آموزش color library در ایلوستریتور ⭐️

صفحه اصلی » وبلاگ » ایلوستریتور » آموزش color library در ایلوستریتور

color library یکی از بخش های مهم در پنل swatch  است. آشنایی با color library به شما این امکان را می دهد که مجموعه ای از رنگ های مشابه را در اختیار داشته باشید و زمانی که در حال انجام پروژه های مختلف هستید در انتخاب تم رنگی کار های خود دچار مشکل نشوید.

 

آشنایی با پنل color library ایلوستریتور

برای شروع آموزش ایلوستریتور در این بخش بهتر است که ابتدا یک فایل تمرینی برای خود در ایلوستریتور خود باز کنید و هماهنگ دستورالعمل های ذکر شده در این مقاله اقدام نمایید.. سپس از پنل Swatch در قسمت پایین سمت چپ گزینه color library را انتخاب کنید.

color library در ایلوستریتور

012 - آموزش color library در ایلوستریتور

 

زمانی که بر روی این گزینه کلیک کنید می توانید منو مربوط به color library را مشاهده کنید. این منو شامل تعداد زیادی دسته بندی مختلف است که هر یک دارای زیر منو های متنوعی هستند. این دسته بندی ها کار شما را برای پیدا کردن رنگ های مورد نیاز راحت تر می کنند.

 

241 - آموزش color library در ایلوستریتور

 

برای مثال شما می توانید بیشتر رنگ ها ای که در غذا های مختلف پیدا می شوند را در دسته بندی food  پیدا کنید. ما از این زیر منو گزینه fruit را انتخاب می کنیم تا مجموعه رنگ های مربوط به میوه ها را مشاهده کنیم. با انجام این کار یک پنل شامل تعداد زیادی از گروه های رنگی مشابه مربوط به میوه ها را مشاهده خواهید کرد.

 

341 - آموزش color library در ایلوستریتور

 

همانطور که مشاهده می کنید در کنار هر گروه از رنگ ها یک آیکون پوشه قرار گرفته است. اگر نشانگر خود را بر روی این آیکون قرار دهید می توانید نام هر گروه را مشاهده کنید. برای مثال اولین پوشه مربوط به apple است و گروه رنگ های موجود در آن نشان دهنده رنگ های مختلف سیب قرمز است.

با استفاده از چنین گروه رنگ ها ای شما می توانید هم اشیا طبیعی تری خلق کنید و هم از رنگ های مرتبط در پروژه های خود استفاده کنید. برای درک بهتر این موضوع به بخش بعدی آموزش توجه کنید.

 

انتخاب گروه رنگ از color library برای رنگ آمیزی یک پروژه

به فایل تمرینی توجه کنید. فرض کنید بخواهیم هر یک از بخش های این شکل را با یک رنگ متفاوت اما مرتبط و جذاب رنگ آمیزی کنیم. مانند حالتی که هم اکنون مشاهده می کنید. اگر شما تصمیم داشته باشید بدون استفاده از color library این کار را انجام دهید باید نسبت به رنگ بندی های مختلف آگاهی کامل داشته باشید. در غیر این صورت کار شما بسیار سخت خواهد بود چون تشخیص این که کدام رنگ ها می توانند ترکیب زیبایی ایجاد کنند کار زمان بری خواهد بود.

اما با استفاده از color library کافی است که از بین گروه های مختلف درون این کتابخانه یکی از گروه ها ای که ترکیب رنگ آن به کار شما می آید استفاده کنید و پروژه خود را تکمیل کنید.

برای مثال ما در اینجا می خواهیم شش شی موجود در صفحه را به شکل دلخواه خود رنگ آمیزی کنیم. به دلیل شباهت این اشکال به گلبرگ های یک گل ما تصمیم گرفتیم از گروه رنگ های مربوط به رنگ گل ها استفاده کنیم.

بر روی color library در پنل swatch کلیک کنید تا منو آن نمایش داده شود. سپس از دسته های موجود nature را انتخاب کنید و در زیر منو باز شده بر روی گزینه flowers کلیک کنید. در نتیجه پنل مربوط به گروه رنگ های گل های مختلف باز خواهد شد.

 

432 - آموزش color library در ایلوستریتور

 

با توجه به این که ما اینجا باید شش گلبرگ مختلف را رنگ آمیزی کنیم ما تصمیم گرفتیم که از آخرین گروه درون این دسته استفاده کنیم.

 

رنگ آمیزی با استفاده از color library

حالا که گروه رنگی خود را انتخاب کردیم باید هر یک از گل برگ ها را انتخاب کنیم و رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنیم. برای این کار ابتدا باید هر یک از گلبرگ ها را به صورت جدا گانه انتخاب کنیم. همانطور که مشاهده می کنید اگر بر روی شکل کلیک کنید کل گروه اشیا با هم انتخاب می شود.

 

525 - آموزش color library در ایلوستریتور

 

برای انتخاب یکی از گلبرگ ها باید دوبار بر روی آن کلیک کنیم تا وارد حالت isolation mode شویم و گلبرگ مورد نظر را انتخاب کنید. سپس بر روی بخش fill که در شکل زیر مشخص شده است کلیک کنید.

 

620 - آموزش color library در ایلوستریتور

 

حالا کافی است که از گروه رنگ مورد نظر خود در پنل flowers یکی از رنگ ها را انتخاب کنید.

 

714 - آموزش color library در ایلوستریتور

 

این کار را برای سایر گلبرگ ها تکرار کنید. نتیجه کار ما در تصویر زیر نمایش داده شده است.

 

811 - آموزش color library در ایلوستریتور

 

 جمع بندی

استفاده از color library همانطور که مشاهده کردید بسیار ساده و کاربردی است. علاوه بر گروه های رنگی پیش فرض شما می توانید به سادگی تعداد زیادی گروه دیگر را نیز به ایلوستریتور خود اضافه کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظراتبدون دیدگاه
ارسال دیدگاه