلیغات و مارکتینگ
  • طراحی و بسته بندی محصولات در حیطه گرافیک
  • فعالیت به عنوان طراح لوگو و برندینگ
  • فعالیت در بخش چاپ

 

البته باز هم شغل های دیگر برای یک گرافیست بوده که در این فهرست آورده نشده است. شما علاوه بر این که امکان ورود به هر یک از این حوزه ها را دارید، به راحتی می توانید موقعیت کاری خود را تغییر داده و با کسب مهارت های لازم به سراغ  UI و  UX، مارکتینگ و… بروید. یا این که در زمینه موشن گرافیک به فعالیت بپردازید.

علاوه بر موارد ذکر شده شما با فراگیری این حرفه یک هنرمند مى شوید و بی شک هیچ لذتی فراتر از انجام فعالیت به عنوان هنرمند وجود نخواهد داشت. شما با گرافیک هر روز خلاق تر از روز قبل هستید و یک زندگی هیجان انگیز خواهید داشت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظراتبدون دیدگاه
ارسال دیدگاه