چگونه یک بنر تبلیغاتی حرفه ای طراحی کنیم؟ ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » چگونه یک بنر تبلیغاتی حرفه ای طراحی کنیم؟

یکی از راه های موثر در معرفی کسب و کار و جذب مخاطبین مورد نظر به حرفه خود، طراحی بنر تبلیغاتی می باشد. این روز ها شاهد خدمات، محصولات و کمپانی ها و ایده های گوناگون در فضای مجازی هستیم که در واقع همگی آن ها برای دیده شدن از یک بنر تبلیغاتی حرفه ای استفاده نموده اند.

 

در حال حاضر میان سایت ها و کمپانی ها جهت جذب بیشترین مخاطب در فضای مجازی رقابت تنگاتنگی شکل گرفته است. همان طور که می دانید دنیای وب به اندازه ای وسعت داشته که بتواند تمامی ایده ها و فکر ها را در خود جای دهد. و شما به کمک این بستر قادر خواهید بود تمامی ایده های خود را اجرایی نموده، چرا که دنیای وب برای هر ایده ای ابزار و امکانات مناسبی را در نظر گرفته است. از این جهت، اینترنت بهترین محیط برای تبلیغات و فعالیت های شما به شمار می آید.

 

11113 - چگونه یک بنر تبلیغاتی حرفه ای طراحی کنیم؟

 

این روز ها که همه ی افراد برای تبلیغات به سراغ بنر های تبلیغاتی جهت معرفی و تبلیغ خدمات و یا محصولات کسب و کار خود رفته اند، عده ای نیز به صورت تکی و یا تیمی در زمینه طراحی بنر تبلیغاتی در اندازه و ابعاد های متنوع مشغول به فعالیت هستند.

شما این امکان را دارید تا از طریق بنر ها به بهترین شکل خود را به مخاطب معرفی نموده و افراد بسیاری را به سوی کسب و کار و سایت خود جذب نمایید. هر چه طراحی بنر تبلیغاتی حرفه ای تر صورت گیرد مخاطبین بیشتری به سوی شما کشیده شده و کار شما رونق بیشتری خواهد گرفت.

 

تا این جا از اثرات یک بنر حرفه ای صحبت کردیم، اما لازم به ذکر است که این کار از حساسیت بالایی برخوردار بوده و در صورتی که بنر تبلیغاتی شما مناسب نباشد نتیجه عکس را برای کسب و کار شما به بار خواهد آورد.

 

عده ای چون تازه شروع به کار نموده اند گمان می کنند که در ابتدای کار نیازی به طراحی بنر های حرفه ای و پرداخت هزینه های بالا نمی باشد و خود قادر بوده بدون علم کافی و تجربه قبلی، و تنها به کمک نرم افزار های طراحی که دانلود رایگانی داشته یک بنر تبلیغاتی ایجاد نمایند. اما باید این نکته را عنوان نمود که اثرات یک بنر غیر حرفه ای ممکن است مانع از موفقیت شما در حرفه مورد نظر شده و هیچ وقت به آن موفقیتی که در  کسب و کار خواهان آن بوده اید نرسید.

خیلی از کمپانی ها اگر چه خدمات و یا محصولات بسیار با کیفیتی را عرضه می کنند اما تنها به دلیل طراحی بنر تبلیغاتی غیر حرفه ای شانس موفقیت بیشتر را از خود سلب نموده اند، چرا که تعداد زیادی از کمپانی ها که در همان زمینه فعالیت داشته اند و شاید چندان حرفه ای نبوده اند، به واسطه بنر تبلیغاتی حرفه ای که طراحی نموده اند، بیشتر شناخته شده اند. برای دیده شدن بایستی یک بنر تبلیغاتی جذاب و باکیفیت طراحی نمود.

 

موفقیت با تبلیغات موثر و جذاب میسر شده که یکی از موثر ترین راه ها برای این کار طراحی یک بنر تبلغاتی حرفه ای می باشد.  ما در این مقاله قصد داریم نکات موثر در طراحی یک بنر تبلیغاتی را عنوان نموده تا کسب و کار شما به بهترین نحو تبلیغ شده و مخاطبین مورد نظر، به سمت شما جذب گردند.

 نکات طراحی بنر تبلیغاتی

22225 - چگونه یک بنر تبلیغاتی حرفه ای طراحی کنیم؟

 

  • مشخص نمودن هدف از طراحی بنر پیش از شروع کار

شما بایستی به خوبی بدانید که از طراحی بنر تبلیغاتی چه هدفی دارید. پیش از شروع کار اهداف و موضوعات بنر را مشخص نمایید. بایستی پیش از شروع کار از خود بپرسید :

آیا از ایجاد بنر تبلیغاتی فقط قصد تبلیغ کسب و کار خود را دارید؟

آیا می خواهید به معرفی محصول و یا خدمات خود به مخاطبین بپردازید؟

می خواهید به دیگران از تخفیف ویژه کالا های خود خبر دهید؟

قصد دارید راجب اتفاق مهمی که قرار بوده مدتی بعد صورت گیرد صحبت کنید؟ و…

پیش از آن که طراحی بنر تبلیغاتی را آغاز نمایید بایستی به این سوالات پاسخ روشنی دهید. شما باید به خوبی بدانید که از این بنر تبلیغاتی چه می خواهید. پس از یک جمع بندی درست از هدف ها و برنامه هایتان این امکان برای شما وجود دارد که کار خود را آغاز نمایید.

