اصول طراحی بنر تبلیغاتی حرفه ای و زیبا ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » اصول طراحی بنر تبلیغاتی حرفه ای و زیبا

با توجه به هدف شما از طراحی و چاپ یک بنر، نکات و متد هایی که بایستی مدنظر داشته باشید متفاوت خواهند بود. اما نکته ای که در همه ی طراحی ها یکسان بوده رعایت سادگی می باشد، یک طرح ساده و بی آلایش می تواند در رسیدن شما به هدف، بسیار موثر واقع گردد.

شما بایستی طرح خود را به گونه ای  پیاده سازی نمایید که کاملا قابل درک برای همه بوده و به سادگی بتواند مردم را به کسب و کار شما جذب نماید. تصویر خلق شده توسط شما  بایستی کاملا ساده بوده و مخاطب با مشاهده آن به آسانی، پیام آن را دریافت نماید.

البته برخی از طراحان معتقدند که یک طراحی پیچیده و دو پهلو باعث شده مخاطب بیشتر درگیر آن شده و به کسب و کار شما توجه بیشتری نموده و در نهایت تاثیر گذاری بیشتری خواهد داشت. از این رو عده ای از طراحان در زمینه تبلیغات مانند  چاپ بروشور، چاپ تراکت و یا چاپ بنر از این نوع روش برای معرفی تبلیغ کسب و کار مورد نظر استفاده می کنند.

کمپانی اپل یکی از این کمپانی های موفق بوده که در زمینه تبلیغات بسیار قوی ظاهر شده است. این کمپانی همواره برای معرفی گوشی های خود از تبلیغات  مبهم استفاده نموده و از واضح عنوان نمودن ویژگی ها و قابلیت های گوشی ها خود خودداری می نماید. همین ابهام موجود در ویژگی ها و مشخصات باعث شده افراد بیشتری به سمت محصولات این کمپانی کشیده شوند.

اگر چه کمپانی اپل با استفاده از این نوع طراحی در تبلیغات به موفقیت های زیادی دست پیدا نموده اما گفتنی است که کمپانی های زیادی نیز وجود داشته اند که با بهره گیری از این روش در تبلیغات با شکست مواجه شده اند.

اصول طراحی بنر تبلیغاتی 

از این رو ما قصد داشته در این مقاله نکات موثر در طراحی بنر را برای شما آورده تا در طراحی های خود با استفاده از آن ها نتیجه موثرتری را داشته باشید. پس با ما همراه باشید:

برای طراحی یک بنر موثر بایستی فاکتور های زیر را مدنظر قرار دهید:

 

  • یک طراحی باکیفیت برای بنر خود در نظر بگیرید.

شما می توانید از متن و علائمی زیبا و جذاب برای اثر گذاری بیشتر بنر خود بهره برده تا مخاطب ناخودآگاه به سمت بنر طراحی شده توسط شما، کشیده شود. به هیچ عنوان در بنر خود متن های طولانی به کار نبرده و سعی کنید ساده و مختصر و کاملا جذاب بنویسید، به گونه ای که مطمئن باشید مخاطب پس از مطالعه آن با شما تماس خواهد گرفت.

 

  • از تصاویری جذاب و هماهنگ با موضوع بنر استفاده نمایید.

شما بایستی در طراحی بنر خود، از تصاویر مرتبط با محصول و یا خدمات کسب و کار خود استفاده نمایید. برای آن که مخاطب را ترغیب نموده که سری به وب سایت شما بزند بایستی تصاویری جذاب و زیبا در بنر خود بیاورید.

 

  • در مخاطب ایجاد انگیزه نموده تا با شما تماس بگیرد.

شیوه های مختلفی نظیر در نظر گرفتن کارت تخفیف، کارت قرعه کشی، کارت هدیه و… وجود داشته که شما می توانید از آن ها برای جذب مخاطب استفاده نمایید. این روش ها شانس شما را برای برقراری تماس مشتری با شما و یا مراجعه وی به وب سایت شما را افزایش خواهد داد.

 

  • متن خود را مختصر و مفید بنویسید.

شما بایستی این قدرت را داشته باشید که برای معرفی و تبلیغ کسب و کار خود متنی کوتاه و در عین حال جذاب تهیه نمایید، به گونه ای که با همین متن خلاصه، مخاطب پیام شما را دریافت نموده و به خوبی با هدف کسب و کار شما آشنایی پیدا نماید.

 

  • از رنگ هایی هماهنگ استفاده نمایید.

رنگ ها تاثیر بسیاری در جذابیت بنر شما خواهند داشت. شما می توانید با به کار بردن رنگ هایی زیبا در متن و یا بک گراند کار، افراد را به سمت بنر تبلیغاتی خود جذب نمایید. برای تاثیر گذاری و جذابیت بیشتر بایستی میان رنگ انتخاب شده برای متن و بک گراند تضاد وجود داشته باشد تا متن ها جلوه بیشتری به خود بگیرند. به عنوان نمونه یک متن قرمز بر روی بک گراندی سفید یا متنی سفید روی بک گراند زرد تاثیرگذاری دو چندانی خواهد داشت.

 

  • در طراحی بنر از لوگو برند خود نیز استفاده نمایید.

استفاده از لوگو در طراحی بنر باعث بیشتر دیده شدن برند شما شده و در واقع نشان دهنده هویت و اصالت کسب و کار شما می باشد. این کار در بیشتر دیده شدن برند شما تاثیر بسیاری خواهد داشت.

در طراحی اصولی و موثر یک بنر نکات بسیاری وجود داشته که ما سعی کرده کاربردی ترین آن ها را در این مقاله عنوان نماییم.

یکی دیگر از مواردی که تاثیر بسیاری در طراحی شما دارد پیدا کردن یک چاپخانه مناسب است، چرا که هر چقدر طراحی شما حرفه ای باشد در صورتی که چاپ این طراحی، بی کیفیت باشد کار شما آن طور که باید دیده شود به چشم نمی آید.

با طراحی و چاپی اصولی به هر چه بیشتر دیده شدن بنر خود کمک کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظراتبدون دیدگاه
ارسال دیدگاه