تکنیک صفحه آرایی سریع در ایندیزاین ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » ایندیزاین » تکنیک صفحه آرایی سریع در ایندیزاین

از آنجایی که معمولا کار با ایندیزاین طولانی است و شما باید صفحه آرایی های زیادی را انجام دهید، نیاز است که سرعت عمل خود در این کار را افزایش دهید. در این مقاله قصد داریم روش هایی را برای افزایش سرعت شما آموزش دهیم. در ابتدا توسط افکت های Live Corner وGap  که در ایندیزاین براحتی  مورد استفاده قرار می گیرند به انتخاب عناصر و پس از آن به ویرایش فریم ها می پردازیم. با ما در مقاله تکنیک صفحه آرایی سریع در ایندیزاین همراه باشید.

 

در حال حاضر با وجود نسخه های جدید CS5 و ۵٫۵ شما قادر به توضیع عناصر صفحه آرایی، تغییر اندازه فاصله ها و نیز آماده سازی سریعتر گوشه های فریم ها البته با استفاده از ابزارهای Live Corner Effects و Gap  هستید.

این ویژگی های حسی، به شما قدرت دستکاری کردن عناصر، بدون اجبار در ترک گسترش و تغییر مداوم ابزار را می دهد و موجب تلف شدن زمان با ارزش شما برای انجام کارهای تکراری نمی شود.

 

0223 - تکنیک صفحه آرایی سریع در ایندیزاین

 

مرحله ۱

با تغییر فضای کاری صفحه به Typography که قابل تنظیم در زیر Workspace  یا به طریق منوی کشویی می باشد کار را شروع کنید. استفاده از گزینه Typographyبرای زمانی که شما قصد طراحی صفحه آرایی مجله را دارید، بهترین انتخاب می باشد زیرا تمامی ابزار های مورد نیازتان را در اختیارتان قرار می دهد و موجب می شود که شما با استفاده از توانایی های خود به شکل موثرتری عمل نمایید.

 

0319 - تکنیک صفحه آرایی سریع در ایندیزاین

 

مرحله ۲

در این مرحله برای فریم های موجود در درون صفحه، یک شبکه ایجاد نمایید در این جا ابتدا به انتخاب همه ی فریم ها پرداخته و Object>Fitting>Frame FittingOption را انتخاب نمایید و بعد به تنظیم نمودن Fitting به Fill Frame Proportionately عمل کرده و با کلیک کردن روی قسمت مرکزی مربع، به تنظیم نمودن Align From اقدام کنید. در آخر نیز Auto-Fit را به منظور توانایی بخشیدن به تصویرتان برای هماهنگ شدن به طور خودکار با فریم ،انتخاب نمایید. قابلیت استفاده از این کار زمانی است که شما بخواهید به تغییر اندازه فریم ها کمک کنید. حالا برای بازگشت به صفحه آرایی گزینه OK را  بزنید.

 

0416 - تکنیک صفحه آرایی سریع در ایندیزاین

 

مرحله ۳

در این مرحله نوبت به آن رسیده که به لود کردن تصویری که در شبکه فریم ها ایجاد کرده اید بپردازید. ابتدا گزینه Place را از منوی File انتخاب نمایید. سپس همه ی تصاویری که قصد دارید در صفحه آرایی تان به کار ببرید را انتخاب نمایید و در آخر روی گزینه Open کلیک کنید. این کار سبب لود شدن تصویرتان در یک برش شده و شما قادرخواهید بود با کلیک کردن روی هر فریم، به راحتی آن را لود نمایید.

صفحه آرایی سریع در ایندیزاین

058 - تکنیک صفحه آرایی سریع در ایندیزاین

 

مرحله۴

با حرکت کردن بر روی تصویر، متوجه می شوید، یک دایره شفاف در قسمت مرکزی تصویر قرار گرفته است با قرار دادن ماوس در مرکز دایره، مکان نما به شکل یک دست تغییر شکل می دهد و به شما امکان قرار دادن آن را در محل دلخواه به راحتی توسط کلیک کردن وکشیدن خواهد داد.

 

644 - تکنیک صفحه آرایی سریع در ایندیزاین

 

مرحله۵

برای تنظیم کردن فضای بین دو عنصر، بدون این که به شکل جداگانه هرکدام از عناصر را در صفحه تغییر دهید، می توانید از ابزار Gap استفاده کنید. با انتخاب ابزار Gap و قرار دادن آن بین فریم هایی که قصد تنظیم آن هارا دارید، این کار منجر به نمایان شدن یک هایلایت و یا  فلش دو سویه می شود. شما می توانید به منظور تغییر دادن فضای بین عناصر به صورت همزمان نیز فضای هایلایت را به سمت چپ، راست، بالا و یا پایین بکشید.

 

736 - تکنیک صفحه آرایی سریع در ایندیزاین

 

مرحله۶

به این نکته دقت و توجه کنید که حد فاصله مرز مشترک، به طور پیش فرض تحت تاثیر قرار گرفته و با این وجود، منجر به تغییر کردن همه تصاویر درون یک ستون و یا ردیف خواهد شد. چنانچه قصد تغییر اندازه تنها دو عنصر را داشته باشید، می توانید با نگه داشتن کلید Shift و کشیدن بین دو تصویر به راحتی این کار را انجام دهید.

 

833 - تکنیک صفحه آرایی سریع در ایندیزاین

 

مرحله۷

اگر که قصد تغییر دادن اندازه فاصله مابین دو تصویر را دارید، می توانید Ctrl/Cmd بزنید و بکشید. بدین ترتیب، این کار سبب کوچک تر و بزرگتر شدن فاصله دو تصویر خواهد شد.

 

929 - تکنیک صفحه آرایی سریع در ایندیزاین

 

مرحله۸

همچنین شما می توانید از ابزار Gap جهت اندازه گیری فواصل بین دو عنصر نیز بهره ببرید زیرا این ابزار در زمینه اندازه گیری نیز کارآیی دارد. قرار دادن ابزارGap   بین دو عنصر و پس از آن کلیک و نگهداشتن، منجر به آشکار شدن ویژگیSmart Dimensions و نمایان شدن عرض و ارتفاع فاصله ی ایجاد شده خواهد شد.

 

1026 - تکنیک صفحه آرایی سریع در ایندیزاین

 

مرحله۹

حالا شما دارای یک شبکه از تصاویر می باشید که در جایگاه دلخواهتان واقع شده اند به منظور پویا تر کردن صفحه آرایی تان و تغییر دادن شیب فریم ها، با انتخاب ابزارSelection  و کلیک روی یکی از تصاویر، متوجه ایجاد مربعی زرد رنگ در قسمت لبه سمت راست فریم خواهید شد. با عمل کلیک بر روی مربع، می بینید که همه چهار گوشه دارای الماس زرد هستند.

 

1133 - تکنیک صفحه آرایی سریع در ایندیزاین

 

مرحله۱۰

فشردن کلید Shift و کشیدن گوشه ی یکی از الماس های زرد، موجب تغییر کردن شعاع به شکل پویا به ۱۵pt خواهد شد. برای تنظیم کردن هر چهارگوشه به طور همزمان، روی یکی از الماس های زرد به راحتی کلیک نمایید و بکشید تا وقتی که در هر چهارگوشه به شعاع دلخواهتان دسترسی پیدا کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظراتبدون دیدگاه
ارسال دیدگاه