آموزش طراحی وکتور انیمیشنی در فتوشاپ ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » فتوشاپ » آموزش طراحی وکتور انیمیشنی در فتوشاپ

ساخت آیکون انیمیشنی ساده با نرم افزارهای فتوشاپ و ایلوستریتور بسیار راحت و آسان است. فقط کافی است وکتور یا آیکون را با این نرم افزارها طراحی کنیم و در فتوشاپ آن را به انیمیشن تبدیل کنیم. اگر دوست دارید نحوه طراحی وکتور انیمیشنی را بیاموزید تا انتهای این مطلب با ایزی دیزاین همراه باشید.

 

۱- کشیدن طرح دوربین

ابتدا قصد داریم آیکون دوربین عکاسی را طراحی کنیم که طبق مراحل زیر پیش می رویم.

 

مرحله اول

نرم افزار ایلوستریتور را باز کنید و با آن یک مستطیل رسم کنید. با استفاده از ابزار Direct Selection دو نقطه بالای مستطیل را به سمت داخل بکشید تا گوشه ها کمی گرد شوند. حالا یک مستطیل کوچکتر و تیره تر در پایین رسم کنید و گوشه های پایین آن را نیز گرد کنید. دقت داشته باشید که طول مستطیل دوم کوچکتر است اما عرض و پهنای آن با مستطیل اول یک اندازه است.

 

00023 - آموزش طراحی وکتور انیمیشنی در فتوشاپ

 

مرحله دوم

در مستطیل پایین یک مستطیل باریک برای محفظه خروجی عکس دوربین رسم کنید. همچنین در سمت بالا و راست مستطیل بزرگتر، یک مربع کوچک برای محفظه دید چشمی دوربین رسم کنید. برای لنز دوربین نیز می توانید شکل یک دایره را در وسط مستطیل بکشید.

 

00003 - آموزش طراحی وکتور انیمیشنی در فتوشاپ

 

مرحله سوم

در این مرحله قصد داریم طرح دوربین را کمی زیباتر کنیم. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ما برای لنزها، دایره های خاکستری و آبی رنگ را روی هم رسم کرده ایم. همچنین برای دکمه دوربین، یک دایره قرمز کشیده ایم. شما می توانید برای زیباتر کردن لنز و انعکاس نور با استفاده از ابزار Direct Selection نقطه بالایی دایره داخلی لنز را کمی به سمت پایین بکشید.

 

00004 - آموزش طراحی وکتور انیمیشنی در فتوشاپ

 

۲- ایجاد اجزای انیمیشن

مرحله اول

در قسمت دوم باید قسمت هایی که قرار است در انیمیشن ما متحرک باشند را رسم کنیم. برای شروع از دیافراگم دوربین شروع می کنیم. ما در اینجا یک دایره خاکستری نسبتا پر رنگی را به عنوان دیافراگم دوربین رسم می کنیم. سپس دایره رسم شده را کپی و Paste کرده و بعد آن را نصف می کنیم. (مرکز افقی دایره باید با یک خط پوشانده شود و بعد در پنل Pathfinder دو شکل جدا شوند.)

 

حالا ما دو نیم دایره داریم که باید آن ها را کپی و Paste کنیم. هر نیمه را از مرکز دور می کنیم و سپس با استفاده از Direct Selection Tool دو نقطه پایینی را حرکت می دهیم تا سایز هر دو نیم دایره فشرده تر شود. این عمل برای هر شش شکل باید انجام شود تا قسمت باز و بسته شدن دیافراگم دوربین کامل شود. در انتها تمام موارد ساخته شده را باید وارد فتوشاپ نماییم.

طراحی وکتور انیمیشنی

00051 - آموزش طراحی وکتور انیمیشنی در فتوشاپ

 

مرحله دوم

در مرحله قبل دیافراگم ما کامل شد. حالا باید روی عکسی که قرار است از دوربین خارج شود کار کنیم. انجام این کار ساده است. فقط کافیست مستطیل های کوچک تا بزرگ را رسم کنیم. به تصویر زیر خوب دقت کنید تا متوجه شوید بزرگ شدن مستطیل ها باید چگونه رسم شود.

 

000061 - آموزش طراحی وکتور انیمیشنی در فتوشاپ

 

مرحله سوم

در این قسمت تمام اجزایی که تا به الان رسم کرده ایم را مشاهده می کنید. یک دوربین، شش دیافراگم و هشت شکل فیلم. در مجموع ما ۱۵ جزء داریم که باید وارد فتوشاپ شوند.

 

00071 - آموزش طراحی وکتور انیمیشنی در فتوشاپ

۳ – ساخت انیمیشن از دوربین

مرحله اول

کار ما تقریبا با ایلوستریتور تمام شده و برای انیمیشن سازی فقط از فتوشاپ استفاده می کنیم. همه لایه های ساخته شده در ایلوستریتور را وارد فتوشاپ نمایید.در ابتدا لایه های دیافراگم و لایه های فیلم را با هم Group کرده و گروه ایجاد شده در را بالای لایه دوربین قرار می دهیم. برای شروع ساخت انیمیشن ابتدا از دیافراگم آغاز می کنیم.دیافراگم بسته و باز می شود و طوری به نظر می رسد که لنز در حال چشمک زدن است.

 

00008 - آموزش طراحی وکتور انیمیشنی در فتوشاپ

 

 

مرحله دوم

در این مرحله انیمیشن فیلم دوربین را می سازیم. طوری که عکس از داخل دوربین خارج شود و دوباره به داخل دوربین برگردد.

 

00091 - آموزش طراحی وکتور انیمیشنی در فتوشاپ

 

مرحله سوم

در آخرین مرحله باید انیمیشن ساخته شده را ذخیره کنیم. برای این کار از طریق منوی Save For Web اقدام کرده و فرمت فایل را Gif انتخاب می کنیم. بهتر است هنگام ذخیره انیمیشن و در قسمت تنظیمات، مقدار رنگ را ۳۲ و یا کمتر قرار دهید.

 

000101 - آموزش طراحی وکتور انیمیشنی در فتوشاپ

 

نتیجه نهایی کار را در تصویر زیر مشاهده می نمایید.

 

2121 - آموزش طراحی وکتور انیمیشنی در فتوشاپ

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات2 دیدگاه
  1. حاج ممد گفت:

    عالی بود

ارسال دیدگاه