آموزش ساخت پترن در ایلوستریتور ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » آموزش رایگان طراحی » آموزش رایگان ایلوستریتور » آموزش ساخت پترن در ایلوستریتور

در این مطلب قصد داریم تا با استفاده از ابزاری به نام Blend آشنا شویم که با آن می توانید پترن  در ایلوستریتور ایجاد کرده و با این کار در وقت و زمان خود صرفه جویی کنید. انجام این کار بسیار ساده بوده و شما می توانید در کمتر از چند دقیقه پترن های تکرار شونده را ایجاد کنید.

 

29 - آموزش ساخت پترن در ایلوستریتور

در ابتدای کار عنصری که می خواهید تکرار کنید را ایجاد کنید. به طور مثال ما در اینجا یک خط مورب را رسم کرده و می خواهیم آن را تکرار کنیم. شما در این مورد آزاد هستید تا هر شکلی را که دوست دارید انتخاب کنید و ما فقط برای توضیح ساده تر از یک مورب استفاده کرده ایم.

خط مورب را کپی می کنیم و در انتهای قسمتی که قصد داریم پترن در بین دو عنصر تکرار شود Paste می کنیم.

ساخت پترن در ایلوستریتور

39 - آموزش ساخت پترن در ایلوستریتور

سعی کنید عناصر و اشکال به صورت منظم ردیف شوند. برای راحتی و اطمینان می توانید از از دکمه “Vertical Align Center” که در پالت align قرار دارد استفاده نمایید.

49 - آموزش ساخت پترن در ایلوستریتور

 

مرحله دوم ساخت پترن

برای ایجاد پترن، از زیر مجموعه منوی object گزینه Blend و سپس Blend option را انتخاب کنید. در تصویر زیر مشاهده می کنید که ما از Specified Steps در اندازه ۷۵ استفاده کرده ایم. اما شما می توانید این گزینه ها را به هر شکلی که دوست دارید تغییر دهید تا نتیجه دلخواه بگیرید.

 

58 - آموزش ساخت پترن در ایلوستریتور

روی دکمه ok کلیک کنید. حالا از طریق منوی object و سپس blend، گزینه Make را انتخاب کنید. باید یک پترن تکرار شونده مانند تصویر زیر برای شما ایجاد شود.

67 - آموزش ساخت پترن در ایلوستریتور

مرحله سوم ساخت الگو

پترن تکرار شونده شما آماده است. می توانید از گزینه Expand که در منوی object که قرار دارد، پترن را ویرایش کنید و رنگ و شیب آن را تغییر دهید. ما در اینجا رنگ را سفید و opacity را به ۳۰ تغییر دادیم و سپس یک شیپ در پشت پترن قرار دادیم

75 - آموزش ساخت پترن در ایلوستریتور

به پایان این آموزش کوتاه اما کاربردی رسیدیم. پیشنهاد می کنیم با تغییر تنظیمات; رنگ ها و مدل های مختلفی ایجاد کنید تا در کار با این ابزار حرفه ای شوید.

 

85 - آموزش ساخت پترن در ایلوستریتور

 

مطالعه مطالب زیر هم پیشنهاد میشود :

۱- برش تصویر در ایلوستریتور

۲- کاراکتر کارتونی در ایلوستریتور

درباره نویسنده

ایزی دیزاین
  • 433 نوشته
  • عضویت ۱۳۹۹
علاقه مند به گرافیک، وردپرس، سئو و دیجیتال مارکتینگ.

ارسال دیدگاه