 

33334 - چگونه یک بنر تبلیغاتی حرفه ای طراحی کنیم؟

 

  • مخاطبین این بنر تبلیغاتی چه کسانی هستند؟

شما باید بدانید که هدف بنر تبلیغاتی شما چه کسانی هستند. آیا مایل هستید تمام عموم مردم به سمت بنر تبلیغاتی شما جذب شوند یا مخاطبین خاصی را برای این بنر مدنظر دارید؟ این موضوع بسیار حائز اهمیت است، چرا که برخی از افراد در همان وهله اول قصد دارند خود را به تمام مردم دنیا معرفی نمایند و در واقع بسیار کمال گرا هستند.

 

اگر چه این ذهنیت چندان نادرست نبوده اما باید این را در نظر داشته باشید که کالا و یا خدمت شما قابل ارائه به تمام افراد بوده و یا تنها برای برخی از افراد کاربرد دارد؟ شما باید به خوبی مخاطبین خودتان را مشخص نمایید. چرا که این مسئله تاثیر بسیاری در نوع طراحی شما داشته و در حقیقت بسته به نوع مخاطبین، المان ها و فاکتور های طراحی نیز تفاوت پیدا می کنند.

 

44442 - چگونه یک بنر تبلیغاتی حرفه ای طراحی کنیم؟

 

  • طراحی بنر بایستی به زبان مخاطب باشد

بعد از مشخص شدن گروه مخاطبین و هدف از ایجاد بنر، باید دقیقا محتوای بنر را به زبان مخاطبین مورد نظر در آورید. برای مثال اگر مخاطبین شما برنامه نویس ها هستند باید به طور کامل نسبت به دانش و زبان این گروه شناخت داشته باشید تا بتوانید به زبان خودشان با آن ها صحبت کنید. در صورتی که شما با مخاطبین خود و زبان آن ها آشنایی نداشته باشید بی شک کار شما چندان حرفه ای از آب در نخواهد آمد.

در سطح اینترنت عده ای از افراد بوده که به کلمات و عبارات خاصی علاقه نشان می دهند که البته اغلب در همه ی گروه ها نیز حاضر بوده و یک وبگرد حرفه ای به شمار می آیند. از این رو شما برای طراحی یک بنر تبیغاتی حرفه ای نیاز داشته که با کلمات و عبارات مخصوص هر گروه آشنایی داشته و آن ها را در بنر خود به کار بگیرید. با این کار بی شک موفقیت به شما نزدیک تر خواهد بود.

 

55552 - چگونه یک بنر تبلیغاتی حرفه ای طراحی کنیم؟

 

  • یک بنر تبلیغاتی باید کاملا مختصر و مفید باشد

اگر چه صحبت از حرفه ای بودن طراحی بنر تبلیغاتی به میان آمده، اما منظور ما به هیچ وجه استفاده از کلمات سنگین و پیچیده در بنر نبوده است. شما باید این توانایی را داشته باشید که در نهایت سادگی یک بنر حرفه ای خلق نموده تا مخاطب بیشترین تاثیر را از کار شما دریافت کند.

پیام های به کار رفته در بنر تبلیغاتی در عین سادگی باید پر معنا باشند. پیام های بنر تبلیغاتی باید به خوبی خدمات و تخصص شما را بیان کنند. به کار بردن کلمات سنگین و پیچیده به معنای حرفه ای بودن نیست، شما باید خود را به شکلی ساده و روان معرفی نمایید. هر چند که در این راه به کلمات تخصصی مناسب مخاطبین نیاز خواهید داشت.

هر چه بنر تبلیغاتی شما ساده، کوتاه و پرمعنا تر باشد مخاطب خیلی بهتر با آن ارتباط برقرار می نماید و به همان میزان، یک بنر نامفهوم مخاطب را زده می کند. بنابراین بایستی برای جذب مخاطبین سعی نموده سادگی را در کنار حرفه ای بودن مد نظر قرار دهید.

 

  • بنر تبلیغاتی شما باید دارای رنگ و فونتی زیبا باشد

رعایت این نکته تاثیر بسیاری در طراحی یک بنر تبلیغاتی خواهد گذاشت. شما باید هر رنگ و فونت را با دانش و تجربه ای که در این زمینه داشته انتخاب نمایید و از تاثیر آن ها به خوبی آگاه باشید. روز به روز تنوع فونت ها در نرم افزار های طراحی بیشتر مى شوند که هر یک جذابیت و کاربرد خاص خود را دارند.

شما باید این را به خوبی بدانید که در طراحی بنر تبلیغاتی شما کدام رنگ و فونت بیشترین تاثیر را به جا خواهد گذاشت. بی شک به کارگیری رنگی که به هیچ عنوان با بنر شما تناسبی نداشته باشد از تاثیرات مثبت کار شما کاسته و باعث مى شود کار شما در مخاطبین حالت دافعه ایجاد نماید و در واقع با این کار راه را برای دیگر رقبا باز خواهید گذاشت.

از این رو به هیچ عنوان از تاثیر رنگ و فونت در طراحی بنر تبلیغاتی غافل نشده و سعی کنید هر رنگ و فونت را با تحقیق و شناخت کافی استفاده نمایید تا شاهد یک کار زیبا و جذاب باشید. رنگ به کار رفته در طراحی بنر تبلیغاتی باید کاملا متناسب با هدف و ایده شما باشد.

قطعا تاثیری که رنگ ها بر جذابیت یک خودرو خواهند گذاشت، در طراحی بنر های تبلیغاتی نیز وجود داشته و انتخاب یک رنگ و فونت مناسب باعث جذب افراد بی شماری از طریق دنیای مجازی می گردد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات2 دیدگاه
  1. قاسم جبراییل زاده گفت:

    مطالب ساده لیان شده بود ولی مفید و اموزنده بود متشکرم

ارسال دیدگاه